033 240 00 02
0911 696 920
0918 462 422
0948 197 625
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 07:30-17:00

Aktuality z poistenia za rok 2019

Logo Netfinancie - aktuality

Nové pravidlá pre autolekárničky a diaľničná známka na celý rok

15.10.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Motoristi majú opäť dôvod na radosť. Ministerstvo dopravy pripravilo dve novinky, vďaka ktorým vodiči automobilov určite ušetria.


Logo Netfinancie - aktuality

Na preukázanie platného PZP už bude stačiť len zelená karta

26.09.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Motoristi majú dôvod na radosť. Už od októbra pri sebe budú nosiť menej dokladov. Nedávno schválený pozmeňujúci návrh k novele zákona č. 80/1997 Z.z. o Exportno-importnej banke SR priniesol zrušenie bielej karty. Túto zmenu vítajú aj poisťovne.


Logo Netfinancie - aktuality

Novinka: V porovnaní cien máme už aj poistenie na hory

17.09.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Aj dovolenku na horách si chce každý vychutnať v pokoji a bez stresov, preto treba myslieť na vhodné poistenie. Z tohto dôvodu sme do našej ponuky porovnania pridali aj poistenie na hory, a to ako PRVÝ POROVNÁVAČ na Slovensku.


Logo Netfinancie - aktuality

Čakajú nás zmeny pri bezkontaktných platbách

11.09.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Od 14. septembra začne platiť veľká zmena pri bezkontaktných platbách. Po novom už budú klienti zadávať PIN aj pri platbách nižších ako 20 €. Nebude sa to však týkať každej takejto platby.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa Aegon sa dohodla s Unionom

09.09.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Na poistnom trhu prichádza po čase k ďalšej zmene. Poisťovňa Aegon sa rozhodla previesť svoj poistný kmeň neživotného poistenia pod správu Union.


Logo Netfinancie - aktuality

Novela zákona o premávke sa bude venovať aj elektrickým kolobežkám

15.08.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Nový dopravný prostriedok sa najmä v mestách teší čoraz väčšej obľube. Je praktický a rýchly, no na slovenské cesty nie tak celkom ideálny. Najnovšie si na elektrické kolobežky posvietila aj vláda, ktorá do parlamentu predložila návrh novely zákona o cestnej premávke. V tejto novele sa venuje aj úprave prevádzky elektrokolobežiek a jej používateľom chce nastaviť nové pravidlá.


Logo Netfinancie - aktuality

Zmena v evidencii vozidla sa už zaobíde bez vypisovania žiadosti

01.08.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Prihlasujete nové vozidlo, odhlasujete alebo nahlasujete zmenu držiteľa? Po novom už na dopravnom inšpektoráte nebudete vypisovať papierovú žiadosť. Na vykonanie požadovanej zmeny v evidencii už budete potrebovať len váš občiansky preukaz a ostatné príslušné doklady a prípadné splnomocnenia.


Logo Netfinancie - aktuality

Štát znova poskytuje mladomanželské pôžičky

29.07.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Novomanželia majú dôvod na radosť. Štát opäť poskytuje novomanželské pôžičky, ktoré majú mladým párom pomôcť zabezpečiť si vlastné bývanie. Získať takúto pôžičku od štátu však nie je jednoduché. Manželia musia splniť striktné podmienky.


Logo Netfinancie - aktuality

Klimatizácia môže dobre slúžiť, ale aj škodiť

17.07.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Leto si bez klimatizácie v aute už ani nevieme predstaviť. Vďaka nej sa v priebehu niekoľkých minút vychladí aj rozpálené auto, ktoré stálo na slnku niekoľko hodín. No aj používanie klimatizácie má svoje zásady. Myslieť treba nielen na možné zdravotné komplikácie, ale aj na dodržiavanie pravidelnej údržby.


Logo Netfinancie - aktuality

Generali má nový produkt - bude chrániť zamestnancov

17.07.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Od mája tohto roka si v známej slovenskej poisťovni môžete poistiť aj zodpovednosť zamestnanca. Generali takto rozširuje svoje portfólio poistných produktov a klientov láka na nové, výhodné podmienky poistenia.


Logo Netfinancie - aktuality

Obhliadka cez mobilný telefón je už možná aj na Slovensku

24.06.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Keď sa stane škodová udalosť, už nemusíte čakať kým likvidátor poistnej udalostí príde osobne. V poisťovni Union už môžete škodu cez telefón nie len nahlásiť ale aj zdokumentovať prostredníctvom kamery na svojom mobilnom telefóne.


Logo Netfinancie - aktuality

S poistením liečebných nákladov vám neželané výdavky nehrozia

17.06.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Pri každej ceste do zahraničia vás chráni európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP). Nekryje však ošetrenia v súkromných zdravotníckych zariadeniach, nadštandardné lekárske úkony a ďalšie podobné prípady. Najideálnejšia je preto kombinácia európskeho zdravotného preukazu a poistenia liečebných nákladov, ktorá vám zaistí kompletnú poistnú ochranu v prípade úrazu, ochorenia alebo iných zdravotných komplikácii.


Logo Netfinancie - aktuality

Ocenenie SASP za rok 2018 má svojich víťazov

04.06.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Odborníci rozhodli. Toto sú najlepšie poisťovne z oblasti neživotného poistenia pre rok 2018.


Logo Netfinancie - aktuality

Zúčastníme sa konferencie sprostredkovateľov v poisťovníctve

15.05.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Spoločnosť Netfinancie už dlhodobo patrí medzi najlepších v oblasti sprostredkovania poistenia. Preto aj aj tento rok budeme mať zastúpenie na odbornej vzdelávacej konferencii určenej pre sprostredkovateľov v poisťovníctve.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo majú spoločné NN a Union poisťovňa?

09.05.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Akvizíciu s Aegon na slovenskom a českom trhu. K prvej spomínanej prišlo už začiatkom tohto roka, druhá sa realizuje v tomto období.


Logo Netfinancie - aktuality

Doplnkové pripoistenia k životným poistkám nebudú mať osempercentnú daň

18.04.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Od 1.1.2019 sa na neživotné poistenie vzťahuje osempercentná daň. Nový zákon však mal nezrovnalosti, podľa ktorých sa novozavedená daň mala vzťahovať aj na pripoistenia životného poistenia. Rezort financií tak musel pristúpiť k úprave výkladu legislatívy.


Logo Netfinancie - aktuality

Toto sú najlepší zamestnávatelia roka 2018

26.02.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Technologická spoločnosť Profesia je jednou z najznámejších firiem, ktorá sa na Slovensku zaoberá trhom práce. Už sedem rokov každoročne organizuje anketu Najatraktívnejší zamestnávateľ a inak tomu nebolo ani tento rok.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa Wüstenrot vám poistné plnenie vyplatí už do 24 hodín

07.02.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Poisťovňa Wüstenrot zaviedla službu rýchlej likvidácie, vďaka ktorej vám môže poistné plnenie odoslať na účet už do 24 hodín od nahlásenia poistnej udalosti. Túto službu pre svojich klientov zaviedla ako prvá na Slovensku.


Logo Netfinancie - aktuality

Novela cestného zákona prinesie vyššie pokuty

21.01.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Ministerstvo vnútra pripravuje novelu cestného zákona, ktorá má priniesť úplný zákaz používania  mobilných telefónov za volantom a vyššie pokuty za porušenie zákona. Ministerstvo si taktiež posvieti aj na mladších vodičov a zavedie zmeny pri evidencii vozidiel. Návrh novely zákona chce rezort vnútra predložiť vláde do leta tohto roka.


Logo Netfinancie - aktuality

Nový rok priniesol zvýšenie minimálnych limitov pre PZP a minimálnej mzdy

08.01.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Január tohto roka je mesiacom zmien. Jednou z hlavných úprav sú nové minimálne limity poistného plnenia pri PZP. Taktiež od nového roka platí nová výška minimálnej mzdy. Zmenila sa aj príspevková sadzba a sporitelia si tak po novom budú platiť viac.


Logo Netfinancie - aktuality

Ani lyžovačka sa nezaobíde bez prípravy

04.01.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Dovolenka v zime môže byť príjemným oddýchnutím na zasnežených svahoch. Podmienky na horách sú však oveľa náročnejšie než na pláži, preto sa na zimnú dovolenku dobre pripravte. Zozbierali sme pre vás niekoľko praktických rád a informácií, ktoré sa vám na zimnej dovolenke určite budú hodiť.


Logo Netfinancie - aktuality

Váš majetok vám pomôžu chrániť aj asistenčné služby

03.01.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Nečakané udalosti vás nezastihnú iba na cestách, ale aj vo vašej domácnosti. Myslia na to aj poisťovne, a preto sú súčasťou väčšiny poistení majetku aj asistenčné služby, ktoré vám budú kryť chrbát v prípade poistných udalostí a iných problémov.