0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 08:00-17:00

Aktuality z poistenia za rok 2021

Logo Netfinancie - aktuality

Ktoré poistenie bicykla je najlepšie?

14.10.2021 | Autor: Eva Majerská

Množstvo cyklistov na cestách, budovanie cyklochodníkov či pribúdanie cykloveží pre bezpečné odloženie bicykla, to všetko sú znaky, že cyklistika sa stáva stále obľúbenejšou. Pozreli sme sa na to, aké sú aktuálne možnosti v oblasti poistenia bicykla.


Logo Netfinancie - aktuality

Kedy sa budú ceny elektromobilov znižovať?

30.09.2021 | Autor: Katarína Zelinková

 Za ekologickejšie auto musia motoristi zaplatiť viac. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo to tak je a aký vývoj cien elektromobilov sa očakáva na najbližšie roky.


Logo Netfinancie - aktuality

Ako na správne zabezpečenie domu a bytu?

23.09.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Základom dobrého bývania nie je len kvalitná stavba a zariadenie domácnosti, ale aj bezpečnosť vášho majetku. U vás doma by ste sa vždy mali cítiť v bezpečí, preto sa zabezpečenie domu či bytu neoplatí zanedbať.


Logo Netfinancie - aktuality

Pozor na kúpu zatopeného vozidla zo zahraničia

14.09.2021 | Autor: Eva Majerská

Hoci sa momentálne dováža menej vozidiel, pri kúpe vozidla zo zahraničia treba byť vždy opatrný. Prívalové dažde a povodne totiž mohli a môžu dostať na trh aj zaplavené autá. Ako ich rozpoznať a ako sa spoľahlivo ochrániť práve pred kúpou zatopeného vozidla? Poradíme vám.


Logo Netfinancie - aktuality

AXA je už definitívne pod UNIQA aj s menšou zmenou

08.09.2021 | Autor: Eva Majerská

Najnovšie správy o prevzatí poisťovne AXA pod UNIQA. Dokončený bol proces zlúčenia a od 1.9.2021 funguje UNIQA pod celkom novým názvom ako pobočka českej poisťovne. Viac informácií, ako aj aktuálne kontaktné údaje, nájdete v článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo prinášajú mobilné aplikácie zdravotných poisťovní?

30.08.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Digitalizácia služieb je dnes dôležitá viac než kedykoľvek predtým. Nezaostávajú ani zdravotné poisťovne, ktoré svoje mobilné aplikácie neustále vylepšujú. V našom článku vám prinášame veľký prehľad mobilných aplikácií zdravotných poisťovní. Pozrite si, aké funkcie a výhody prinášajú poistencom.


Logo Netfinancie - aktuality

Je znižovanie náhrady škody o amortizáciu v PZP správne?

26.08.2021 | Autor: Eva Majerská

Prinášame vám aktualizovaný článok o tom, ako v súčasnosti funguje náhrada škody pri poistnej udalosti z pohľadu amortizácie. Pristupujú k nej poisťovne podľa vzorového rozhodnutia súdu alebo sú ešte stále také, ktoré si amortizáciu v PZP uplatňujú?


Logo Netfinancie - aktuality

Prečo ceny nehnuteľností stále rastú?

12.08.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Cesta k vlastnému bývaniu dnes nie je jednoduchá. Banky síce ponúkajú hypotéky s veľmi nízkymi úrokmi, ceny nehnuteľností sú však vyššie než kedykoľvek predtým. Bude rast cien nehnuteľností pokračovať aj naďalej?


Logo Netfinancie - aktuality

Poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu netreba podceňovať

09.08.2021 | Autor: Eva Majerská

V práci sa niekedy môže stať prípad, že spôsobíte škodu svojmu zamestnávateľovi. Práve na takéto situácie je tu poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu. Má však aj viacero praktických pripoistení, ktoré vám viac predstavíme v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo robiť, keď nie ste spokojný s prístupom poisťovne?

28.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Keď klient nie je spokojný s postupmi, komunikáciou poisťovne alebo výsledkom šetrenia poistnej udalosti, má viacero možností, ako sa brániť. Súd je jednou z ciest, ktorá je však často zdĺhavá a finančne náročná. Preto sa oplatí zvážiť aj možnosť využiť služby poisťovacieho ombudsmana.


Logo Netfinancie - aktuality

Môže byť z PZP preplatená nemajetková ujma?

22.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Zákon o PZP má medzery. Nie je dostatočne jednoznačný v otázke vyplácania nemajetkovej ujmy. Zatiaľ čo súdy mylne interpretujú legislatívu, odborníci volajú po zmene zákona.


Logo Netfinancie - aktuality

Kryje poistenie majetku aj požiar kotla a komína?

14.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Veľké množstvo slovenských domácností je vybavené buď komínom, krbom alebo plynovým kotlom. Hoci vedia poslúžiť veľmi dobre, predstavujú aj riziko požiaru. Preplatí vám takto vzniknuté škody vaša poisťovňa?


Logo Netfinancie - aktuality

Čo ak na cestách spôsobia škodu na majetku cyklisti?

08.07.2021 | Autor: Eva Majerská

Cyklistika je nielen obľúbeným druhom športu, ale aj obľúbeným spôsobom dopravy. Okrem toho však prináša so sebou aj isté nepríjemnosti, a to najmä v súvislosti s bezpečnosťou cyklistov na cestách. Niekedy však aj cyklista môže spôsobiť škodu na majetku. Viac vám prezradíme v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Cestovné poistenie s COVID-19 aj poistenie storna

01.07.2021 | Autor: Eva Majerská

Už vyše roka ovplyvňuje svet pandémia koronavírusu. Aktuálne je situácia v jednotlivých štátoch rozdielna vzhľadom na prijaté opatrenia aj mieru zaočkovania. Poisťovne preto aj rozdielne kryjú ochorenie COVID-19. Prinášame vám aktualizované informácie o cestovnom poistení, ako aj našu novinku poistenia storna v krátkodobom poistení.


Logo Netfinancie - aktuality

SASP oslavuje a zároveň oceňuje najlepšie poisťovne

29.06.2021 | Autor: Eva Majerská

Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve (SASP) pôsobí na trhu už 25 rokov. Ako hodnotí svoju činnosť, dosiahnuté ciele a aktuálny poistný trh, sa dozviete v našom článku. Navyše prinášame aj výsledky ocenenia SASP a názov najlepšej poisťovne za rok 2020.


Logo Netfinancie - aktuality

Koronavírus: Ako bezpečne cestovať na letnú dovolenku?

24.06.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Podobne ako pri minuloročných dovolenkách, aj tento rok musíme pri cestovaní dodržiavať celý rad bezpečnostných opatrení. Všetko má svoje pravidlá či už cestovanie, prechod cez hranice, alebo aj pobyt v ubytovacom zariadení. V tomto článku nájdete súhrn všetkých dôležitých informácií, ktoré pri cestovaní na dovolenku budete potrebovať.


Logo Netfinancie - aktuality

Na čo nezabudnúť pri cestovaní autom na dovolenku?

16.06.2021 | Autor: Eva Majerská

Dovolenka autom, najčastejšie do Chorvátska či Talianska, je najmä u Slovákov veľmi obľúbenou možnosťou. Vlastné auto zabezpečí isté pohodlie a samostatnosť, keďže sa nemusíte časovo prispôsobovať. Môžu sa však objaviť isté nepríjemnosti. Preto máme pre vás niekoľko užitočných rád, ako sa pripraviť na cestovanie vlastným autom do zahraničia.


Logo Netfinancie - aktuality

Kryje PZP aj zrážku so zverou?

09.06.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Na cestách sa nemusíte stretnúť iba s inými vodičmi a cyklistami, ale aj so zvieratami, či už divými alebo domácimi. Ak takéto zviera zrazíte, vaše auto sa môže poškodiť. Podrží vás v takejto situácii vaše PZP alebo iné poistenie?


Logo Netfinancie - aktuality

Dôležité informácie o batožine v Ryanair

02.06.2021 | Autor: Eva Majerská

V novembri 2018 Ryanair zrušil pre cestujúcich bezplatnú príručnú batožinu. Ako je to s podmienkami v súčasnosti a akú batožinu si môžete so sebou vziať na palubu? Ponúkame vám praktický prehľad.


Logo Netfinancie - aktuality

Ktoré autá sú najekologickejšie?

27.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Jedným z často skloňovaných slov súčasnosti je udržateľnosť. Potreba šetrenia životného prostredia sa dotýka každého aspektu nášho života, a tak je logické, že sa tomuto trendu snažia prispôsobiť aj producenti áut. V tomto článku sa pozrieme na to, ako to vyzerá s udržateľnosťou v otázke automobilov.


Logo Netfinancie - aktuality

Aké škody na nehnuteľnosti a v domácnosti nie sú kryté z poistenia majetku?

19.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Na vaše poistenie majetku sa môžete spoľahnúť pri rôznych nehodách a škodách, ktoré môžu vzniknúť na vašom dome, byte a tiež aj v domácnosti. Rovnako ako každá poistka, aj poistenie nehnuteľnosti a domácnosti má výluky, ktoré by mal poznať každý poistník. V našom článku sa bližšie pozrieme na to, čo všetko je z majetkového poistenia vylúčené.


Logo Netfinancie - aktuality

Výpoveď PZP a zmena poisťovne

17.05.2021 | Autor: Eva Majerská

PZP je síce zo zákona povinné, ale výber poisťovne je v rukách každého vodiča. Preto v prípade, že nie ste spokojný s poistkou, výškou poistného alebo so službami poisťovne, môžete zmeniť poisťovňu. Ako podať výpoveď PZP a čo k tomu potrebujete, vám poradíme v článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Spôsobila poistná daň nárast cien neživotného poistenia?

06.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

V januári 2019 vstúpil do platnosti zákon o zavedení novej dane z poistenia. Nadšení neboli klienti a rovnako ani poisťovne. Experti upozorňovali na možný nárast cien neživotného poistenia. Naozaj sa tieto obavy naplnili?


Logo Netfinancie - aktuality

Ako môže pomôcť PZP, keď vám ukradnú auto?

29.04.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Krádež auta je veľký problém pre každého motoristu. Ak máte uzatvorené havarijné poistenie aj s týmto krytím, môžete sa spoľahnúť, že vám poisťovňa vyplatí náhradu škody. Čo však v prípade, keď máte uzatvorené iba PZP?


Logo Netfinancie - aktuality

Oplatí sa havarijné poistenie pre každé auto?

21.04.2021 | Autor: Netfinancie.sk

Riešite aj vy dilemu, či sa pre vaše auto oplatí havarijné poistenie? V tomto rozhovore vám Vladimír Cvik zo spoločnosti Netfinancie prezradí všetko, čo o havarijnom poistení potrebujete vedieť na to, aby ste sa správne rozhodli.


Logo Netfinancie - aktuality

Cestovanie do Anglicka po brexite

16.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Spojené kráľovstvo už vyše roka nie je súčasťou Európskej únie. Pre niektoré oblasti platilo prechodné obdobie do konca roka 2020. Ako je to s podmienkami vstupu, pobytom či inými praktickými informáciami pri cestovaní do Anglicka? V článku vám prinášame všetko podstatné.


Logo Netfinancie - aktuality

10 jednoduchých tipov pre ekologickú domácnosť

08.04.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Za stav životného prostredia sme zodpovední všetci. A zároveň každý z nás môže pomôcť aspoň trochu s jeho ochranou. Reč je o nových návykoch, ktoré môžeme zakomponovať do chodu našich domácností. Zo začiatku to chce trochu viac úsilia, v konečnom dôsledku mať ekologickú domácnosť a brať ohľad na udržateľnosť nie je žiadna veľká veda. Ako na to, zistíte v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Odtiahnutie nepojazdného vozidla z parkoviska už nebude problém

06.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Počet vozidiel na slovenských cestách rastie každým rokom. Postupne sa však zvyšuje aj množstvo dlhodobo odstavených vozidiel. Ako vyriešila novela zákona o cestnej premávke odstraňovanie vrakov z parkovísk a ako sa tomu dá predísť úplne? Poradíme vám.


Logo Netfinancie - aktuality

Tipy, ako si užiť turistiku bez problémov

25.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Jarné počasie so sebou prináša aj zvýšený záujem o turistiku. Na čo všetko sa pripraviť pred samotným odchodom a na čo si dať pozor na trase? Prinášame vám praktické rady pre výlety do hôr, či už sa chystáte na menej náročné turistické trasy alebo na vysokohorskú turistiku.


Logo Netfinancie - aktuality

4 dôvody, pre ktoré chcú ľudia lacné PZP

18.03.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Ak chcete s vaším autom jazdiť, musíte mať uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie. Preto sa tejto povinnosti nevyhne žiadny vodič, ktorý chce svoje auto používať. Vzhľadom na to, že PZP predstavuje povinnú mínusovú položku v rozpočte, mnohí vodiči si zákonné poistenie vyberajú len podľa ceny. To sa však nie vždy oplatí.


Logo Netfinancie - aktuality

Aktuálne možnosti pre poistenie pneumatík na trhu

12.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Zima a mrazivé počasie neskúša každoročne len ľudí, ale aj cesty. A tie väčšinou dopadnú horšie. Na jar sa tak môžu objavovať nepríjemné výtlky a diery na cestách. Ako riešiť poškodenie kolies a aké poistenie pneumatík vám skutočne pomôže? Dozviete sa v našom aktualizovanom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Zmeny v Zákonníku práce od marca 2021

26.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na základe predloženého návrhu boli schválené viaceré zmeny týkajúce sa pracovnej oblasti. Z tohto dôvodu vám prinášame zoznam najdôležitejších úprav Zákonníka práce, vo väčšine prípadov s platnosťou od 1. 3. 2021.


Logo Netfinancie - aktuality

Finančný príspevok na stravovanie alebo gastrolístky?

25.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Dlho rozoberaná téma stravných lístkov našla nové pravidlá v úprave Zákonníka práce od 1. 3. 2021. Aké možnosti stravovania budú mať po novom zamestnanci a ako to ovplyvní zamestnávateľov? Pripravili sme pre vás stručný prehľad.


Logo Netfinancie - aktuality

10 kurióznych dopravných zákonov z celého sveta

19.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Každé nariadenie, ktoré musia vodiči v akejkoľvek krajine dodržiavať, má svoje opodstatnenie. V niektorých prípadoch však môžu byť rôzne cestné zákazy či nariadenia veľmi zvláštne.


Logo Netfinancie - aktuality

Ako na overenie platnosti PZP?

11.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Platné povinné zmluvné poistenie musí mať každé auto, ktoré jazdí po cestách. Preto existuje register všetkých poistených vozidiel, ktorý vám môže pomôcť napríklad vtedy, keď vám spôsobí škodu vodič, ktorý ušiel z miesta nehody.


Logo Netfinancie - aktuality

Skupina Poštovej banky sa dostala pod digitálnu 365.bank

08.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na finančnom trhu sa v tomto roku schyľuje k ďalšiemu výraznému zlúčeniu. Na svedomí to má tentokrát skupina Poštovej banky a 365.bank. Viac podrobností o tejto zmene, ktorá bola ohlásená už na jeseň 2020, vám prinášame v našom článku.


Logo Netfinancie - aktuality

Komu vyplatí poisťovňa poistné plnenie pri škode na vinkulovanej nehnuteľnosti?

29.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Máte nárok na vyplatenie poistného plnenia, aj keď je vaša nehnuteľnosť vinkulovaná? V našom článku sme sa pozreli na to, komu bude v takomto prípade priznaná náhrada škody.


Logo Netfinancie - aktuality

Kedy je potrebné k dopravnej nehode privolať políciu?

21.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Dopravné nehody sa stávajú každý deň. Aj keď je takáto situácia veľmi náročná a stresujúca pre všetky zúčastnené strany, dôležité je nepanikáriť a správne postupovať.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo robiť, keď skrachuje cestovná kancelária, v ktorej máte objednaný zájazd?

15.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Cestovné poistenie chráni klientov, ktorí vycestujú do zahraničia. Mnohí možno nevedia, že poistená musí byť aj cestovná kancelária, ktorá im predáva zájazd.