0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 08:00-17:00

Aktuality z poistenia za rok 2021

Logo Netfinancie - aktuality

Cestovanie do Anglicka po brexite

16.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Spojené kráľovstvo už vyše roka nie je súčasťou Európskej únie. Pre niektoré oblasti platilo prechodné obdobie do konca roka 2020. Ako je to s podmienkami vstupu, pobytom či inými praktickými informáciami pri cestovaní do Anglicka? V článku vám prinášame všetko podstatné.


Logo Netfinancie - aktuality

10 jednoduchých tipov pre ekologickú domácnosť

08.04.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Za stav životného prostredia sme zodpovední všetci. A zároveň každý z nás môže pomôcť aspoň trochu s jeho ochranou. Reč je o nových návykoch, ktoré môžeme zakomponovať do chodu našich domácností. Zo začiatku to chce trochu viac úsilia, v konečnom dôsledku mať ekologickú domácnosť a brať ohľad na udržateľnosť nie je žiadna veľká veda. Ako na to, zistíte v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Odtiahnutie nepojazdného vozidla z parkoviska už nebude problém

06.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Počet vozidiel na slovenských cestách rastie každým rokom. Postupne sa však zvyšuje aj množstvo dlhodobo odstavených vozidiel. Ako vyriešila novela zákona o cestnej premávke odstraňovanie vrakov z parkovísk a ako sa tomu dá predísť úplne? Poradíme vám.


Logo Netfinancie - aktuality

Tipy, ako si užiť turistiku bez problémov

25.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Jarné počasie so sebou prináša aj zvýšený záujem o turistiku. Na čo všetko sa pripraviť pred samotným odchodom a na čo si dať pozor na trase? Prinášame vám praktické rady pre výlety do hôr, či už sa chystáte na menej náročné turistické trasy alebo na vysokohorskú turistiku.


Logo Netfinancie - aktuality

4 dôvody, pre ktoré chcú ľudia lacné PZP

18.03.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Ak chcete s vaším autom jazdiť, musíte mať uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie. Preto sa tejto povinnosti nevyhne žiadny vodič, ktorý chce svoje auto používať. Vzhľadom na to, že PZP predstavuje povinnú mínusovú položku v rozpočte, mnohí vodiči si zákonné poistenie vyberajú len podľa ceny. To sa však nie vždy oplatí.


Logo Netfinancie - aktuality

Aktuálne možnosti pre poistenie pneumatík na trhu

12.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Zima a mrazivé počasie neskúša každoročne len ľudí, ale aj cesty. A tie väčšinou dopadnú horšie. Na jar sa tak môžu objavovať nepríjemné výtlky a diery na cestách. Ako riešiť poškodenie kolies a aké poistenie pneumatík vám skutočne pomôže? Dozviete sa v našom aktualizovanom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Cestovné poistenie s COVID-19 aj pre rizikové krajiny

08.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Už vyše roka ovplyvňuje svet pandémia koronavírusu. Aktuálne je situácia v jednotlivých štátoch rozdielna vzhľadom na prijaté opatrenia aj mieru zaočkovania. Poisťovne sa preto rozhodli vytvoriť balíky cestovného poistenia COVID-19. My vám prinášame aktualizované informácie o dostupných možnostiach.


Logo Netfinancie - aktuality

Zmeny v Zákonníku práce od marca 2021

26.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na základe predloženého návrhu boli schválené viaceré zmeny týkajúce sa pracovnej oblasti. Z tohto dôvodu vám prinášame zoznam najdôležitejších úprav Zákonníka práce, vo väčšine prípadov s platnosťou od 1. 3. 2021.


Logo Netfinancie - aktuality

Finančný príspevok na stravovanie alebo gastrolístky?

25.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Dlho rozoberaná téma stravných lístkov našla nové pravidlá v úprave Zákonníka práce od 1. 3. 2021. Aké možnosti stravovania budú mať po novom zamestnanci a ako to ovplyvní zamestnávateľov? Pripravili sme pre vás stručný prehľad.


Logo Netfinancie - aktuality

10 kurióznych dopravných zákonov z celého sveta

19.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Každé nariadenie, ktoré musia vodiči v akejkoľvek krajine dodržiavať, má svoje opodstatnenie. V niektorých prípadoch však môžu byť rôzne cestné zákazy či nariadenia veľmi zvláštne.


Logo Netfinancie - aktuality

Ako na overenie platnosti PZP?

11.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Platné povinné zmluvné poistenie musí mať každé auto, ktoré jazdí po cestách. Preto existuje register všetkých poistených vozidiel, ktorý vám môže pomôcť napríklad vtedy, keď vám spôsobí škodu vodič, ktorý ušiel z miesta nehody.


Logo Netfinancie - aktuality

Skupina Poštovej banky sa dostala pod digitálnu 365.bank

08.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na finančnom trhu sa v tomto roku schyľuje k ďalšiemu výraznému zlúčeniu. Na svedomí to má tentokrát skupina Poštovej banky a 365.bank. Viac podrobností o tejto zmene, ktorá bola ohlásená už na jeseň 2020, vám prinášame v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Komu vyplatí poisťovňa poistné plnenie pri škode na vinkulovanej nehnuteľnosti?

29.01.2021 | Autor: Netfinancie.sk

Máte nárok na vyplatenie poistného plnenia, aj keď je vaša nehnuteľnosť vinkulovaná? V našom článku sme sa pozreli na to, komu bude v takomto prípade priznaná náhrada škody.


Logo Netfinancie - aktuality

Kedy je potrebné k dopravnej nehode privolať políciu?

21.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Dopravné nehody sa stávajú každý deň. Aj keď je takáto situácia veľmi náročná a stresujúca pre všetky zúčastnené strany, dôležité je nepanikáriť a správne postupovať.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo robiť, keď skrachuje cestovná kancelária, v ktorej máte objednaný zájazd?

15.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Cestovné poistenie chráni klientov, ktorí vycestujú do zahraničia. Mnohí možno nevedia, že poistená musí byť aj cestovná kancelária, ktorá im predáva zájazd.


Logo Netfinancie - aktuality

Nastáva rebranding poisťovne AXA na UNIQA

07.01.2021 | Autor: Eva Majerská

A je to tu! Očakávaná zmena súvisiaca s prevzatím spoločnosti AXA pod UNIQA a nutný rebranding. Čo všetko sa aktuálne mení a čo to bude znamenať pre klientov vám prinášame v našom článku.