Po-Pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2023

Popradské pleso

Týchto 10 vecí o Tatrách určite neviete

23.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Okrem nezameniteľnej kultúry a historických pamiatok sa naša krajina môže pýšiť aj unikátnou prírodou. Právom sme hrdí najmä na Tatry, ktoré každý rok lákajú nielen tisíce Slovákov, ale aj zahraničných turistov. V tomto článku si môžete prečítať niekoľko zaujímavostí o našich veľhorách.


pohľad na zatopené budovy

Môže sa stať, že poisťovňa odmietne poistiť nehnuteľnosť? Kedy sa tak deje a čo s tým?

17.03.2023 | Autor: Eva Majerská

Mať nepoistenú nehnuteľnosť je dnes rizikom. Nielen kvôli riziku návštevy zlodejov, ale najmä kvôli meniacej sa klíme a čoraz častejším živelným pohromám.


nálepka na okne auta

Je vaše auto naozaj bezpečné?

09.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ste vo vašom aute dostatočne chránený? Európska únia za posledné roky výrazne sprísnila požiadavky a nariadenia týkajúce sa bezpečnosti vozidiel. Ochrana posádky je dôležitou súčasťou motorizmu a žiadny vodič by ju nemal zanedbať.


riaditeľ na stretnutí

TOP pracovné pozície na Slovensku: najhľadanejšie, najlepšie platené a s najväčšou fluktuáciou

06.03.2023 | Autor: Eva Majerská

Rok 2022 ukázal, že o prácu na Slovensku núdza nie je. Štatisticky počet voľných miest neustále z roka na rok stúpa. Samozrejme, nie všetky sú žiadané, nie všetky sú adekvátne ohodnotené a sú tiež určité pracovné oblasti či pozície, kde slovenskí zamestnanci dlho nevydržia a vyznačujú sa vysokou fluktuáciou. Pozrime sa na rebríčky top pracovných pozícií, a to z hľadiska obľúbenosti, platov a tiež tendencie opustiť ich.


polárna žiara na Islande

Kde môžete vidieť polárnu žiaru?

03.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Tento pozoruhodný prírodný úkaz fascinuje ľudí z celého sveta a jeho sledovanie je zážitok, za ktorým sa určite oplatí cestovať. Zistite, v ktorých krajinách a za akých podmienok ju môžete pozorovať.


sieťovka a mobilný telefón

10 jednoduchých tipov pre ekologickú domácnosť

24.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Za stav životného prostredia sme zodpovední všetci. A zároveň každý z nás môže pomôcť aspoň trochu s jeho ochranou. Reč je o nových návykoch, ktoré môžeme zakomponovať do chodu našich domácností. Zo začiatku to chce trochu viac úsilia, v konečnom dôsledku mať ekologickú domácnosť a brať ohľad na udržateľnosť nie je žiadna veľká veda. Ako na to, zistíte v našom článku.


flatiron building v new yorku

Mrakodrap, ktorý dvíhal ženám sukne: Viete, kde ho nájdete?

21.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Legendárna výšková budova v New Yorku sa po svete preslávila svojím neobvyklým tvarom, ktorý pripomína žehličku. Pre obyvateľov veľkého jablka sa však stala notoricky známou aj pre veľmi zaujímavý efekt, ktorý potešil najmä pánov.


žena upratuje oblečenie

Ako si poistiť drahé oblečenie, šperky a cennosti?

16.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Mnohí z nás majú vo svojich šatníkoch odložené drahé predmety. Hovoríme o oblečení, šperkoch a iných predmetoch od prémiových a luxusných značiek. V tomto článku vám poradíme, ako si ich môžete výhodne poistiť.


kolóna na ceste

Ako správne jazdiť v kolóne? Veľká časť vodičov na Slovensku to robí zle

14.02.2023 | Autor: Eva Majerská

Práve chyby, ktoré robíme v zhustenej premávke, ešte väčšmi spomaľujú chod kolón. Na správnu jazdu v zápchach potrebujeme najmä pevné nervy a chladnú hlavu. A poznať pár pravidiel, ktorými sa riadiť. Pomôžeme tak nielen plynulejšej preprave, ale aj svojej spojke. Prečítajte si nasledujúce rady, ako sa správať, keď sa najbližšie opäť ocitnete v kolóne.


Eiffelova veža v Paríži

Aké tajomstvo skrýva Eiffelova veža v Paríži?

10.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Jednou z najznámejších stavieb sveta je Eiffelova veža, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Francúzska. Hoci ju pozná takmer každý, nájde sa niečo, čo o nej mnohí nevedia.


záúpad slnka v Kodani

5 tipov na poznávacie zájazdy a ako si ich najviac užiť

02.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Máte túlavé topánky a máte chuť spoznať miesta, kde ste ešte neboli? Na dovolenku si môžete odskočiť aj počas predĺženého víkendu, poznávacie zájazdy sú na to ako stvorené. Stačí si len vybrať, ktoré miesto vás láka a vybrať si to svoje. Samozrejme, poznávačkou môže byť akýkoľvek výlet na Slovensku či v zahraničí, s cestovnou kanceláriou alebo bez nej. Ak však ide o poznávacie zájazdy v ponuke cestovných kancelárií, majú niekoľko výhod.


malý drevený domček a mince

Rozhovor s odborníkom: Prečo je podpoistenie nebezpečné a ako sa mu vyhnúť?

26.01.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Hodnota nehnuteľnosti a jej vybavenia sa časom mení. Preto sa môže stať, že príde k podpoisteniu. Viete, čo predstavuje toto riziko?


tabuľky s evidenčným číslom

Všetko o zrušení EČV podľa okresov, dokladoch aj o tom, ako zrušíte PZP na predané auto

18.01.2023 | Autor: Eva Majerská

Nový spôsob vydávania EČV tu máme od 1.1.2023. Prihlasovali ste už však vozidlo po novom roku a EČV bez okresu ste ešte nedostali? Prezradíme vám prečo aj všetky ďalšie zmeny, ktoré s tým súvisia, vrátane drobnej zmeny v poisťovniach.


podpisovanie dokumentov

Chráni smernica o distribúcii poistenia viac spotrebiteľov alebo poisťovne?

05.01.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Pri uzatváraní akéhokoľvek poistenia vstupujú do vzťahu dva subjekty, jedným je poisťovňa a druhým je spotrebiteľ, teda klient. Tieto vzťahy majú presne definované podmienky, ktorými sa musia obe strany riadiť. V tomto článku vám priblížime, o aké pravidlá ide a čo je ich cieľom.