0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 07:30-17:00

Aktuality z poistenia za rok 2020

Logo Netfinancie - aktuality

Viete, na čo si treba dať pozor pri výbere poistenia?

26.05.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Existuje poistenie, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť? Faktom je, že nech si už vyberáte akýkoľvek typ poistenia, vždy máte na výber z množstva ponúk. Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá najlepšie zodpovedá vašim požiadavkám.


Logo Netfinancie - aktuality

COVID-19: Aktuálne informácie o cestovnom poistení

22.05.2020 | Autor: Eva Majerská

Hoci aj naďalej pandémia vo svete pretrváva, krajiny, ktoré neboli až takým závažným spôsobom zasiahnuté a zvládajú situáciu lepšie, začínajú uvoľňovať pravidlá. Reaguje na to aj Slovensko a otvára niektoré hranice. Samozrejme, neznamená to, že by sa ľudia mali teraz rozpŕchnuť do sveta a začať húfom cestovať.


Logo Netfinancie - aktuality

Narazili ste už na nové dopravné značenie na cestách?

19.05.2020 | Autor: Eva Majerská

Napriek tomu, že posledné mesiace sa pozornosť venuje najmä boju proti pandémii, netreba zabúdať ani na ostatné oblasti života. Od apríla sú totiž v platnosti zmeny v cestnej premávke. Zhrnuli sme vám zopár základných zmien aj s ukážkou z praxe.


Logo Netfinancie - aktuality

Vyhnite sa výberu nesprávneho poistenia

06.05.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Poistenie má v našom živote nezastupiteľný význam. Chráni nás v nečakaných a často náročných  životných situáciách. Vďaka nemu môžeme s istotou vyraziť na cesty s našim vozidlom alebo nezačať hneď panikáriť, keď sa nám na dovolenke stratí batožina. Nie vždy nás však poistenie podrží tak, ako očakávame. V našom článku sa pozrieme na to, ako sa takýmto nepríjemnostiam vyhnúť.


Logo Netfinancie - aktuality

Ako ovplyvňujú PZP zrušené pokuty za neplatnú technickú kontrolu?

30.04.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Mimoriadna situácia v štáte skomplikovala aj plnenie povinností. Spolu s ostatnými prevádzkami boli zatvorené aj stanice technických kontrol, kde sa vykonávajú technické a emisné kontroly a kontroly originality. Štát vtedy pripravil pre vodičov úľavu v podobe odpustených pokút za neplatnú TK a EK. Od policajtov teda pokutu nedostanete, ale keď spôsobíte nehodu, platnosť týchto kontrol bude vašu poisťovňu zaujímať. Viete, čo vás čaká?


Logo Netfinancie - aktuality

Plaťte za poistenie jednoducho aj cez Apple Pay

21.04.2020 | Autor: Eva Majerská

Používateľov Apple určite poteší jednoduchšia platba za poistenie. CardPay od Tatra banky totiž umožňuje využívať platenie cez Apple Pay.


Logo Netfinancie - aktuality

Zdravotné poisťovne reagujú na pandémiu koronavírusu týmito zmenami

24.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie nie sú jediné, ktoré v súvislosti s pandémiou koronavírusu zaviedli mimoriadne opatrenia. Aj zdravotné poisťovne chcú chrániť svojich poistencov, a preto prijali niekoľko zásadných zmien. Prečítajte si, aké zmeny zaviedli.


Logo Netfinancie - aktuality

Mimoriadna situácia v štáte mení pravidlá

18.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Za akých podmienok bude vlastníkom vozidla odpustená pokuta za neplatnú technickú a emisnú kontrolu? Kto môže podať daňové priznanie v oneskorenom termíne? Viac sa dočítate v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Koronavírus: aká je správna prevencia?

12.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Na Slovensku pribúdajú prípady nákazy koronavírusom a zavádzajú sa preventívne opatrenia. V takejto výnimočnej situácií je veľmi dôležité dbať na prevenciu, ktorá v prípade tohto vírusu spočíva hlavne v správnej hygiene a väčšej opatrnosti.


Logo Netfinancie - aktuality

Máte z cestovného poistenia nárok aj na liečbu koronavírusu?

04.03.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Horúcou témou posledných mesiacov je nebezpečný koronavírus. Postupne sa rozširuje po celej Európe a možno sa objaví aj u nás. Šírenie nákazy už negatívne ovplyvnilo aj ekonomiku na celom svete a tiež cestovateľský priemysel. Pred nečakanými výdavkami z dôvodu rizík na cestách by klientov malo chrániť cestovné poistenie. Platí to však aj v prípade koronavírusu?


Logo Netfinancie - aktuality

Budeme diaľnice využívať zadarmo?

19.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Vláda schválila návrh na zrušenie zákona o diaľničnej známke. Od budúceho roka by tak vodiči s autami do 3,5 tony mali jazdiť po diaľniciach zadarmo. Experti však krútia hlavou a návrh považujú za nezmyselný.


Logo Netfinancie - aktuality

Kto nahradí poisťovňu AXA na Slovensku?

13.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Na slovenskom poistnom trhu sa opäť dejú zmeny a tentokrát odchádza jedna poisťovňa. Francúzska poisťovacia skupina AXA sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie na Slovensku, v Česku a tiež Poľsku. Jej aktivity odkúpila UNIQA, ktorá sa stane jej nástupcom.


Logo Netfinancie - aktuality

Toto sú novinky bratislavského letiska pre rok 2020

03.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave nezaháľa. Cestujúci sa môžu tešiť na nové pravidelné linky aj do exotických destinácii a pridanie ďalších letov do obľúbených letovísk, ako sú Atény či Korfu.


Logo Netfinancie - aktuality

Katastrálny úrad upratuje: čo môžeme očakávať?

27.01.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Majitelia garáží, letných kuchýň, kôlní, skladov náradia a podobných stavieb, ktoré ešte stále majú modrú tabuľku s evidenčným číslom, čoskoro dostanú list z katastra. Modré tabuľky treba vymeniť za nové.


Logo Netfinancie - aktuality

OTP banka odchádza zo Slovenska

23.01.2020 | Autor: Katarína Zelinková

V dôsledku slabej konkurencieschopnosti sa rozhodla OTP banka odísť zo Slovenska. Kto sa stane jej nástupcom a čo všetko sa pre jej klientov zmení?