pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2020

horiaca sviečka a ihličie

Preplatí poisťovňa škody pri požiari od vianočnej výzdoby?

22.12.2020 | Autor: Katarína Zelinková

K Vianociam neodmysliteľne patrí vianočný stromček, adventný veniec a pekná výzdoba. Okrem toho, že tieto veci navodzujú vianočnú atmosféru, majú aj jednu veľkú nevýhodu. Vo vašej domácnosti môžu výrazne zvýšiť riziko požiaru. Ak sa tak stane, vianočné sviatky nemusíte preplakať. Takúto škodu zaplatí vaša poisťovňa.


nádoby na triedený odpad

Aké zmeny v odpadovom hospodárstve čakajú domácnosti?

18.12.2020 | Autor: Eva Majerská

O ochrane životného prostredia sa hovorí čoraz častejšie a je to viac ako potrebné. Aj preto boli na základe európskych právnych predpisov prijaté isté zmeny v zákonoch a nové povinnosti. Čo všetko sa bude meniť v odpadovom hospodárstve od roku 2021?


mobilný telefón v rukách

Onlia skončila s predajom poistenia, nahradí ju Union

03.12.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Povinné zmluvné poistenie alebo iný typ poistenia od Onlie už nie je možné uzatvoriť. Union sa rozhodol pre ukončenie tejto značky zo strategických dôvodov. Zmení sa niečo pre jej klientov?


motorka na zasneženej ceste

Ako nájsť najvýhodnejšie PZP na motocykel?

26.11.2020 | Autor: Eva Majerská

Chladné a hmlisté počasie je zárukou toho, že motorkárov vídame na cestách už len zriedkavo. Nie je to len z dôvodu menšieho komfortu pri jazde, ale ide najmä o bezpečnosť. Ako je to s poistením motocyklov, čo sa oplatí a čo už menej, vám poradíme v našom článku.


otáznik

Kedy zmeniť a kedy vypovedať poistnú zmluvu?

12.11.2020 | Autor: Eva Majerská

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či si uzatvorené poistné zmluvy vyžadujú po nejakom čase aktualizáciu? Čo je potrebné robiť, ak sa zmenia vaše údaje? Poradíme vám, kedy riešiť úpravu a kedy je potrebná výpoveď poistnej zmluvy.


banner PZP

Zaujímate sa aj o bonusy k PZP či havarijnému poisteniu?

05.11.2020 | Autor: Eva Majerská

V súčasnosti je na finančnom trhu veľa poisťovní, ktoré ponúkajú svoje produkty. Keďže aj ponúk je veľa a pri rozhodovaní záleží i na maličkostiach, mnohé z nich ponúkajú k základným produktom niečo navyše. Aké môžete dostať bonusy k PZP a aké k havarijnému poisteniu?


vývesný štít AXA na budove

Prevzatie poisťovne AXA spoločnosťou UNIQA je vo finále

23.10.2020 | Autor: Eva Majerská

V uplynulých dňoch bola dokončená akvizícia spoločností AXA v niektorých štátoch strednej Európy pod značku UNIQA. Čo všetko sa mení a ako táto zmena ovplyvní aktuálne platné zmluvy sa dozviete v našom článku.


zlodej pri aute

Ako správne zabezpečiť auto proti krádeži?

22.09.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Občas sa stáva, že človek zabudne, kde zaparkoval. Po pár minútach pobehovania po parkovisku však svoje auto nájde. Ľahko však môže nastať aj taká situácia, že svoje vozidlo nenájde, pretože mu ho ukradli. Podľa štatistík sa na Slovenku kradne stále viac áut. Preto je na mieste otázka správneho zabezpečenia automobilu pred krádežou.


kocky so symbolmi zdravia

Porovnajte si benefity zdravotných poisťovní

16.09.2020 | Autor: Eva Majerská

Čas na zmenu zdravotnej poisťovne sa kráti. Preto na trhu aktuálne vrcholia kampane troch zdravotných poisťovní. Podľa čoho sa rozhodnúť a čo všetko je k zmene potrebné? Zhrnuli sme vám v našom článku.


turistka na vrchole nad tatranským plesom

Nová aplikácia od HZS je viac než privolanie pomoci

23.07.2020 | Autor: Eva Majerská

Slovenské hory sa aktuálne tešia z množstva turistov. Práve pre nich prináša Horská záchranná služba v spolupráci s partnermi novinku – praktickú aplikáciu na pomoc v núdzi aj s množstvom užitočných informácií.


žena so šnorchlom a rúškom pri mori

10 vecí, ktoré toto leto určite robiť nemôžete

16.07.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Leto je obdobie získavania nových zážitkov. Reč nie je len o cestovaní na dovolenku, ale aj ďalších aktivitách. Smutnou správou však je, že počas tohto leta si mnohé z nich neužijete. Toto je zoznam 10 vecí, ktoré môžete zo svojho tohtoročného letného plánu vyškrtnúť.


Dezinfekcia rúk na letisku

Koronavírus: Je možné bezpečné cestovanie vlakom či lietadlom?

01.07.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Sezóna letných dovoleniek sa so začiatkom prázdnin pomaly rozbieha. Mnohých dovolenkárov nezastavilo ani nebezpečenstvo nákazy ochorením COVID-19 a rozhodli sa vycestovať do zahraničia. Bez ohľadu na to, či na dovolenku budete cestovať lietadlom, vlakom alebo vlastným autom, všade je potrebné mať na pamäti bezpečnostné opatrenia.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo sa od 1. júla 2020 zmení na zelenej karte?

12.06.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Minulý rok bola biela karta, doklad potvrdzujúci platnosť povinného zmluvného poistenia, zrušená. Namiesto nej sa používa už len zelená karta, ktorá je platná medzinárodne. Teraz sa vodiči musia pripraviť na ďalšiu zmenu, a tou je nová farba tohto dokumentu.


Logo Netfinancie - aktuality

Ktoré letiská sa otvárajú a s akými pravidlami?

04.06.2020 | Autor: Eva Majerská

Situácia vo svete sa pomaly začína meniť a reagujú na to vlády krajín a predstavitelia rôznych organizácií. Oblasťou, ktorá sa postupne uvoľňuje, je aj letecká doprava. Pozrite si prehľad usmernení aj zoznam letísk, ktoré sa plánujú otvoriť už teraz.


Logo Netfinancie - aktuality

Narazili ste už na nové dopravné značenie na cestách?

19.05.2020 | Autor: Eva Majerská

Napriek tomu, že posledné mesiace sa pozornosť venuje najmä boju proti pandémii, netreba zabúdať ani na ostatné oblasti života. Od apríla sú totiž v platnosti zmeny v cestnej premávke. Zhrnuli sme vám zopár základných zmien aj s ukážkou z praxe.


Logo Netfinancie - aktuality

Vyhnite sa výberu nesprávneho poistenia

06.05.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Poistenie má v našom živote nezastupiteľný význam. Chráni nás v nečakaných a často náročných  životných situáciách. Vďaka nemu môžeme s istotou vyraziť na cesty s našim vozidlom alebo nezačať hneď panikáriť, keď sa nám na dovolenke stratí batožina. Nie vždy nás však poistenie podrží tak, ako očakávame. V našom článku sa pozrieme na to, ako sa takýmto nepríjemnostiam vyhnúť.


Logo Netfinancie - aktuality

Plaťte za poistenie jednoducho aj cez Apple Pay

21.04.2020 | Autor: Eva Majerská

Používateľov Apple určite poteší jednoduchšia platba za poistenie. CardPay od Tatra banky totiž umožňuje využívať platenie cez Apple Pay.


Logo Netfinancie - aktuality

Zdravotné poisťovne reagujú na pandémiu koronavírusu týmito zmenami

24.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie nie sú jediné, ktoré v súvislosti s pandémiou koronavírusu zaviedli mimoriadne opatrenia. Aj zdravotné poisťovne chcú chrániť svojich poistencov, a preto prijali niekoľko zásadných zmien. Prečítajte si, aké zmeny zaviedli.


šanón s dokumentami a pero

Mimoriadna situácia v štáte mení pravidlá

18.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Za akých podmienok bude vlastníkom vozidla odpustená pokuta za neplatnú technickú a emisnú kontrolu? Kto môže podať daňové priznanie v oneskorenom termíne? Viac sa dočítate v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Koronavírus: aká je správna prevencia?

12.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Na Slovensku pribúdajú prípady nákazy koronavírusom a zavádzajú sa preventívne opatrenia. V takejto výnimočnej situácií je veľmi dôležité dbať na prevenciu, ktorá v prípade tohto vírusu spočíva hlavne v správnej hygiene a väčšej opatrnosti.


Logo Netfinancie - aktuality

Máte z cestovného poistenia nárok aj na liečbu koronavírusu?

04.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Horúcou témou posledných mesiacov je nebezpečný koronavírus. Postupne sa rozširuje po celej Európe a možno sa objaví aj u nás. Šírenie nákazy už negatívne ovplyvnilo aj ekonomiku na celom svete a tiež cestovateľský priemysel. Pred nečakanými výdavkami z dôvodu rizík na cestách by klientov malo chrániť cestovné poistenie. Platí to však aj v prípade koronavírusu?


Logo Netfinancie - aktuality

Budeme diaľnice využívať zadarmo?

19.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Vláda schválila návrh na zrušenie zákona o diaľničnej známke. Od budúceho roka by tak vodiči s autami do 3,5 tony mali jazdiť po diaľniciach zadarmo. Experti však krútia hlavou a návrh považujú za nezmyselný.


Logo Netfinancie - aktuality

Kto nahradí poisťovňu AXA na Slovensku?

13.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Na slovenskom poistnom trhu sa opäť dejú zmeny a tentokrát odchádza jedna poisťovňa. Francúzska poisťovacia skupina AXA sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie na Slovensku, v Česku a tiež Poľsku. Jej aktivity odkúpila UNIQA, ktorá sa stane jej nástupcom.


Logo Netfinancie - aktuality

Toto sú novinky bratislavského letiska pre rok 2020

03.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave nezaháľa. Cestujúci sa môžu tešiť na nové pravidelné linky aj do exotických destinácii a pridanie ďalších letov do obľúbených letovísk, ako sú Atény či Korfu.


Logo Netfinancie - aktuality

Katastrálny úrad upratuje: čo môžeme očakávať?

27.01.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Majitelia garáží, letných kuchýň, kôlní, skladov náradia a podobných stavieb, ktoré ešte stále majú modrú tabuľku s evidenčným číslom, čoskoro dostanú list z katastra. Modré tabuľky treba vymeniť za nové.


Logo Netfinancie - aktuality

OTP banka odchádza zo Slovenska

23.01.2020 | Autor: Katarína Zelinková

V dôsledku slabej konkurencieschopnosti sa rozhodla OTP banka odísť zo Slovenska. Kto sa stane jej nástupcom a čo všetko sa pre jej klientov zmení?