pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2021

lyžiarka v kabíne lanovky

Kam ísť na lyžovačku počas tohtoročných sviatkov a za akých podmienok?

30.12.2021 | Autor: Eva Majerská

Aktualizovaný článok: V súčasnosti sa už viaceré lyžiarske strediská na Slovensku tešia zo zasnežených svahov. Znamená to ale, že sa môžeme pripravovať na lyžovačku? Aká je situácia v našich a okolitých lyžiarskych strediskách a celkovo v zahraničí?


hotel a pohľad na tatry

Na čo mám ako turista nárok, ak ubytovacie zariadenie na Slovensku zatvára kvôli COVID opatreniam?

20.12.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Žiaľ, táto téma je aj počas tohtoročnej zimy stále aktuálna. Hoci sa pandemické opatrenia môžu na Slovensku rýchlo meniť, vždy sa vám môže stať, že vám padne celá dovolenka, pretože hotel alebo penzión, v ktorom ste ju plánovali stráviť, musí byť podľa schválených nariadení uzavretý.


vývesný štít Generali na budove

Slovenská Generali sa stáva pobočkou českej poisťovne

17.12.2021 | Autor: Eva Majerská

Poisťovňa Generali je na slovenskom poistnom trhu už vyše dvadsať rokov a aktuálne patrí do trojice najsilnejších poisťovní. Prešla viacerými zmenami, či už išlo o zmenu názvu alebo integráciu poisťovne Genertel a Európskej cestovnej poisťovne. Od 19.12.2021 prichádza k ďalšej a poisťovňa bude u nás ďalej pôsobiť ako pobočka českej poisťovne Generali. Prinášame vám bližšie informácie.


kľúče od auta v ruke predajcu

Čo s poistením, keď vám končí lízing? Zistite, na čo si dať pozor

13.12.2021 | Autor: Eva Majerská

Po dlhých mesiacoch prišiel ten moment, kedy platíte poslednú splátku lízingovej spoločnosti a auto si konečne môžete prepísať na seba. Je to určite dôvod na radosť, ale čakajú vás aj nevyhnutné povinnosti spojené so zmenou vlastníka vozidla. Okrem prepisu auta na dopravnom inšpektoráte a s tým súvisiacej byrokracie vás čakajú aj úkony týkajúce sa povinného zmluvného poistenia, respektíve havarijného poistenia. V tomto článku vám ponúkame zhrnutie, ako postupovať a čo robiť s poisteniami auta, keď lízing končí.


ľudia za stolom jedia pizzu

Finančný príspevok na stravovanie a gastrolístky – aj najnovšie zmeny od 1.1.2022

18.11.2021 | Autor: Eva Majerská

Dlho rozoberaná téma stravných lístkov našla nové pravidlá v úprave Zákonníka práce od 1. 3. 2021. Aké možnosti stravovania majú po novom zamestnanci a ako to ovplyvnilo zamestnávateľov? Pripravili sme pre vás stručný prehľad. Aj aktualizáciu po schválení novely so zmenami od 1. 1. 2022.


Otec so synom pri pokreslenej stene

Oplatí sa mať poistenú zodpovednosť v rámci poistenia majetku?

12.11.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Vaše bývanie si zaslúži kvalitnú poistnú ochranu. Preto by ste mali vedieť, že správne zvolené poistenie nehnuteľnosti a domácnosti môže vaše bývanie kryť pred rizikami, ako je víchrica, úder blesku, krupobitie či záplava. To je však len zlomok zo všetkých nebezpečenstiev, pred ktorými môže byť váš majetok chránený.


žena po dopravnej nehode sediaca na obrubníku

10 najčastejších chýb pri poistnej udalosti

29.10.2021 | Autor: Eva Majerská

Nepríjemnosti, či už v podobe dopravnej nehody alebo poškodenej nehnuteľnosti vplyvom prírodného živla, určite nenechajú nikoho chladným. Aj pri riešení takejto udalosti však treba zachovať pokoj a nerobiť zbytočné chyby, ktoré by mohli neskôr spôsobiť problémy pri poistnom plnení. Zhrnuli sme pre vás tie najčastejšie.


dokumenty Union

Logo Union je po novom jednotné a v zelenej farbe

25.10.2021 | Autor: Eva Majerská

Union poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa po rokoch menia logá. Spájať ich bude zelená farba a modernejší dizajn. Prečo sa tak rozhodli a čo je ich cieľom, sa dozviete v článku.


Muž na turistike

Ako vám môže pomôcť asistenčná služba vašej poisťovne?

22.10.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Dobitie vybitej autobatérie, pomoc pri úraze v zahraničí či zabezpečenie inštalatéra alebo údržbára, to je len zlomok toho, s čím vám môže pomôcť vaša poisťovňa prostredníctvom asistenčných služieb.


bicykel v prírode

Ktoré poistenie bicykla je najlepšie?

14.10.2021 | Autor: Eva Majerská

Množstvo cyklistov na cestách, budovanie cyklochodníkov či pribúdanie cykloveží pre bezpečné odloženie bicykla, to všetko sú znaky, že cyklistika sa stáva stále obľúbenejšou. Pozreli sme sa na to, aké sú aktuálne možnosti v oblasti poistenia bicykla.


Nabíjanie elektromobilu

Kedy sa budú ceny elektromobilov znižovať?

30.09.2021 | Autor: Katarína Zelinková

 Za ekologickejšie auto musia motoristi zaplatiť viac. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo to tak je a aký vývoj cien elektromobilov sa očakáva na najbližšie roky.


zatopené autá na ulici

Pozor na kúpu zatopeného vozidla zo zahraničia

14.09.2021 | Autor: Eva Majerská

Hoci sa momentálne dováža menej vozidiel, pri kúpe vozidla zo zahraničia treba byť vždy opatrný. Prívalové dažde a povodne totiž mohli a môžu dostať na trh aj zaplavené autá. Ako ich rozpoznať a ako sa spoľahlivo ochrániť práve pred kúpou zatopeného vozidla? Poradíme vám.


logo uniqa

AXA je už definitívne pod UNIQA aj s menšou zmenou

08.09.2021 | Autor: Eva Majerská

Najnovšie správy o prevzatí poisťovne AXA pod UNIQA. Dokončený bol proces zlúčenia a od 1.9.2021 funguje UNIQA pod celkom novým názvom ako pobočka českej poisťovne. Viac informácií, ako aj aktuálne kontaktné údaje, nájdete v článku.


auto v servise

Je znižovanie náhrady škody o amortizáciu v PZP správne?

26.08.2021 | Autor: Eva Majerská

Prinášame vám aktualizovaný článok o tom, ako v súčasnosti funguje náhrada škody pri poistnej udalosti z pohľadu amortizácie. Pristupujú k nej poisťovne podľa vzorového rozhodnutia súdu alebo sú ešte stále také, ktoré si amortizáciu v PZP uplatňujú?


rodinný dom

Prečo ceny nehnuteľností stále rastú?

12.08.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Cesta k vlastnému bývaniu dnes nie je jednoduchá. Banky síce ponúkajú hypotéky s veľmi nízkymi úrokmi, ceny nehnuteľností sú však vyššie než kedykoľvek predtým. Bude rast cien nehnuteľností pokračovať aj naďalej?


sklad s krabicami

Poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu netreba podceňovať

09.08.2021 | Autor: Eva Majerská

V práci sa niekedy môže stať prípad, že spôsobíte škodu svojmu zamestnávateľovi. Práve na takéto situácie je tu poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu. Má však aj viacero praktických pripoistení, ktoré vám viac predstavíme v našom článku.


sudcovské kladivo

Čo robiť, keď nie ste spokojný s prístupom poisťovne?

28.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Keď klient nie je spokojný s postupmi, komunikáciou poisťovne alebo výsledkom šetrenia poistnej udalosti, má viacero možností, ako sa brániť. Súd je jednou z ciest, ktorá je však často zdĺhavá a finančne náročná. Preto sa oplatí zvážiť aj možnosť využiť služby poisťovacieho ombudsmana.


sudcovské kladivo a drevené autíčko

Môže byť z PZP preplatená nemajetková ujma?

22.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Zákon o PZP má medzery. Nie je dostatočne jednoznačný v otázke vyplácania nemajetkovej ujmy. Zatiaľ čo súdy mylne interpretujú legislatívu, odborníci volajú po zmene zákona.


horiaci komín

Kryje poistenie majetku aj požiar kotla a komína?

14.07.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Veľké množstvo slovenských domácností je vybavené buď komínom, krbom alebo plynovým kotlom. Hoci vedia poslúžiť veľmi dobre, predstavujú aj riziko požiaru. Preplatí vám takto vzniknuté škody vaša poisťovňa?


semafor so znakom bicykla

Čo ak na cestách spôsobia škodu na majetku cyklisti?

08.07.2021 | Autor: Eva Majerská

Cyklistika je nielen obľúbeným druhom športu, ale aj obľúbeným spôsobom dopravy. Okrem toho však prináša so sebou aj isté nepríjemnosti, a to najmä v súvislosti s bezpečnosťou cyklistov na cestách. Niekedy však aj cyklista môže spôsobiť škodu na majetku. Viac vám prezradíme v našom článku.


cestovný kufor na letisku

Cestovné poistenie s COVID-19 aj poistenie storna

01.07.2021 | Autor: Eva Majerská

Už vyše roka ovplyvňuje svet pandémia koronavírusu. Aktuálne je situácia v jednotlivých štátoch rozdielna vzhľadom na prijaté opatrenia aj mieru zaočkovania. Poisťovne preto aj rozdielne kryjú ochorenie COVID-19. Prinášame vám aktualizované informácie o cestovnom poistení, ako aj našu novinku poistenia storna v krátkodobom poistení.


turistky s rúškami

Koronavírus: Ako bezpečne cestovať na letnú dovolenku?

24.06.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Podobne ako pri minuloročných dovolenkách, aj tento rok musíme pri cestovaní dodržiavať celý rad bezpečnostných opatrení. Všetko má svoje pravidlá či už cestovanie, prechod cez hranice, alebo aj pobyt v ubytovacom zariadení. V tomto článku nájdete súhrn všetkých dôležitých informácií, ktoré pri cestovaní na dovolenku budete potrebovať.


žena v aute pri mori

Na čo nezabudnúť pri cestovaní autom na dovolenku?

16.06.2021 | Autor: Eva Majerská

Dovolenka autom, najčastejšie do Chorvátska či Talianska, je najmä u Slovákov veľmi obľúbenou možnosťou. Vlastné auto zabezpečí isté pohodlie a samostatnosť, keďže sa nemusíte časovo prispôsobovať. Môžu sa však objaviť isté nepríjemnosti. Preto máme pre vás niekoľko užitočných rád, ako sa pripraviť na cestovanie vlastným autom do zahraničia.


dopravná značka na ceste

Kryje PZP aj zrážku so zverou?

09.06.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Na cestách sa nemusíte stretnúť iba s inými vodičmi a cyklistami, ale aj so zvieratami, či už divými alebo domácimi. Ak takéto zviera zrazíte, vaše auto sa môže poškodiť. Podrží vás v takejto situácii vaše PZP alebo iné poistenie?


ruky chrániace ikonku zeleného auta

Ktoré autá sú najekologickejšie?

27.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Jedným z často skloňovaných slov súčasnosti je udržateľnosť. Potreba šetrenia životného prostredia sa dotýka každého aspektu nášho života, a tak je logické, že sa tomuto trendu snažia prispôsobiť aj producenti áut. V tomto článku sa pozrieme na to, ako to vyzerá s udržateľnosťou v otázke automobilov.


nešťastný muž sediaci na gauči

Aké škody na nehnuteľnosti a v domácnosti nie sú kryté z poistenia majetku?

19.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Na vaše poistenie majetku sa môžete spoľahnúť pri rôznych nehodách a škodách, ktoré môžu vzniknúť na vašom dome, byte a tiež aj v domácnosti. Rovnako ako každá poistka, aj poistenie nehnuteľnosti a domácnosti má výluky, ktoré by mal poznať každý poistník. V našom článku sa bližšie pozrieme na to, čo všetko je z majetkového poistenia vylúčené.


klávesnica s červerným tlačítkom auta

Výpoveď PZP a zmena poisťovne

17.05.2021 | Autor: Eva Majerská

PZP je síce zo zákona povinné, ale výber poisťovne je v rukách každého vodiča. Preto v prípade, že nie ste spokojný s poistkou, výškou poistného alebo so službami poisťovne, môžete zmeniť poisťovňu. Ako podať výpoveď PZP a čo k tomu potrebujete, vám poradíme v článku.


dvaja ľudia pri kancelárskom stole

Spôsobila poistná daň nárast cien neživotného poistenia?

06.05.2021 | Autor: Katarína Zelinková

V januári 2019 vstúpil do platnosti zákon o zavedení novej dane z poistenia. Nadšení neboli klienti a rovnako ani poisťovne. Experti upozorňovali na možný nárast cien neživotného poistenia. Naozaj sa tieto obavy naplnili?


muž pri havarovanom aute

Oplatí sa havarijné poistenie pre každé auto?

21.04.2021 | Autor: Netfinancie.sk

Riešite aj vy dilemu, či sa pre vaše auto oplatí havarijné poistenie? V tomto rozhovore vám Vladimír Cvik zo spoločnosti Netfinancie prezradí všetko, čo o havarijnom poistení potrebujete vedieť na to, aby ste sa správne rozhodli.


britský parlament s vlajkami

Cestovanie do Anglicka po brexite

16.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Spojené kráľovstvo už vyše roka nie je súčasťou Európskej únie. Pre niektoré oblasti platilo prechodné obdobie do konca roka 2020. Ako je to s podmienkami vstupu, pobytom či inými praktickými informáciami pri cestovaní do Anglicka? V článku vám prinášame všetko podstatné.


zaparkovaný vrak auta

Odtiahnutie nepojazdného vozidla z parkoviska už nebude problém

06.04.2021 | Autor: Eva Majerská

Počet vozidiel na slovenských cestách rastie každým rokom. Postupne sa však zvyšuje aj množstvo dlhodobo odstavených vozidiel. Ako vyriešila novela zákona o cestnej premávke odstraňovanie vrakov z parkovísk a ako sa tomu dá predísť úplne? Poradíme vám.


turistka v horách

Tipy, ako si užiť turistiku bez problémov

25.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Jarné počasie so sebou prináša aj zvýšený záujem o turistiku. Na čo všetko sa pripraviť pred samotným odchodom a na čo si dať pozor na trase? Prinášame vám praktické rady pre výlety do hôr, či už sa chystáte na menej náročné turistické trasy alebo na vysokohorskú turistiku.


peňaženka s peniazmi

4 dôvody, pre ktoré chcú ľudia lacné PZP

18.03.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Ak chcete s vaším autom jazdiť, musíte mať uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie. Preto sa tejto povinnosti nevyhne žiadny vodič, ktorý chce svoje auto používať. Vzhľadom na to, že PZP predstavuje povinnú mínusovú položku v rozpočte, mnohí vodiči si zákonné poistenie vyberajú len podľa ceny. To sa však nie vždy oplatí.


žena a muž na ceste opravujú defekt

Aktuálne možnosti pre poistenie pneumatík na trhu

12.03.2021 | Autor: Eva Majerská

Zima a mrazivé počasie neskúša každoročne len ľudí, ale aj cesty. A tie väčšinou dopadnú horšie. Na jar sa tak môžu objavovať nepríjemné výtlky a diery na cestách. Ako riešiť poškodenie kolies a aké poistenie pneumatík vám skutočne pomôže? Dozviete sa v našom aktualizovanom článku.


zamestnanci za pracovným stolom

Zmeny v Zákonníku práce od marca 2021

26.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na základe predloženého návrhu boli schválené viaceré zmeny týkajúce sa pracovnej oblasti. Z tohto dôvodu vám prinášame zoznam najdôležitejších úprav Zákonníka práce, vo väčšine prípadov s platnosťou od 1. 3. 2021.


ruky vystrčené von z auta

10 kurióznych dopravných zákonov z celého sveta

19.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Každé nariadenie, ktoré musia vodiči v akejkoľvek krajine dodržiavať, má svoje opodstatnenie. V niektorých prípadoch však môžu byť rôzne cestné zákazy či nariadenia veľmi zvláštne.


muž za počítačom

Ako na overenie platnosti PZP?

11.02.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Platné povinné zmluvné poistenie musí mať každé auto, ktoré jazdí po cestách. Preto existuje register všetkých poistených vozidiel, ktorý vám môže pomôcť napríklad vtedy, keď vám spôsobí škodu vodič, ktorý ušiel z miesta nehody.


logo poštovej banky a 365.bank

Skupina Poštovej banky sa dostala pod digitálnu 365.bank

08.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na finančnom trhu sa v tomto roku schyľuje k ďalšiemu výraznému zlúčeniu. Na svedomí to má tentokrát skupina Poštovej banky a 365.bank. Viac podrobností o tejto zmene, ktorá bola ohlásená už na jeseň 2020, vám prinášame v našom článku.


dokumenty na stole

Komu vyplatí poisťovňa poistné plnenie pri škode na vinkulovanej nehnuteľnosti?

29.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Máte nárok na vyplatenie poistného plnenia, aj keď je vaša nehnuteľnosť vinkulovaná? V našom článku sme sa pozreli na to, komu bude v takomto prípade priznaná náhrada škody.


dva muži pri dopravnej nehode

Kedy je potrebné k dopravnej nehode privolať políciu?

21.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Dopravné nehody sa stávajú každý deň. Aj keď je takáto situácia veľmi náročná a stresujúca pre všetky zúčastnené strany, dôležité je nepanikáriť a správne postupovať.


frustrovaná žena s papierom v ruke

Čo robiť, keď skrachuje cestovná kancelária, v ktorej máte objednaný zájazd?

15.01.2021 | Autor: Katarína Zelinková

Cestovné poistenie chráni klientov, ktorí vycestujú do zahraničia. Mnohí možno nevedia, že poistená musí byť aj cestovná kancelária, ktorá im predáva zájazd.