Aktuality z poistenia za rok 2018

Cestovanie vlastným autom na dovolenku vám počas pobytu zabezpečí pohodlie a samostatnosť. Má to však aj svoje nevýhody. V mnohých prípadoch stačí málo a stane sa nehoda či iná nepríjemná udalosť, ktorá vás môže vyjsť poriadne draho. Preto nič nenechajte na náhodu a dopredu sa pripravte. Máme pre vás niekoľko užitočných rád, vďaka ktorým vás žiadna nepríjemnosť nezastihne nepripravených.


Zamestnanci sa môžu tešiť na prilepšenie. Minimálna hodnota stravných lístkov sa zvýšila z 3,38 na 3,60 €. Zvýšenie minimálnej hodnoty stravných lístkov je podmienené dlhodobým trendom rastúcich cien v reštauráciách, ktoré sa podľa štatistík zdvihli o viac ako päť percent.


Určite už mnohí z vás zachytili v médiách diskutovanú tému o novej dani z neživotného poistenia vo výške 8 %, ktorá sa má zaviesť v rámci úpravy zákona o poisťovníctve. Viacerí odborníci sú však proti a aktuálne sa spustila aj kampaň proti tejto novinke.


Najväčšie zmeny v zákone o cestnej premávke

26.04.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Nový zákon o cestnej premávke je výsledkom snahy zosúladiť legislatívne požiadavky Európskej únie a naše súčasné predpisy. Keďže aktuálne platný zákon sa novelizoval už 19-krát, kompetentní sa rozhodli prijať úplne nový – Zákon č. 106/2018 Z.z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.


Nebol to 1. apríl, ale skutočnosť. Od začiatku apríla u nás platí povinnosť nové vozidlá vybavovať záchranným systémom eCall. Prečo je to tak a čo môžeme očakávať v praxi?


V máji tohto roku vstúpi do platnosti novela Zákonníka práce, ktorá zamestnávateľom ukladá povinnosť zvýšiť príplatky za prácu v noci. Zákon však ukladá aj viaceré výnimky, ktoré sú výhodné najmä pre zamestnávateľov.


Pre Uber nastali zlé časy

27.03.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Viaceré zákonné predpisy sťažujú situáciu a podnikanie spoločnostiam, ktoré majú svoj obchod založený na digitálnych platformách. Jednou z takýchto je aj alternatívna taxislužba Uber, ktorá pôsobí na Slovensku 2 roky.


Od tohto dátumu sa totiž jej súčasťou stane Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s., ktorá rovnako patrí do poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group.


Existuje len jedna spoľahlivá ochrana pred výtlkmi

21.02.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Výtlky – vie o nich každý, no málokto sa im dokáže aj včas vyhnúť. Pri väčšej rýchlosti dokážu tieto, často až niekoľkocentimetrové jamy značne poškodiť vozidlo, v horšom prípade aj spôsobiť nehodu. Podľa štatistík si to najčastejšie „odnesú“ pneumatiky, no poškodiť sa môže aj geometria, náprava, ložisko či uchytenie samotného kolesa. Pri dlhodobom jazdení po nekvalitnej ceste sa môžu poškodiť aj tlmiče auta. Ako sa teda brániť voči výtlkom a ako získať náhradu škody, keď už na ne narazíte?


Novinka: Porovnanie cien PZP je ešte jednoduchšie

14.02.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Namiesto 4 údajov doplníte už iba 1. Vďaka novinke, ktorú sme do našej kalkulačky zaviedli, stačí, ak viete poznávaciu značku svojho vozidla (EČV / ŠPZ). Všetky technické informácie o vozidle vyplní systém za vás. Čo vy na to?


Aké zmeny sa chystajú v stavebnom sporení?

31.01.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Prvé snahy o zmenu nie veľmi efektívneho systému stavebného sporenia boli ešte za vlády Ivety Radičovej. Aktuálna novela zákona o stavebnom sporení navrhuje päť základných zmien, ktoré by podľa predbežných odhadov mohli štátu v roku 2020 ušetriť až 7,8 milióna eur.


Aké autá sa neoplatí kupovať?

22.01.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Najmä ak ide o bezpečnosť? Každoročne vydávajú nezávislé inštitúcie a automobiloví odborníci rôzne rebríčky vozidiel. Tentokrát vám prinášame hodnotenia, v ktorých sa dôraz kladie na spoľahlivosť (kazovosť) a bezpečnosť.