pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2017

Logo Netfinancie - aktuality

Autosedačky budú opäť o niečo bezpečnejšie

29.12.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Na zdravie a bezpečnosť svojich detí myslia určite všetci rodičia. K ich bezpečnosti aj pri preprave vo vozidle by mala prispieť európska norma ECE R129, ktorá od januára 2018 mení pravidlá ohľadom autosedačiek.


Logo Netfinancie - aktuality

Projekt Zelená domácnostiam budúci rok končí

01.12.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Od decembra 2015, kedy projekt začal, preplatila SIEA viac ako 9 700 poukážok v celkovej hodnote takmer 22 miliónov eur. Z celkového rozpočtu projektu zostáva na posledné budúcoročné kolá ešte minimálne 13 miliónov eur.


Logo Netfinancie - aktuality

V porovnaní PZP už nájdete aj ČSOB Poisťovňu

16.11.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Zavŕšili sme tak našu snahu ponúknuť vám kompletnú ponuku povinného zmluvného poistenia na trhu. Od teraz si budete môcť porovnávať aj produkty ČSOB Poisťovne.


Logo Netfinancie - aktuality

Aké zmeny môžeme očakávať v PZP v roku 2018?

02.11.2017 | Autor: Netfinancie.sk

A máme to tu opäť. Úpravy v sadzobníkoch poisťovní a s tým súvisiace zmeny cien povinného zmluvného poistenia. Aké predpisy poistného môžeme teda očakávať?


Logo Netfinancie - aktuality

Cestujte do USA na povolenie ESTA

26.10.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Plánujete v blízkej budúcnosti návštevu Spojených štátov amerických? Potom si v dostatočnom predstihu overte, aké dokumenty budete k vstupu potrebovať. Bez správnych „papierov“ vás totiž pokojne môžu otočiť aj po pristátí na letisku.


Logo Netfinancie - aktuality

Ktoré poisťovne hviezdili v ankete SIBAF Award 2017?

20.10.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Pravidelné podujatia SIBAF zabezpečujú odborné vzdelávanie sprostredkovateľov poistenia. Po desiaty raz sa v rámci tejto konferencie konalo aj vyhlasovanie výsledkov ankety SIBAF Award 2017. Ako sa umiestnili jednotlivé poisťovne?


Logo Netfinancie - aktuality

Predĺžený ordinačný čas sa lekárom nepáči

18.10.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Parlament minulý týždeň schválil novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá okrem iného upravuje aj ordinačné hodiny všeobecných praktických lekárov. Po novom budú musieť poskytovať ambulantnú starostlivosť minimálne 35 hodín týždenne a ordinovať do 15. hodiny aspoň dvakrát do týždňa.


Logo Netfinancie - aktuality

Smartfón už nemusí byť len nový, aby vám ho poistili

13.10.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Mobilný telefón je dnes už neoddeliteľnou súčasťou nášho bežného aj profesijného života. Jeho strata, v akejkoľvek podobe, preto určite naruší náš komfort a každodenné aktivity. O poistení nového telefónu ste už určite počuli. Viete však, že je možnosť poistiť aj ten používaný?


Logo Netfinancie - aktuality

Aké super „vychytávky“ nás čakajú v najbližšej budúcnosti?

25.09.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Automobilový priemysel je posledné roky pod značným tlakom. Ľudia od nových vozidiel nevyžadujú len vyššiu mieru bezpečnosti, ale radi si priplatia aj za väčší komfort či ekologickejšie riešenia.


Logo Netfinancie - aktuality

365 - banka, ktorej služby budete mať stále so sebou

14.07.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Bankový trh je na Slovensku pomerne rozsiahly, čo umožňuje klientom širokú ponuku a možnosti voľby. Poštová banka však priniesla novinku v podobe prvej mobilnej banky s inteligentným bankovníctvom – Banku 365.


Logo Netfinancie - aktuality

UNIQA má v cestovnom poistení zopár praktických noviniek

07.07.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Cestovanie je dnes iné ako kedysi. Myslia na to aj poisťovne a v rámci cestovného poistenia sa niektoré snažia priblížiť a prispôsobiť požiadavkám trhu. Urobila tak aj poisťovňa UNIQA.


Logo Netfinancie - aktuality

Daň z podlažia domácnosti nezaťaží

30.06.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Témou číslo jeden pre všetkých majiteľov domov bola aktuálne daň z podlažia, ktorú sa poslanci rozhodli zaviesť v rámci novely zákona o miestnych daniach. Nakoniec to však dopadlo inak.


Logo Netfinancie - aktuality

Budeme platiť mýto aj pri osobných autách?

02.06.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Uvidíme. Európska únia nám totiž prináša viaceré nariadenia a smernice. Najnovšie jej predstavitelia hovoria o zrušení diaľničných známok. Slovenskí vodiči však nadšení veľmi nebudú.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa AIG prechádza pod Colonnade Insurance

28.04.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Zmeny vlastníckych práv či názvov poisťovní nie sú žiadnymi novinkami. Aktuálne so zmenou prichádza aj poisťovňa Colannade, ktorá od 1.5.2017 preberá pod seba klientov a záväzky poisťovne AIG.


Logo Netfinancie - aktuality

Projekt Zelená domácnostiam má nové pravidlá aj termíny!

03.04.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Už zajtra, 4. apríla 2017, sa začne ďalšie kolo programu Zelená domácnostiam, ktoré realizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). Tohtoročné kolá sa však na rozdiel od tých predchádzajúcich budú vo viacerých smeroch líšiť.


Logo Netfinancie - aktuality

Stala sa hypotéka strašiakom pre bežných ľudí?

21.03.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Tí z vás, ktorí sú momentálne nútení riešiť hypotéku, sa už pravdepodobne s novinkami v tejto oblasti stretli. Pre ostatných prinášame prehľadné zhrnutie zmien, ktoré sa týkajú dostupnosti hypotekárnych úverov od marca 2017.


Logo Netfinancie - aktuality

Dôchodkový vek sa opäť zvýšil – o 76 dní!

15.03.2017 | Autor: Netfinancie.sk

V minulom roku odišli poslední pracujúci Slováci do dôchodku ešte vo veku 62 rokov. Od januára 2017 sa totiž dôchodcovský vek začal zvyšovať. V praxi to znamená, že dnešná generácia tridsiatnikov si pomaly ale isto musí zvykať na skutočnosť, že do dôchodku pôjdu najskôr v 70-ke.


Logo Netfinancie - aktuality

Na slovenskom poistnom trhu je nový hráč

31.01.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Stala sa ním poisťovňa Premium Insurance Company Limited. Zatiaľ sa orientuje na firmy a podnikateľov, ale postupne svoje služby neživotného poistenia chce rozšíriť aj na ostatných klientov. Prinášame vám preto zopár základných informácií.


Logo Netfinancie - aktuality

Novinky a zmeny prijaté pre rok 2017

02.01.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Pozrite si stručný prehľad toho, čo nás čaká v roku 2017 v niektorých oblastiach, ako sú dane, hypotekárne úvery, motorizmus či sociálna oblasť. Niektoré nás potešia, iné už menej.