pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2018

Logo Netfinancie - aktuality

Aké trendy vo financiách nás čakajú v nasledujúcich rokoch?

28.11.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Svet financií neustále napreduje. Neutíchajú snahy o neustále zlepšovanie a skvalitňovanie služieb a často sa tu skloňuje slovo inovácia. Preto sa aj vo financiách objavujú trendy a prognózy ďalšieho vývoja do budúcnosti. Prinášame vám prehľad najväčších trendov, ktoré budú vládnuť svetom financií v najbližších rokoch.


Logo Netfinancie - aktuality

Takto sa zmenia ceny PZP pre rok 2019

13.11.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Opäť je tu tá časť roka, kedy sa často skloňuje slovo poistenie. Práve v tomto období väčšina poisťovní zvykne zverejňovať nové sadzobníky PZP pre rok 2019. Sféru poistenia čaká v nasledujúcom roku hneď niekoľko zásadných zmien. Do platnosti vstúpia nielen najnovšie zmeny v Občianskom zákonníku, ale aj nová poistná daň. Táto daň sa však na PZP nevzťahuje, preto, ak sa vám cena vášho PZP zvýšila, nestalo sa tak následkom zavedenia novej dane.


Logo Netfinancie - aktuality

Čakajú nás zásadné zmeny vo fungovaní poisťovníctva

05.11.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Tentokrát čakajú veľké zmeny opäť oblasť poisťovníctva, ale vďaka Občianskemu zákonníku. Od 1.1.2019 vstúpia do platnosti práve zmeny v Občianskom zákonníku, ktoré upravujú niektoré zásadné podmienky v poistných zmluvách. Týkajú sa práva poisťovní na poistné a zníženie poistného plnenia. Taktiež sa upravia podmienky podania výpovede poistenia a zániku poistenia z dôvodu neplatenia poistného.


Logo Netfinancie - aktuality

Novela zákona o vlastníctve bytov bude platiť už od novembra

11.10.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Novelou zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov sa má problematika správy bytov zjednodušiť a sprehľadniť, pričom nové zmeny v zákone majú zabezpečiť jednotný, systematický a prehľadný proces prijímania rozhodnutia vlastníkmi. Taktiež má prispieť k lepšej informovanosti vlastníkov bytov a zvýšiť ich bezpečnosť. Novela vstúpi do platnosti 1. novembra 2018 a prinesie viacero zmien.


Logo Netfinancie - aktuality

Zmeny v hypotekárnych úveroch v konkrétnych číslach

10.10.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Národná banka Slovenska už niekoľko rokov bije na poplach. Zadĺženosť Slovákov narástla do takej miery, že vo východnej a strednej Európe nám ako jediným prevyšujú dlhy nad úsporami. Preto NBS postupne zavádza viaceré opatrenia, ktoré majú nadmernému zadlžovaniu zabrániť.


Logo Netfinancie - aktuality

Od októbra bude platná novela katastrálneho zákona

14.09.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Parlament už schválil zákon, ktorý novelizuje katastrálny zákon, zákon o spravných poplatkoch a zákon o geodézii. Novela zákona bola publikovaná pod č. 212/2018 Z.z a jej prevažná časť nadobudne účinnosť 1.10.2018. Máme pre vás prehľad najdôležitejších zmien, ktoré októbrová novela katastrálneho zákona prináša.


Logo Netfinancie - aktuality

Toto sú víťazi Zlatej mince 2017

13.09.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Už viac ako 10 rokov sa každý rok uskutočňuje prestížna súťaž Zlatá minca, ktorá oceňuje najlepšie banky, poisťovne a finančné produkty na slovenskom trhu. Aj tento rok rozhodovala 47 členná porota o víťazoch v 31 kategóriách. Rovnako, ako minulý rok sa v samostatných kategóriách oceňovali produkty a spoločnosti. Tento rok mala svoju premiéru kategória Študentské účty a tri produkty získali ocenenie OBJAV roka 2017.


Logo Netfinancie - aktuality

Aj vaša cestovná kancelária musí mať poistenie

27.07.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Čo vám okrem zdravotných ťažkostí alebo straty batožiny môže pokaziť dovolenku? Napríklad aj to, keď skrachuje cestovná kancelária, s ktorou cestujete a nebudete sa môcť z dovolenky dostať späť domov. Preto si pred odchodom na dovolenku overte, že nie ste poistený iba vy, ale aj cestovná kancelária, s ktorou cestujete.


Logo Netfinancie - aktuality

Vyššie stravné lístky pre zamestnancov aj živnostníkov

13.06.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Zamestnanci sa môžu tešiť na prilepšenie. Minimálna hodnota stravných lístkov sa zvýšila z 3,38 na 3,60 €. Zvýšenie minimálnej hodnoty stravných lístkov je podmienené dlhodobým trendom rastúcich cien v reštauráciách, ktoré sa podľa štatistík zdvihli o viac ako päť percent.


Logo Netfinancie - aktuality

Boj proti novej dani z poistenia je podporený aj kampaňou

18.05.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Určite už mnohí z vás zachytili v médiách diskutovanú tému o novej dani z neživotného poistenia vo výške 8 %, ktorá sa má zaviesť v rámci úpravy zákona o poisťovníctve. Viacerí odborníci sú však proti a aktuálne sa spustila aj kampaň proti tejto novinke.


Logo Netfinancie - aktuality

eCall – systém, ktorý vám môže zachrániť život

09.04.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Nebol to 1. apríl, ale skutočnosť. Od začiatku apríla u nás platí povinnosť nové vozidlá vybavovať záchranným systémom eCall. Prečo je to tak a čo môžeme očakávať v praxi?


Logo Netfinancie - aktuality

Novela Zákonníka práce prinesie viaceré zásadné zmeny

29.03.2018 | Autor: Netfinancie.sk

V máji tohto roku vstúpi do platnosti novela Zákonníka práce, ktorá zamestnávateľom ukladá povinnosť zvýšiť príplatky za prácu v noci. Zákon však ukladá aj viaceré výnimky, ktoré sú výhodné najmä pre zamestnávateľov.


Logo Netfinancie - aktuality

Pre Uber nastali zlé časy

27.03.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Viaceré zákonné predpisy sťažujú situáciu a podnikanie spoločnostiam, ktoré majú svoj obchod založený na digitálnych platformách. Jednou z takýchto je aj alternatívna taxislužba Uber, ktorá pôsobí na Slovensku 2 roky.


Logo Netfinancie - aktuality

Kooperativa poisťovňa bude od 1. apríla o niečo silnejšia

19.03.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Od tohto dátumu sa totiž jej súčasťou stane Poisťovňa Slovenskej sporiteľne, a.s., ktorá rovnako patrí do poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group.


Logo Netfinancie - aktuality

Existuje len jedna spoľahlivá ochrana pred výtlkmi

21.02.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Výtlky – vie o nich každý, no málokto sa im dokáže aj včas vyhnúť. Pri väčšej rýchlosti dokážu tieto, často až niekoľkocentimetrové jamy značne poškodiť vozidlo, v horšom prípade aj spôsobiť nehodu. Podľa štatistík si to najčastejšie „odnesú“ pneumatiky, no poškodiť sa môže aj geometria, náprava, ložisko či uchytenie samotného kolesa. Pri dlhodobom jazdení po nekvalitnej ceste sa môžu poškodiť aj tlmiče auta. Ako sa teda brániť voči výtlkom a ako získať náhradu škody, keď už na ne narazíte?


Logo Netfinancie - aktuality

Novinka: Porovnanie cien PZP je ešte jednoduchšie

14.02.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Namiesto 4 údajov doplníte už iba 1. Vďaka novinke, ktorú sme do našej kalkulačky zaviedli, stačí, ak viete poznávaciu značku svojho vozidla (EČV / ŠPZ). Všetky technické informácie o vozidle vyplní systém za vás. Čo vy na to?


Logo Netfinancie - aktuality

Aké zmeny sa chystajú v stavebnom sporení?

31.01.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Prvé snahy o zmenu nie veľmi efektívneho systému stavebného sporenia boli ešte za vlády Ivety Radičovej. Aktuálna novela zákona o stavebnom sporení navrhuje päť základných zmien, ktoré by podľa predbežných odhadov mohli štátu v roku 2020 ušetriť až 7,8 milióna eur.


Logo Netfinancie - aktuality

Aké autá sa neoplatí kupovať?

22.01.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Najmä ak ide o bezpečnosť? Každoročne vydávajú nezávislé inštitúcie a automobiloví odborníci rôzne rebríčky vozidiel. Tentokrát vám prinášame hodnotenia, v ktorých sa dôraz kladie na spoľahlivosť (kazovosť) a bezpečnosť.