pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Plaťte za poistenie jednoducho aj cez Apple Pay

21.04.2020 | Autor: Eva Majerská

Používateľov Apple určite poteší jednoduchšia platba za poistenie. CardPay od Tatra banky totiž umožňuje využívať platenie cez Apple Pay.

Moderná doba prináša čoraz viac noviniek a možností, ktoré majú ľuďom uľahčiť život. Takto k tomu pristúpila aj Tatra banka a pre všetkých používateľov iPhonov, iPadov a Macbookov priniesla ďalšiu možnosť. Vďaka platobnej bráne CardPay, ktorá už dlho umožňuje platbu poistného platobnou kartou, môžu používatelia Apple zariadení platiť aj cez Apple Pay. Ide o rýchlejší a jednoduchší spôsob platby bez aktívneho použitia karty. Stačí, ak ju máte uloženú vo vašom iPhone alebo iPade v aplikácii Wallet. Na zaklade overenia cez biometriu ide, samozrejme, aj o bezpečný spôsob.

Ako prebieha platba cez Apple Pay?

Nie je to žiaden komplikovaný proces. Prechod k platbe ostáva rovnaký. Po uzatvorení poistenia sa dostanete na ďakovnú stránku, kde máte o tom potvrdenie a zároveň platobné možnosti. Ak si vyberiete okamžitú online platbu kartou, budete presmerovaný na platobnú bránu CardPay aj s možnosťou platby cez Apple Pay:

  1. Na stránke platobnej brány sa okrem klasického zobrazenia formulára pre vyplnenie karty zobrazí aj preklik na platbu cez Apple Pay označený logom. Kliknite naň.
  2. Skontrolujte si údaje a platbu potvrďte (údaje na karte sa automaticky vyplnia z aplikácie Wallet).
  3. Zariadenie si od vás vypýta overenie, či už na základe Face ID, Touch ID alebo kódu (záleží od zariadenia a vášho nastavenia).
  4. Po overení je platba zrealizovaná a na obrazovke sa vám objaví „hotovo“.

TIP: Ak budete používať MacBook, musíte mať zapnuté rozhranie Bluetooth, ktoré slúži na spojenie s vaším mobilom, a zároveň musíte byť prihlásený pod rovnakým Apple ID, aby sa údaje správne spárovali a načítali.

Podrobnejšie informácie o nastavení a fungovaní platby cez Apple Pay pre rôzne verzie systémov nájdete aj na stránke podpory Apple Pay.

Mnohí užívatelia už teraz používajú bezkontaktné platby mobilom v obchodoch či rôznych inštitúciách, ktoré im to umožňujú. Apple Pay je len ďalšou možnosťou, ktorú banky poskytujú klientom pre zrýchlenie a uľahčenie platobného procesu. U nás prostredníctvom Tatra banky.

Logo Apple Pay


Výhodné a jednoduché uzatvorenie poistenia vrátane platby cez Apple pay!