pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2022

santova dedinka

Kde môžete navštíviť Santa Clausa?

22.12.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Na Slovensku nám nosí darčeky Ježiško, ale Santa Clausa veľmi dobre poznáme. V rozprávkach žije na Severnom póle, no ak ho chcete vidieť naživo, musíte zamieriť inam. Do svetoznámej Santovej dedinky to je bližšie, než si myslíte.


pohár s vínom a miska s jedlom

Čo majú spoločné pneumatiky a najlepšie reštaurácie na svete?

15.12.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Keď sa spomenie značka Michelin, niektorí si automaticky spomenú na známeho výrobcu pneumatík, zatiaľ čo iní pomyslia na ocenenie najkvalitnejších reštaurácií. Málokto však vie, že tieto dve veci spolu úzko súvisia, pretože pochádzajú od tej istej firmy.


autá na zasneženej ceste

Ako správne jazdiť v daždi a na snehu? Toto sú pravidlá, ktorými by ste sa mali riadiť

13.12.2022 | Autor: Eva Majerská

S príchodom jesene a zimy nastávajú pre vodičov vždy krušné časy. Príprava vozidla na zimu je pre drvivú väčšinu vodičov samozrejmosť: výmena pneumatík za zimné, kontrola funkčnosti stieračov či doplnenie nemrznúcej zmesi do ostrekovačov patrí k jesennému folklóru. Horšie však je, že množstvo vodičov v zlom počasí jednoducho jazdiť nevie.


fľaša v ruke za volantom

Alkohol pri dopravnej nehode: čo robiť, keď vinník nafúkal?

08.12.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Alkohol za volant nepatrí. Ak pri cestnej kontrole policajti namerajú vodičovi alkohol v krvi do jedného promile, dopustí sa priestupku. Ak nafúka viac, hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok. Keď pod vplyvom alkoholu vodič spôsobí ešte aj dopravnú nehodu, ide o viac. Svoje slovo nebude mať len polícia, ale aj poisťovňa.


chata v lese

Ako si správne poistiť chatu alebo rekreačný dom? Poznáme odpoveď

06.12.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Mať vlastnú chatu na oddych je splnený sen mnohých z nás. Je však dobré myslieť na to, že je to ďalšia domácnosť, o ktorú sa treba starať a tiež aj chrániť. Rizikom sú nielen živelné udalosti ako povodne či záplavy, ale aj možnosť krádeží či vandalizmu. To všetko sú určite dostatočné dôvody, prečo si chatu alebo rekreačný dom poistiť.


rozbitý tanier a ženské nohy s topánkami

Čo všetko môže kryť poistenie občianskej zodpovednosti za škodu?

01.12.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Tento pojem zahŕňa všetky situácie, pri ktorých poistený neúmyselne spôsobí škodu inému človeku alebo firme v bežnom živote. Obvykle sa tento typ poistenia uzatvára spolu s poistením nehnuteľnosti alebo domácnosti, s cestovným poistením, prípadne aj samostatne. Čo si pod týmito situáciami predstaviť a kde by ste ho mohli využiť?


cena zlatá minca

Zlatá minca 2022: Prekvapili tento rok výsledky súťaže?

29.11.2022 | Autor: Eva Majerská

Súťaž finančných produktov Zlatá minca je už tradíciou a ani tento rok nebol výnimkou. Výsledky boli vyhlásené koncom septembra v rámci konferencie Finweek. Ktoré poisťovne dopadli najlepšie v jednotlivých kategóriách a ktorá z nich bola Objavom roka?


Domy v meste Bergen

10 európskych destinácií, ktoré sú ideálne pre zimnú dovolenku

23.11.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Príchod chladných dní neznamená, že cestovaniu odzvonilo. Práve naopak, v Európe nájdete veľa miest, ktoré sa oplatí vidieť práve počas tejto časti roka. Máme pre vás zoznam 10 destinácií, ktoré si môžete počas zimy perfektne užiť.


pneumatika auta

Zimné pneumatiky: Kedy prezuť a čo ak máte zlé pneumatiky pri škodovej udalosti?

18.11.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Chladné dni sú už tu a pre vodičov to je jasný signál, že ich čaká výmena letných pneumatík za zimné. Túto povinnú jazdu si odporúčajú odbiť aj poisťovne, pretože škodová udalosť na vozidle s nesprávnymi pneumatikami môže majiteľa vozidla stáť poistné plnenie. Pripomeňme si, čo hovorí o povinnosti prezuť gumy legislatíva, prečo je dôležité výmenu nezanedbať a čo hrozí v prípade, že tak neurobíte.


Logo Groupamy

Slovenskú pobočku Groupamy odkúpil Union. Čo to znamená pre klientov?

14.11.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Na slovenskom trhu začala Groupama ponúkať svoje produkty a služby v roku 2009. Za ten čas sa stala známou značkou a získala si tisíce spokojných a stálych klientov. Slovenská pobočka teraz mení majiteľa. Stane sa ním poisťovňa Union, ktorá má na Slovensku stabilné a silné postavenie.


Muž za počítačom s papierom v ruke

Prečo by ste si vždy mali prečítať všeobecné poistné podmienky?

28.10.2022 | Autor: Katarína Zelinková

V dnešnej rýchlej dobe nemá nikto čas na čítanie dlhých textov. Platí to hlavne pre tie, ktoré sú veľmi dlhé a komplikované. V niektorých prípadoch vás však úspora času, ktorý by ste strávili čítaním, môže vyjsť veľmi draho.


hodnotenie SASP

SASP opäť ocenila najlepšie poisťovne. Ktorá je tá najlepšia?

20.10.2022 | Autor: Eva Majerská

Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP) pôsobí na trhu už 26 rokov. Aj tento rok oceňovala najlepšie poisťovne na trhu v rôznych kategóriách. Prinášame vám výsledky ocenenia SASP a názov najlepšej poisťovne za rok 2021.


záchranársky vrtuľník v horách

Zranenia pri turistike nepodceňujte. 5 krokov, ako postupovať pri úraze na horách

13.10.2022 | Autor: Eva Majerská

Turistické trasy v horách sú ešte otvorené a tak aj počas babieho leta láka turistika nemálo turistov. So zhoršujúcim počasím sa však zhoršujú aj podmienky. V strmšom teréne alebo mimo turistických trás nie sú úrazy ničím výnimočným. Pevne veríme, že bez adekvátnej obuvi a výbavy na hory nechodíte, rovnako ako dúfame, že pri každej návšteve hôr máte uzavreté aj poistenie na hory.


Auto na ceste v meste

Dostali ste napomenutie alebo pokutu za prekročenie rýchlosti?

26.09.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Keď vodič nedodrží maximálnu povolenú rýchlosť a zastavia ho policajti, nemusia mu v každom prípade dať pokutu. Nezodpovedný motorista môže dostať iba napomenutie. Viete, kedy policajti udeľujú iba napomenutie a kedy sankciu?


vypínač na stene v kuchyni

Čaká nás skutočne ťažká zima? Poradíme vám, ako na šetrenie energie v domácnosti

22.09.2022 | Autor: Eva Majerská

Vysoké ceny energií strašia nielen Slovákov, ale celú Európu. Zvykli sme si však na maximálne pohodlie, dostupné technické vymoženosti a pomocníkov v domácnosti. Nie je preto nutné panikáriť, pretože priemerný obyvateľ Európy má šancu ušetriť už pri jednoduchej zmene návykov. Šetriť energiami by sme navyše nemali len kvôli cene, ale aj pre dobro planéty. O tejto téme sa hovorí čoraz viac, v nasledujúcom článku vám teda prinášame súbor opatrení na šetrenie energie v domácnosti.


autonómne vozidlá v premávke na ceste

Kto je zodpovedný za nehodu autonómneho vozidla a aké sú pravidlá pre jeho poistenie?

09.09.2022 | Autor: Eva Majerská

Autonómne vozidlá už nie sú len víziou budúcnosti, ale stávajú sa realitou. A to nielen v USA, ale aj v Európe. Autá schopné samostatnej jazdy bez vodiča už môžeme stretnúť aj na slovenských cestách. S tým súvisia aj nové výzvy pre poisťovníctvo, na Slovensku však legislatíva určujúca presne pravidlá ešte neexistuje. Postupne sa pripravujú prvé európske normy pre poisťovne. Aké budú pravidlá a kto bude zodpovedný za nehodu autonómneho vozidla?


Stetoskop a mobilný telefón

Čo prinášajú mobilné aplikácie zdravotných poisťovní?

06.09.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Digitalizácia služieb je dnes dôležitá viac než kedykoľvek predtým. Nezaostávajú ani zdravotné poisťovne, ktoré svoje mobilné aplikácie neustále vylepšujú. V našom článku vám prinášame veľký prehľad mobilných aplikácií zdravotných poisťovní. Pozrite si, aké funkcie a výhody prinášajú poistencom.


muž píše perom na papier

Pokuty za neplatnú technickú a emisnú kontrolu už nie sú zrušené

02.09.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Mimoriadna situácia v štáte komplikovala aj plnenie povinností. Spolu s ostatnými prevádzkami boli zatvorené aj stanice technických kontrol, kde sa vykonávajú technické a emisné kontroly a kontroly originality. Štát vtedy pripravil pre vodičov úľavu v podobe odpustených pokút za neplatnú TK a EK. Dokedy bude táto úprava platiť?


rodina na pláži

Na čo si dať pozor, keď sa chystáte na dovolenku s deťmi?

23.08.2022 | Autor: Eva Majerská

Súčasná doba praje cestovaniu viac než kedykoľvek predtým a ani deti nemusia byť žiadnou prekážkou v plnení cestovateľských snov. Pre niektoré rodiny je cestovanie s malými deťmi samozrejmosť, radi svoje zážitky zdieľajú na sociálnych sieťach a tak sa aj vy môžete lepšie pripraviť na vašu vytúženú dovolenku s drobcom. Je však faktom, že tá príprava na cesty je podstatne zložitejšia než pri cestovaní vo dvojici. Zhrnuli sme pre vás najdôležitejšie pravidlá, na ktoré by ste pri cestovaní s deťmi nemali zabudnúť.


Výstražný trojuholník na diaľnici

Diaľničná patrola: Užitočná služba, o ktorej by mal vedieť každý motorista

18.08.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Porucha vozidla na diaľnici predstavuje pre väčšinu motoristov nočnú moru. Pri obyčajnej výmene pneumatiky ide pritom často doslova o život, čoho dôkazom sú aj časté prípady úmrtí na slovenských diaľniciach. Niektorí vodiči však nevedia, že v takýchto situáciách majú pomoc bližšie, než si myslia.


izba bytu počas rekonštrukcie

Plánujete rekonštrukciu? Poistenie nehnuteľnosti a ďalšie veci, na ktoré si dať pozor

16.08.2022 | Autor: Eva Majerská

Či už ste sa stali novým majiteľom staršej nehnuteľnosti alebo plánujete konečne spustiť rekonštrukciu súčasného bývania, ide o veľkú udalosť. Niektorí ju zažijú iba raz za život a každý, kto sa na to chystá po prvý raz, môže mať plnú hlavu otázok. V tomto článku sme zhrnuli všetky najdôležitejšie body, ktoré vám pomôžu sa na rekonštrukciu zodpovedne pripraviť.


elektrické auto na nabíjačke

Elektromobily: najčastejšie omyly a nepravdy, ktorým netreba veriť

09.08.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Výsledky porovnávania áut so spaľovacím motorom s vozidlami jazdiacimi na elektrinu sa z roka na rok menia. Vývoj ide dopredu veľmi rýchlo a čo platilo pred rokom, už nemusí platiť dnes. Preto sa o elektromobiloch šíri veľa nepravdivých tvrdení, ktorým mnohí vodiči veria bez toho, aby si overili fakty. Pozreli sme sa na tie najčastejšie.


rozrušení vodiči po autonehode

Problematické autonehody: Čo robiť, ak vinník ujde alebo nemá PZP?

01.08.2022 | Autor: Eva Majerská

Život prináša rôzne príbehy a platí to aj na cestách. Stačí sledovať každodenné správy polície a je jasné, že aj napriek zákonu o cestnej premávke sa u nás nájde nemalé množstvo vodičov, ktorí veľa riskujú. Zriedkavé nie sú jazdy pod vplyvom alkoholu, bez platného vodičského preukazu, s vozidlom bez technickej a emisnej kontroly a v neposlednom rade bez povinného zmluvného poistenia. Problém je, keď sa účastníkmi takýchto príbehov nedobrovoľne stávame my, ktorí sme na cestách zodpovední.


autá v predajni

Musíte si pri kúpe na lízing poistiť auto u predajcu alebo sami?

28.07.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Pri kúpe nového auta je stále jednou z najvyhľadávanejších foriem financovania lízing. Tento spôsob kúpy má však viacero špecifík. Kým pri účelovom spotrebnom úvere ste od začiatku vlastníkom vozidla vy, pri kúpe na lízing je ním lízingová spoločnosť, ktorá vám ho prenajíma za mesačné splátky. Po dohodnutom období vozidlo odkúpite za zostatkovú cenu. Vozidlo na lízing však potrebuje zákonné a tiež aj havarijné poistenie, a tu nastáva otázka, či si ich môžete zvoliť sami, alebo vyberá poistný balík samotná lízingová spoločnosť.


zlodej pri okne

Pozor na vlamačov, dnes už sú veľmi vynaliezaví! Aké sú ich najnovšie metódy?

26.07.2022 | Autor: Eva Majerská

Zažiť ten šok po objavení vybrakovaného bytu, domu či auta nechce nik z nás. Zlodeji sa prispôsobujú bezpečnostným taktikám majiteľov a sú schopní poradiť si aj s komplikovanými bezpečnostnými opatreniami. Vtip je však v tom, že za úspešným vlámaním stojí najmä inteligencia, organizácia a vytrvalosť zlodejov. Až potom nasleduje technika. Aké sú ich najnovšie praktiky a kedy by ste mali spozornieť?


žena s kufrom na letisku

Zrušili mi let a uviazol som na letisku. Čo môžem robiť?

21.07.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Masívne štrajky zamestnancov aeroliniek, nedostatok pracovníkov na letiskách... To je kríza v leteckej doprave, ktorej počas tohto leta čelia v mnohých destináciách Európy. Prináša to tisíce zrušených alebo výrazne meškajúcich letov, ale aj zatvorené letiská a neinformovaných zúfalých turistov. Dovolenka sa tak môže stať pre kohokoľvek z nás adrenalínovým zážitkom. Čo robiť, ak vám zrušia let, uviaznete v destinácii a neviete sa dostať domov? Aké kompenzácie môžete využiť a na koho sa obrátiť?


stádo kôz na ceste

7 najkurióznejších poistných udalostí a autonehôd vo svete aj u nás

18.07.2022 | Autor: Eva Majerská

Poisťovníctvo je sféra spájajúca sa s rozmanitými príbehmi ľudí, ktoré vymyslí len sám život. Iba na Slovensku každoročne poisťovne zaznamenajú množstvo bizarných či jednoducho vtipných zážitkov svojich klientov, na základe ktorých si chcú uplatniť náhradu škôd.


garaz rodinneho domu

Chráni poistenie majetku aj vedľajšie stavby na vašom pozemku?

13.07.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Súčasťou mnohých domov sú aj vedľajšie stavby, ako sú garáže, oplotenie, altánky či studne. Pre majiteľov bytov to môže byť vedľajšia stavba v predzáhradke či parkovacie státie. Kryje poistenie majetku aj tieto stavby a oplatí sa ich mať poistené?


pár na dovolenke

Dovolenka bez zbytočných výdavkov: ako ušetriť a pritom si ju užiť?

06.07.2022 | Autor: Eva Majerská

Tipov na lacnú dovolenku nájdete mnoho, niektoré ale idú na úkor pohodlia. Najväčšími výdavkami sú štandardne doprava a ubytovanie. Ak už máte za sebou študentské časy cestovania naslepo a prespávania v hosteloch, z určitého štandardu nespustíte. Rovnako potrebujete investovať do dopravy a ubytovania vtedy, ak cestujete s deťmi.


výbuch sopky na La Palma

Čo ak moju dovolenkovú destináciu zasiahol živel? Pozrite sa, aké možnosti máte

21.06.2022 | Autor: Eva Majerská

Kto by sa netešil na každoročnú dovolenku? Vyhliadky a plánovanie popri bežných povinnostiach dodávajú každému dňu radosť. Lenže stáva sa bohužiaľ aj to, že tak dlho očakávané dni v dovolenkovej destinácii sa z hodiny na hodinu zmenia na nočnú moru. A povedzme si pravdu, v posledných rokoch sa tomu vďaka výkyvom počasia nedá vyhnúť už zrejme nikde.


Logo Netfinancie - aktuality

Chcem si poistiť garáž, ako na to? Poistiť si môžete každý typ garáže

15.06.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Garáž býva zanedbávaným majetkom. Kým na poistení auta alebo domu si väčšinou Slováci dávajú záležať, pri garáži na to často zabúdajú. Pritom aj tá sa môže stať terčom vandalizmu, zlodejov, prípadne byť vystavená živlu.


tehotná žena na pláži

Cestovanie v tehotenstve: čo zvážiť a na čo sa pripraviť?

01.06.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Uvažujete nad dovolenkou pred pôrodom, no nie ste si istá, či to bude pre vaše nenarodené dieťa bezpečné? Väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že tehotné ženy cestovať môžu, má to však svoje pravidlá.


detail na nápis hybrid na červenom vozidle

Ako jazdiť s hybridom? Tipy pre efektívnu a ekonomickú jazdu

25.05.2022 | Autor: Eva Majerská

Investovali ste do hybridu? Gratulujeme a tešíme sa z toho, pretože s autom na hybridný pohon nielenže šetríte životné prostredie, ale môžete si vychutnať množstvo ďalších jeho výhod. Napríklad aj zníženú spotrebu paliva. Ale pozor, hoci sa hybridy dokážu jednoducho prispôsobiť individuálnemu štýlu jazdy vodiča, vedome a pri osvojení správnych návykov dokážete jazdou na nich ušetriť ešte viac. Ako na to? Prečítajte si naše nasledujúce tipy.


nešťastný muž sediaci pri kufri

Poistenie storna zájazdu: Naozaj by ste ho mali mať?

20.05.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Nie je nič príjemné, keď kvôli úrazu, chorobe alebo iným komplikáciám nemôžete absolvovať zájazd, ktorý máte už dlho naplánovaný a zaplatený. K tomu všetkému môžete prísť o veľa peňazí, ak dovolenku zrušíte na poslednú chvíľu. Ako vám v takejto situácii môže pomôcť poistenie?


ľudia čakajúci v rade

Ako vybaviť a kam nahlásiť zmenu občianskeho preukazu?

17.05.2022 | Autor: Eva Majerská

V živote prichádza niekoľko situácií, ktoré si vyžadujú aj administratívne úkony ako napríklad zmenu dokladov. Pozreli sme sa teda na 3 najčastejšie prípady, kedy je nutná zmena občianskeho preukazu. Čo všetko s tým súvisí a na čo by ste nemali zabudnúť, sa dozviete v článku.


havarovaná motorka na ceste

Havarijné poistenie motocykla nie je zbytočnosť – čo všetko vám pokryje?

04.05.2022 | Autor: Eva Majerská

Motocykle sú veľmi obľúbeným prostriedkom prepravy, no jazda na nich je predovšetkým koníčkom a vyjadrením životného štýlu. Na Slovensku počet evidovaných motocyklov z roka na rok stúpa, podľa policajnej štatistiky z jari 2022 je ich okolo 163 tisíc (vrátane tých s postranným vozíkom). A napriek tomu iba malá časť z nich je havarijne poistená. Motocykle pritom patria medzi najcitlivejší hnuteľný majetok.


bytový dom

Poistenie bytu máte, ale čo poistenie bytového domu? Prečo je dôležité a na čo si dať pozor

28.04.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Hoci tragédie v bytových domoch nie sú časté, vylúčiť ich nemožno. Pred pár rokmi celé Slovensko šokoval prípad výbuchu plynu v bytovke v Prešove. Táto tragická udalosť opätovne otvorila otázku poistenia bytových domov. Jedna vec je totiž mať poistený vlastný byt, druhá vec je poistenie celého bytového domu. Bývať v dome bez poistenia je obrovské riziko. V nasledujúcom článku vám vysvetlíme, aký je rozdiel medzi poistením bytu a bytového domu, a ako si overiť, či váš bytový dom má adekvátne poistenie.


dopravná nehoda s hasičmi

Ako sa vyvíja škodovosť na slovenských aj európskych cestách a aké sú najčastejšie príčiny dopravných nehôd?

26.04.2022 | Autor: Eva Majerská

Nehôd na cestách, či už vážnejších alebo menej vážnych, je stále dosť. Hoci má Európa oveľa lepšie štatistiky nehodovosti oproti zvyšku sveta, stále je čo zlepšovať. Práve preto pristúpili aj zástupcovia EÚ k schváleniu rôznych opatrení a smerníc na zlepšenie bezpečnosti na cestách. Ako je na tom Slovensko, čo sa týka štatistiky dopravných nehôd, a aké zmeny nás čakajú?


pohľad na preplnenú cestu

Aké zmeny priniesla novela zákona o cestnej premávke od marca a čo nás ešte čaká v roku 2022?

12.04.2022 | Autor: Eva Majerská

Uvedený zákon si prešiel už viacerými úpravami. Prinášame vám najnovšie zmeny, ktoré by mali prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Hoci sa aktuálne novinky týkajú najmä cyklistov, ovplyvňujú v podstate všetkých účastníkov cestnej premávky. Navyše sú v parlamente ďalšie návrhy na úpravu.


muž s rukami na hlave pri havarovanom aute

Havarijné poistenie: 6 tipov, ako si ho správne vybrať

07.04.2022 | Autor: Eva Majerská

Investovať popri PZP aj do havarijného poistenia auta sa vo väčšine prípadov oplatí. Mnohí dnes používajú auto denne a intenzívne. Najmä v prípade nových áut je havarijné poistenie obzvlášť dôležitou ochranou pred stratami po krádeži, nehodách zavinených majiteľom alebo následkoch prírodných živlov.


študentky v coworkingovom centre

Poistenie pracujúcich študentov: Čo platí zamestnávateľ a čo študent?

05.04.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Pracujúci študenti sa z hľadiska poistení dostávajú do iného postavenia než tí, ktorí sa naplno venujú len štúdiu. Či bude ich poistenie dostačujúce, do veľkej miery závisí od typu pracovného úväzku. Netreba však zabúdať ani na iné typy dobrovoľného poistenia, ktoré garantujú náhradu v prípade nečakaných udalostí, pri ktorých môžu nastať úrazy, ale aj finančné škody.


žena v sieti na pláži s mobilom

Roamingové služby ostávajú aj naďalej bez poplatkov navyše

01.04.2022 | Autor: Eva Majerská

Už niekoľko rokov neplatíme za využívanie roamingových služieb v zahraničí a teda máme rovnaké ceny týchto služieb ako doma. Na čom sa dohodli európske inštitúcie a čo sa na základe toho zmení po 30. júni tohto roku?


žena plače na letisku

Pomôže vám cestovné poistenie aj v prípade, kedy ste nesplnili stanovené COVID-19 pravidlá vstupu na palubu lietadla?

24.03.2022 | Autor: Netfinancie.sk

Pandémia je tu s nami už dva roky a prakticky všetky poisťovne sa svojou ponukou prispôsobili sťaženým podmienkam spojeným s cestovaním. Pripoistenie nákladov, napríklad v dôsledku karantény, storna pobytu alebo cesty kvôli ochoreniu COVID-19, sa stalo bežnou súčasťou cestovného poistenia. Počas neustále sa meniacich opatrení je cestovanie bez takéhoto pripoistenia kaskadérskym kúskom, preto ho aj vrelo odporúčame, najmä na cesty do rizikových krajín. Ale môžete sa naň spoľahnúť aj v prípade, ak vás z rôznych dôvodov nepustili do lietadla?


muž s listom od poisťovne

Kedy a prečo vám poisťovňa zvýši poistné?

22.03.2022 | Autor: Eva Majerská

Uzatvoríte si poistenie s určitým poistným a po nejakom čase vám poisťovňa pošle vyšší predpis? Prečo je to tak? Je niekoľko prípadov, kedy tak poisťovňa môže urobiť. Prinášame vám prehľad tých, ktoré sú ovplyvnené vašim konaním, ale aj tie, ktoré určuje poisťovňa.


Skartovačka

Ako to vyzerá s digitalizáciou v poisťovníctve?

15.03.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Kedy bude šušťanie papierov pri poistkách minulosťou? Slovenské poisťovne čaká v tomto smere ešte veľa práce. Dobrou správou však je, že veci sa začali hýbať a sú na dobrej ceste.


lyžiar na svahu

Povinné poistenie zodpovednosti na lyžovačke a iné pravidlá, na ktoré sa pripraviť v zahraničí

08.03.2022 | Autor: Eva Majerská

Lyžiarska sezóna je u nás aj vo zvyšku Európy v plnom prúde. Zahraničné hory právom lákajú aj Slovákov, no ak sa chystáte lyžovať do Rakúska, Talianska či iných krajín, myslite vopred na povinnosti s tým spojené.


kapota auta poškodená krúpami

Čo robiť, ak vaše auto poškodilo krupobitie?

04.03.2022 | Autor: Eva Majerská

Počasie nás dokáže v posledných rokoch čoraz častejšie nemilo prekvapiť. V nedávnom článku sme písali o tom, ako riešiť následky tornáda a na čo všetko máte nárok. Dnes sa pozrieme na ďalšieho „nepriateľa“ zo skupiny prírodných živlov – krúpy.


Logo Netfinancie - aktuality

Klimatizácia môže dobre slúžiť, ale aj škodiť

02.03.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Leto si bez klimatizácie v aute už ani nevieme predstaviť. Vďaka nej sa v priebehu niekoľkých minút vychladí aj rozpálené auto, ktoré stálo na slnku niekoľko hodín. Je však dobré vedieť, že klimatizácia vám dobre poslúži aj počas zimy. Jej používanie v akomkoľvek ročnom období však má zásady, ktoré by ste mali poznať.


Logo Netfinancie - aktuality

Viete, čo všetko vyriešite s poisťovňou online?

24.02.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Digitalizácia je už v dnešnej dobe pre komerčné firmy samozrejmosť, a tak aj poisťovne rozširujú ponuku služieb, ktoré vybavíte z tepla svojho domova. Ešte viac k tomu prispela aj pandémia. Dnes už teda kvôli mnohým záležitostiam nemusíte vychádzať z domu, stačí si sadnúť za počítač, prípadne vytočiť zákaznícku linku vybranej poisťovne a nechať sa navigovať operátorom. Aké služby teda dokážete vybaviť bez zdĺhavých papierovačiek?


žena na Lomnickom štíte

5 tipov, prečo ani cestovné poistenie na hory netreba podceňovať

22.02.2022 | Autor: Eva Majerská

Aj dovolenku na horách si chce každý vychutnať v pokoji a bez stresov, preto treba myslieť na vhodné poistenie. Ako vám pomôže poistenie do hôr a čo všetko kryje sme vám zhrnuli v našom článku.


muž a žena na gauči čítajú z papiera

Viete, na čo si treba dať pozor pri výbere poistenia?

11.02.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Existuje poistenie, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť? Faktom je, že nech si už vyberáte akýkoľvek typ poistenia, vždy máte na výber z množstva ponúk. Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám.


predajca a kupujúci v novom byte

Kupujete byt? 5 dôležitých rád, ktoré majte na zreteli pri jeho výbere

07.02.2022 | Autor: Eva Majerská

Kúpa bytu je veľká udalosť pre každého z nás. O to viac by sme si mali dať záležať na správnom výbere. Ak ho kupujeme pre seba, strávime v ňom zrejme niekoľko rokov alebo aj celý zvyšok života. Najmä od dobrého výberu závisí, či bude toto bývanie pokojné a bez väčších problémov, alebo sa naopak skončí jeho predajom a kúpou ďalšieho. Ak teda nechcete byt len ako investíciu, ale plánujete v ňom žiť, prečítajte si nasledujúce rady.


ovládač klimatizácie v aute

Vykurovanie auta v zime: Ako to robiť správne a efektívne?

04.02.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Viete, ako v aute kúriť tak, aby vám nebolo príliš teplo a po vystúpení ste neutrpeli teplotný šok? Veľa vodičov nevyužíva vykurovací systém správne. Poradíme vám, na čo si pri kúrení v aute treba dať pozor.


detail otvorenej kapoty a automechanika

Oprava vozidla po nehode je možná už len v autorizovanom servise

01.02.2022 | Autor: Eva Majerská

Poškodené vozidlo v dôsledku dopravnej nehody už musí byť opravené v autorizovanom servise. Upravuje to novela zákona o prevádzke vozidiel platná od 1.1.2022. Aké ďalšie povinnosti sú majitelia vozidiel povinní dodržať a prečo prišlo k zmene? Dôležité informácie o tejto povinnosti vám prinášame v článku.


malé dievča sedí v kufri auta

Oplatí sa vám uzavrieť celoročné cestovné poistenie? V týchto troch prípadoch radšej neváhajte

27.01.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Cestovné poistenie je samozrejmosťou pre každého dovolenkára. Nie je to nákladná položka a ak máte správne poistené všetky riziká, v nepredvídateľných okamihoch vás môže finančne veľmi účinne podržať. V posledných rokoch však stúpa počet uzavretých celoročných poistení. Prečo je tomu tak a pre aké situácie sa celoročné poistenie oplatí viac než jednorazové? Menujeme tri prípady, pri ktorých sa vám určite vyplatí ho mať.


muž odhrabáva sneh z čelného skla

Ako riešiť zahmlievanie, primŕzanie a iné problémy s oknami na aute v zime

26.01.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Viete, prečo sa vám v zime zahmlievajú okná na aute a ako vyriešiť primŕzanie čelného skla? Tieto časté problémy majú svoje spoľahlivé riešenia, ktoré by mal poznať každý vodič.


euro bankovky na stole a stopky

Okamžité platby výrazným spôsobom urýchlia bankové prevody

19.01.2022 | Autor: Eva Majerská

Bankové prevody sa opäť zrýchlia, a to aj v prípade, že nepôjde o prevod v rovnakej banke. Do systému okamžitých platieb, tzv. instantných, ktorú už úspešne fungujú vo viacerých krajinách, sa zapojila už aj trojica bánk na Slovensku. O ich výhodách, ako aj o tom, čo bude u nás iné, sa dozviete v našom článku.


Spadnutý strom na aute

Na aké poistenie sa môžete spoľahnúť, keď sneh poškodí vaše auto či dom?

14.01.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Keď námraza, ľad či sneh poškodí váš majetok, neostanú vám oči pre plač. Pomôže vám vaša poisťovňa, no má to svoje pravidlá. Všetko dôležité sa dozviete v našom článku.


prekvapená žena nad listom z poisťovne

Na čo si dať pozor pri poistnom plnení od poisťovne?

10.01.2022 | Autor: Eva Majerská

Nikoho určite neteší, ak sa mu stane škodová udalosť a musí riešiť s poisťovňou náhradu škody. Je však niekoľko vecí, ktoré je dobré vedieť a poznať, aby ste neboli prekvapený, ak príde ku kráteniu poistného plnenia alebo k jeho zamietnutiu. Zhrnuli sme pre vás najčastejšie problémy pri poistnom plnení.


rodina odkladá peniaze do prasiatka

Ako ušetriť na výdavkoch? 8 významných tipov, ktoré naozaj fungujú

03.01.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Nielen pandémia, ale aj neustále stúpajúca inflácia zasahujú finančnú stránku slovenských domácností. Nie je to však len súčasným obdobím, budovanie finančnej gramotnosti a prehľadu o tom, na čo, kedy a prečo míňame ťažko zarobené peniaze, by mala byť celoživotná samozrejmosť.