pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2024

záber hotela

Cestovateľský manuál: Ako si vybrať ubytovanie na dovolenku?

13.06.2024 | Autor: Lívia Ovcarčíková

Jedným z najdôležitejších krokov pri plánovaní každého výletu či dovolenky je výber správneho ubytovania. Práve to totiž dokáže výrazne ovplyvniť vašu spokojnosť, a teda aj celkový dojem z dovolenky. Našťastie, ubytovacích možností je skutočne veľa a môžete si vybrať čokoľvek od dobrodružného kempovania až po luxusný hotel.


padnutý strom

Nedovoľte, aby vás prírodný živel finančne zruinoval

03.06.2024 | Autor: Eva Majerská

Búrky, krupobitie alebo prívalové dažde nás môžu prekvapiť. A to hlavne vtedy, keď zanechajú škody na majetku. Zatečené steny, poškodené strechy či škody na autách sa môžu vyšplhať až na niekoľko tisíc eur. Zaplatí to vaša poisťovňa?


žena s cestovným pasom

Cestujete do zahraničia? Dajte si pozor na platnosť dokladov

24.05.2024 | Autor: Lívia Ovcarčíková

Možno viete, že niektoré krajiny vyžadujú, aby bol váš cestovný doklad platný ešte niekoľko mesiacov po príchode na Slovensko. Ako je to teda s platnosťou občianskeho preukazu a pasu? A platnosť ktorých dokladov si musíte skontrolovať, ak cestujete do zahraničia autom?


žena čaká na letusku

Letná sezóna sa na letiskách už začala

12.04.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Naozajstného leta sa síce dočkáme až o pár mesiacov, na letiskách sa však už lieta podľa plánov na letnú sezónu. Pripravili sme pre vás prehľad pravidelných liniek z letiska v našom hlavnom meste a tiež sa pozrieme na to, kam sa bude lietať z ďalších slovenských letísk.


žena drží v ruke papier

Časté chyby pri podaní výpovede PZP

10.04.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je rýchle a jednoduché. Jeho vypovedanie, prípadne zrušenie, tiež nie je žiadna veda, no má svoje pravidlá. A tie mnohí ľudia nepoznajú až tak dobre, tak sa môže stať, že urobia pár chýb. V tomto článku si prejdeme tie najčastejšie.


vystresovaná žena na pláži

Týchto 10 vecí pri cestovaní určite nerobte

04.04.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Vašu dovolenku či výlet do zahraničia vám môže pokaziť všeličo. Veľmi často si pobyt v zahraničí ľudia sami skomplikujú tým, že urobia jednu z nasledujúcich chýb. Možno niektoré robíte aj vy, pričom sa im možno dá ľahko vyhnúť.


padnutý strom na strechu domu

5 dôležitých tipov, ako si zabezpečiť poistenie nehnuteľností, ktoré vám skutočne nahradí škody

02.04.2024 | Autor: Eva Majerská

V posledných dňoch silný vietor trápi celé územie Slovenska, pričom na horách dosahuje až silu orkánu. Takéto počasie môže byť veľmi nebezpečné ako pre človeka, tak aj pre jeho majetok. V tomto článku vám poradíme, ako môžete svoj dom, byt a domácnosť poistiť proti škodám po takejto živelnej udalosti.


traja ľudia na pracovnom pohovore

Toto je 5 najčastejších chýb, ktoré robia uchádzači na pracovnom pohovore

26.03.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Časy sa menia a pracovný trh tiež. Pohovory dnes prebiehajú trochu inak, než v minulosti, preto sa uistite, či sa pri prvej návšteve vášho potenciálneho zamestnávateľa nechystáte urobiť jeden alebo aj viac z týchto prešľapov.


nálepka na okne auta

Je vaše auto naozaj bezpečné?

19.03.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ste vo vašom aute dostatočne chránený? Európska únia za posledné roky výrazne sprísnila požiadavky a nariadenia týkajúce sa bezpečnosti vozidiel. Ochrana posádky je dôležitou súčasťou motorizmu a žiadny vodič by ju nemal zanedbať.


Sudcovske kladivo

Čo sa zmenilo v rámci objektívnej zodpovednosti?

28.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Od roku 2012 je na Slovensku zavedený inštitút objektívnej zodpovednosti. Mnohí vodiči však dodnes netušia, čo to presne znamená a na čo by si mali dať pozor.


popraskané múry domu

Zemetrasenie na Slovensku – ako sa chrániť proti škodám na bývaní?

26.02.2024 | Autor: Eva Majerská

Zemetrasenia sú síce v našich končinách stále pomerne zriedkavé, ale predsa sa raz za čas vyskytnú. Nebolo tomu inak ani v minulosti a podľa odborníkov by sme mali s ich výskytom určite počítať. Od posledného prípadu, ktorý bol začiatkom októbra 2023 na východnom Slovensku, kedy otrasy poškodili vyše 800 rodinných domov a množstvo cirkevných a obecných stavieb, sa pred pár dňami vyskytol ďalší.


auto po havárii

Vyskúšajte našu novú online kalkulačku GAP poistenia

23.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Keď sa hovorí o poistení auta, väčšina motoristov si pomyslí na PZP alebo havarijné poistenie. Do tejto kategórie však patrí aj GAP poistenie. Je síce menej známe, ale to neznamená, že nie je výhodné. Prečítajte si, prečo sa oplatí zvážiť práve takúto poistku.


deti na lyžiarskom svahu

Lyžovačka s deťmi: Najlepšie lyžiarske strediská pre začiatočníkov

15.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Tohtoročný február síce nepriniesol rekordne nízke teploty, ale na horách sneh určite nájdete. Tí, ktorí chcú na zasnežené svahy zobrať aj svoje deti, by tak mali urobiť čo najskôr, na jarnú lyžovačku je najvyšší čas. Poradíme, kde sa určite bude páčiť celej rodine.


žena drží v ruke mobilný telefón

Platné PZP od budúceho roka preukážete aj elektronickou zelenou kartou

12.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Zelená karta prešla pred tromi rokmi zmenou, kedy prišlo k jej „odfarbeniu“. Odvtedy sa vydáva v čiernobielom formáte, čo je praktické najmä pri tých, ktorí si PZP dojednali online. Doklad si môžu vytlačiť na klasický biely papier a to na preukázanie platného zákonného poistenia stačí. Od budúceho roka však príde ďalšia zmena.


lavína v horách

Lavínové nebezpečenstvo: ako sa vyhnúť problémom v horách počas zimy

07.02.2024 | Autor: Eva Majerská

Celoročný pohyb na čerstvom vzduchu v horách je pre mnohých ako pozitívna droga, občas však poriadne nebezpečná. Najmä ak preceníte svoje možnosti – to platí kedykoľvek, počas lavínového obdobia obzvlášť. Vychutnať si mrazivý vzduch a čerstvý sneh môžete aj bezpečne a bez rizika. Poradíme vám, ako sa pripraviť na nebezpečenstvo lavín a ako postupovať v bezprostrednom ohrození.


Logo Netfinancie - aktuality

Prasknuté čelné sklo: naozaj môže byť preplatené z PZP?

06.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Preplatenie nákladov na opravu čelného skla je vo svete poistenia ešte stále témou, v ktorej majú mnohí viac otázok než odpovedí. Pozrieme na to, či sa pri poškodení skla na vašom aute môžete spoľahnúť na vaše povinné zmluvné poistenie.


kuchynský časovač a notebook

Ako na správny time manažment v práci?

30.01.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Tento anglický výraz ste už určite niekde počuli. Doslovný preklad do slovenčiny znamená riadenie času, konkrétne vášho času, ktorý trávite napríklad v práci, s rodinou, priateľmi a pri rôznych činnostiach. V tomto článku sa zameriame na time manažment v zamestnaní, teda na to, ako si efektívne plánovať váš pracovný čas.


dialnica s autami

Jednodňová diaľničná známka: Koľko bude stáť a na čo si treba dať pozor?

26.01.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Potešujúca správa pre motoristov. Európsky parlament schválil zavedenie jednodňovej diaľničnej známky, ktorá sa bude dať kúpiť vo všetkých štátoch Európskej únie. Kedy ju vodiči budú môcť začať používať a koľko za ňu zaplatia?


tabuľky s evidenčným číslom

Nové EČV: O koľko budú drahšie a na čo si dať pozor

22.01.2024 | Autor: Eva Majerská

Nový spôsob vydávania EČV tu máme od 1.1.2023. Hoci boli zmeny pri vydávaní EČV vítané, priniesli aj problémy. V tomto článku sa pozrieme na to, či sa už vyriešili a tiež na plánované zvýšenie cien za vydanie tabuliek s evidenčným číslom (TEČ).


predaj jedla na ulici

Strava v zahraničí: viete, čo jete? Rady, ako sa vyhnúť tráviacim problémom v exotike

19.01.2024 | Autor: Eva Majerská

Cestovanie milujeme a práve exotické krajiny sú obrovským lákadlom. Spoznať inú kultúru, celkom nové prostredie a aj lokálnu kuchyňu patrí do zoznamu želaní. Predtým, ako sa však s chuťou pustíte do lákavého jedla s neznámym názvom zo streetfoodu, overte si, či neobsahuje alergény alebo ťažko stráviteľné ingrediencie. A najmä pozor na čerstvosť potravín!


Logo Netfinancie - aktuality

Ako to vyzerá s cenami nehnuteľností?

16.01.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Realitný trh rozhodne nespí. Trend klesajúcich cien nehnuteľností trvá už od jesene 2022, teda 18 mesiacov. Byty či domy sa síce predávajú lacnejšie, hypotéky sú však naďalej dosť drahé. Preto sú na mieste otázky ohľadom ďalšieho vývoja. Budú domy a byty ešte lacnejšie, alebo nás čaká zdražovanie?


rodina v obývyčke s notebookom

Záujem o first minute dovolenky stúpa: využite ich výhody a vyhnite sa rizikám

12.01.2024 | Autor: Eva Majerská

First minute dovolenky sú obľúbené najmä v západných krajinách, no čoraz viac sa o ne zaujímajú aj Slováci. Princíp nákupu dovolenky vo veľkom predstihu umožňuje výrazne ušetriť, no nehodí sa úplne každému. Prinášame vám súhrn a rady, kedy sa oplatí dať first minute šancu a na čo si dať pozor.


horskí záchranári na svahu

Zrážka na lyžiarskej trati môže bolieť dvakrát

08.01.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Plánujete zimnú či jarnú lyžovačku v zahraničí? Ak áno, nezabudnite sa poistiť. Ale aj výber správneho cestovného poistenia má svoje pravidlá. V tomto článku vám poradíme, ako sa na zasnežené svahy poistíte čo najlepšie.


mladý muž na pracovnom pohovore

Takto na pracovnom pohovore určite uspejete

03.01.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Čaká vás pracovný pohovor? Pomôže vám náš návod a odporúčania, ako ho čo najlepšie zvládnuť a zvýšiť svoje šance na úspech.