pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2023

diaľnica

Veľký prehľad cien diaľničných známok pre rok 2024 na Slovensku a v zahraničí

28.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Ostanú ceny rovnaké, alebo si priplatíme? Prečítajte si, koľko zaplatíte za diaľničné známky v budúcom roku u nás a v okolitých krajinách.


Usmiata žena s lyžami

Ani lyžovačka sa nezaobíde bez prípravy

21.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Dovolenka v zime môže byť príjemným oddýchnutím na zasnežených svahoch. Podmienky na horách sú však oveľa náročnejšie než na pláži, preto sa na zimnú dovolenku dobre pripravte. Zozbierali sme pre vás niekoľko praktických rád a informácií, ktoré sa vám na zimnej dovolenke určite budú hodiť.


vodičský preukaz v ruke

Platnosť vodičského preukazu: ktorý typ končí a čo ak ho nestihnete vymeniť?

19.12.2023 | Autor: Eva Majerská

Od začiatku roka 2024 prestáva platiť jeden zo starších typov vodičského preukazu, ktorý sa radí medzi takzvané vodičáky s neobmedzenou platnosťou. Ide o typ vydávaný v rokoch 1993 až 2004 s ružovou farbou karty zaliatej v plastovej fólii. Charakteristický vzhľad dal týmto preukazom slangový výraz „ružové vodičáky“.


počítač a maketa auta

Ako sa zmenia ceny PZP v roku 2024?

12.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

V budúcom roku si za povinné zmluvné poistenie priplatíme. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo zákonné poistenie zdražie a či sa dá vyhnúť tomu, aby ste za poistenie auta platili veľa.


muž a žena na pláži

Túžite utiecť do tepla? Zistite, kde je najlepšia dovolenka zime

07.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Chcete si užiť slnečné lúče aj počas zimného obdobia? Vyberte sa do exotiky. Pozor však, aby ste si vybrali správne obdobie v cieľovej krajine. Neviete, čo čakať? Poradíme vám, kam na dovolenku na jeseň a v zime, a na čo si dať pozor.


Logo Netfinancie - aktuality

Netrisk a Bauer Media spájajú svoje aktivity v oblasti online porovnávania poistenia

05.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Netrisk Group a Bauer Media Group oznámili úspešné dokončené fúzie, na základe ktorej spojili sme podnikanie v oblasti online platforiem určených na porovnávanie cien poistenia. Aké zmeny toto spojenie prinesie?


zamyslená žena pri počítači

Pomôže vám umelá inteligencia pri výbere poistenia?

05.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Počítačové programy, ktoré dokážu rozmýšľať či učiť sa, už nepatria iba do sci-fi filmov. Stali sa realitou a môže ich využívať každý z nás. V tomto článku sa pozrieme na to, či vám dokážu nájsť najvýhodnejšie poistenie.


Logo Netfinancie - aktuality

Prečo sa poistenie auta od Pillow oplatí?

21.11.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Nedávno sme vás informovali o tom, že ponuku PZP od novej poisťovne nájdete v našom porovnaní cien. Od teraz si v Pillow cez našu online kalkulačku môžete uzatvoriť aj havarijné poistenie.


Logo Netfinancie - aktuality

Aké poistenie pomôže, keď vaše dieťa spôsobí škodu?

16.11.2023 | Autor: Netfinancie.sk

Kdekoľvek sa môže stať, že vaše dieťa niečo poškodí. Či už sa to stane v škole, hoteli počas dovolenky alebo doma, nič to nezmení na tom, že vzniknuté poškodenie bude treba zaplatiť. V tomto článku sa pozrieme na to, či sa proti takýmto prípadom dá poistiť.


natešená žena pri notebooku

Na Slovensko prichádza poisťovňa Pillow! Čím chce prilákať klientov?

07.11.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Prečo by ste mali platiť plnú cenu PZP, keď vaše auto nevyužívate naplno? Poisťovňa Pillow prináša na slovenský trh ponuku, ktorú mnohí motoristi neodmietnu.


zlodej snažiaci sa dostať do domu

Ako na správne zabezpečenie domu a bytu?

31.10.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Základom dobrého bývania nie je len kvalitná stavba a zariadenie domácnosti, ale aj bezpečnosť vášho majetku. U vás doma by ste sa vždy mali cítiť v bezpečí, preto sa zabezpečenie domu či bytu neoplatí zanedbať.


volant a navigácia v aute

Pokuta kvôli navigácii v aute? Na toto si dajte pozor!

20.10.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Mnohí vodiči dnes bez navigácie v aute neprejdú ani meter. Keď šofér toto zariadenie používa len za účelom nájdenia správnej cesty, nedopúšťa sa žiadneho priestupku. No doplnkové funkcie navigácie môžu byť v niektorých krajinách problém.


autá na diaľnici

Ako bezpečne jazdiť po diaľnici

13.10.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Pri jazde po diaľnici mnohí vodiči radi dupnú na plyn. Pritom stačí, aby šofér na pár sekúnd odvrátil zrak od cesty a prejde stovky metrov takmer na slepo. Nehovoriac o tom, že auto vo vysokej rýchlosti má podstatne dlhšiu brzdnú dráhu. Preto je dobré poznať zásady bezpečnej jazdy po diaľnici.


žena za volantom s vodičákom v ruke

Ako získať vodičák? Zistite, aké podmienky dnes musíte splniť pre získanie vodičského preukazu

11.10.2023 | Autor: Eva Majerská

Dostať sa k vodičskému oprávneniu je dnes omnoho zložitejšie než v minulosti. Naďalej stúpajú aj ceny za absolvovanie vodičských kurzov. Na jednej strane prísnejšie testy vyžadujú, aby ste pravidlá jazdy na vozidle skutočne ovládali a vedeli ich aplikovať v praxi, na strane druhej si väčšina ľudí bude musieť na vodičák poriadne našetriť.


Logo Netfinancie - aktuality

Oplatí sa mať poistenie psa?

06.10.2023 | Autor: Katarína Zelinková

V súčasnosti nie je nič výnimočné, keď niekto uvažuje nad poistením pre svojho psa alebo iné domáce zviera. Vedia to aj poisťovne a preto existuje viacero možností, ako si štvornohého miláčika poistiť.


žena v kancelárií, ktorá sa nudí

Ako poraziť prokrastináciu? Vyskúšajte naše tipy

26.09.2023 | Autor: Katarína Zelinková

S prokrastináciou sa stretol už každý z nás. Nie je to zdravý návyk a v povolaní nám môže spôsobiť veľa stresu a napätia. Preto je dobré vedieť, ako s ňou prestať.


nešťastná žena za volantom v aute

Najznámejšie chyby a škandály automobiliek

21.09.2023 | Autor: Katarína Zelinková

V automobilkách sú za vývoj a predaj nových automobilov zodpovední špičkoví inžinieri, technici, marketéri a iní špecialisti. Výsledkom ich práce sú autá, ktoré sú kvalitné a spoľahlivé a denne na nich jazdia státisíce motoristov. Občas sa však stane, že automobilka predstaví reklamu, z ktorej zákazníci prekvapene dvíhajú obočie, alebo predáva automobily s vadami, ktoré nakoniec stáli niekoľko životov.


ružová ulica v Lisabone

Kam sa oplatí ísť na výlet alebo dovolenku počas jesene?

19.09.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Letná dovolenková sezóna sa už skončila. To však neznamená, že cestovaniu odzvonilo. Práve naopak, niektoré destinácie je najlepšie navštíviť práve na jeseň. V tomto článku vám dáme pár tipov na perfektný jesenný výlet alebo dovolenku.


staré tabuľky s evidenčným číslom vozidla

Poznáte rozdiel medzi EČV a ŠPZ? Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

11.09.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Či už sa povie ŠPZ alebo EČV, väčšina motoristov vie, že ide o tabuľky s označením vozidla. Ale ktorá skratka je vlastne správna a oficiálna? Ako teraz vyzerajú tieto označenia po tom, čo sa od prvého januára tohto roka menil celý systém označovania vozidla? A môžete si po tohtoročných zmenách v systéme vybrať aj vlastné označenie? Pripravili sme pre vás súhrn so všetkým, čo by vás k EČV mohlo zaujímať.


ľudia na pracovnom pohovore

Ako zaujať potenciálneho zamestnávateľa? Vytvorte si životopis, ktorý neprehliadne

06.09.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Niektorí z vás si možno ešte pamätajú na to, ako ste sa v škole učili vytvoriť si životopis a motivačný list. Hlavička, nadpis, kopa súvislého textu – to už sa dnes nenosí. Mnoho zamestnávateľov už nepotrebuje ani motivačný list, sústredia sa primárne na životopis. Doba je rýchla, personalisti majú často na stole stovky životopisov. Ako medzi nimi vyniknúť, aby si vás všimli? Aké sú dnes pravidlá pre napísanie skutočne pútavého životopisu, ktorý neskončí v koši?


autá v showroome

Ako jednotlivé modely áut dostávajú svoje mená?

23.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo znamená slovo Passat alebo Mondeo? Automobilky výber správneho názvu svojich modelov neberú na ľahkú váhu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako Ford, Volkswagen a ostatné značky prichádzajú s názvami svojich vozidiel.


žena s batožinou na letisku

Ryanair batožina: Aké sú povolené rozmery a váha?

18.08.2023 | Autor: Eva Majerská

Časy, kedy sme si so sebou na palubu Ryanair mohli vziať kufrík ako príručnú batožinu zdarma, sú dávno za nami. Podmienky cestovania s Ryanair sa zvyknú často meniť, preto odporúčame si pred výletom overiť, akú batožinu si môžete so sebou vziať na palubu a aké rozmery môže mať. Ponúkame vám praktický prehľad, aktuálny v roku 2023.


muž za laptopom a výstražný symbol

Nenaleťte podvodníkom: Ako rozoznať falošnú webovú stránku?

15.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Na internete môžete ľahko natrafiť na skvelý e-shop, ktorý ponúka výrobky alebo rôzne služby za skvelé ceny. Niekedy však tieto záležitosti môžu byť príliš dobré na to, aby boli pravdivé. Prezradíme vám, ako podvodné weby rýchlo odhalíte.


luxusná motorová loď

7 automobilových značiek, ktoré nevyrábajú iba autá

11.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Známi výrobcovia automobilov neponúkajú iba štvorkolesových tátošov. Mnohí z nich sa venujú aj výrobe rôznych iných produktov, ako sú napríklad menšie lietadlá či rakety, ale aj ďalšie veci, ktoré vás určite prekvapia.


Kostra dinosaura v londýnskom múzeu

Tip na výlet: Najlepšie múzeá v Európe

09.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Chceli by ste vidieť niečo zaujímavé? V Európe nájdete množstvo múzeí, ktoré vám vyrazia dych. Zostavili sme pre vás zoznam tých, ktoré sa naozaj oplatí vidieť.


žena na dovolenke s karavanom

Karavanom do Chorvátska: Je dovolenka v Chorvátsku drahšia?

03.08.2023 | Autor: Eva Majerská

S karavanom môže byť dovolenka v najobľúbenejšej destinácii Slovákov ešte lepšia. Kopec dobrodružstiev a voľná ruka pri plánovaní ciest, kedy sa nemusíte obávať o to, že nebudete mať kde skloniť hlavu na noc. Samozrejme, treba rátať s tým, že nemôžete prenocovať len tak hocikde a tiež by ste si do rozpočtu mali zarátať poistenie karavanu. Navyše, bude to karavanom do Chorvátska také výhodné, ako sme boli zvyknutí v minulosti?


Kalkulačka a drevený domček

Ako si uzatvoriť najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti a domácnosti rýchlo a pohodlne?

01.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Každý deň si stovky klientov uzatvárajú PZP, havarijné poistenie či cestovné poistenie kompletne online. Oplatí sa takto uzatvoriť aj poistenie vášho bytu, domu, chaty či domácnosti?


vyčerpaný muž pred ventilátorom

Ako prežiť neznesiteľné horúčavy?

27.07.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Vysoké teploty vedia poriadne potrápiť náš organizmus. Preto sme pre vás spísali niekoľko užitočných rád, ako si počas extrémne horúcich dní chrániť zdravie.


bezradný muž hľadá svoje auto

Ako môže pomôcť PZP, keď vám ukradnú auto?

25.07.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Krádež auta je veľký problém pre každého motoristu. Ak máte uzatvorené havarijné poistenie aj s týmto krytím, môžete sa spoľahnúť, že vám poisťovňa vyplatí náhradu škody. Čo však v prípade, keď máte uzatvorené iba PZP?


vystresovaná žena sedí za stolom pri laptope

Ako bojovať so stresom v práci?

20.07.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Ste vo vašom povolaní často pod tlakom a v strese? Nie ste v tom sami. Milióny ľudí sú na tom rovnako, pričom niektorí stres znášajú lepšie, iní horšie. V tomto článku sme pre vás spísali niekoľko rád, ako zmierniť pracovný stres.


autá na ceste

Vodiči pozor, od júla platia nové poplatky za registráciu vozidla

14.07.2023 | Autor: Eva Majerská

Od 1. júla 2023 nadobudla účinnosť nová legislatíva: prijatý zákon č. 109/2023 novelizuje zákon č. 145/1995 Z. z., ktorým sa mení výška správnych poplatkov za registráciu motorových vozidiel na Slovensku. Znamená to významné zmeny v systéme poplatkov, podľa ktorých bude štát pri registrácii vozidla prihliadať aj na jeho environmentálny aspekt. Ako sa poplatky menia, ako ich vyrátať a na čo si dať pozor, vám priblížime v nasledujúcom článku.


socha z citrónov

Top 10 festivalov v Európe

30.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Bavilo by vás ohadzovanie sa rajčinami, jedenie pizze či prechádzka medzi výtvormi zo svetelného umenia? Pozrite si náš rebríček top 10 festivalov v Európe a určite nájdete skvelé tipy na výlet.


muž za počítačom

Phishing a podvodné emaily: Ako sa chrániť a dá sa voči nim poistiť?

27.06.2023 | Autor: Eva Majerská

Boj proti kybernetickým hrozbám sa v 21. storočí stáva bežnou realitou. Phishing je jednou z nich, podvodníci sa v tomto prípade snažia od ľudí vylákať citlivé údaje vrátane PIN kódov k účtom či údaje kreditných kariet. Najčastejšie to skúšajú formou e-mailov, ktoré sú pripravené čoraz dômyselnejšie a často sú na nerozoznanie od štandardných e-mailov z banky. Hoci sa phishingu prakticky nedá vyhnúť, môžeme sa ho naučiť rozoznávať a nenechať sa oklamať. Ako na to?


nešťastná žena na dovolenke

Dovolenkári pozor! Viete, aké nepríjemnosti cestovné poistenie nekryje?

23.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Jednou zo zásad bezpečného a pohodlného cestovania je uzatvorenie poistenia do zahraničia. To vás bude kryť v prípade mnohých nečakaných situácií a problémov. Má však stanovené výluky, ktoré by mal každý cestovateľ dobre poznať.


pohľad na zaplavené domy

Ako sa poistiť, aby vám preplatili aj škody po povodniach či záplavách? 4 praktické rady, čo nepodceniť

21.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Živelné pohromy si nevyberajú a povodne či záplavy už dnes nie sú výnimkou ani v oblastiach, kde by sme ich nečakali. Ide o situácie, na ktoré sa nemožno nijako pripraviť, a tak je poistenie majetku nevyhnutnosťou, ktorá nám dokáže do veľkej miery kompenzovať vzniknuté škody. Pozor však na to, čo presne do poistenia majetku spadá a aké je poistné krytie.


dom so solárnymi panelmi

Ako vám môžu pri šetrení energií pomôcť solárne kolektory a fotovoltické panely?

14.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Slnko je výborným obnoviteľným zdrojom energie, ktorý môžeme využiť na ohrev vody, alebo výrobu elektriny. Samozrejme, do veľkej miery to závisí od počasia a množstva slnečného svitu v lokalite, ktorú obývame, dnes už však na celom Slovensku môžeme využívať slnko aspoň ako doplnkový zdroj energie počas jarných a letných dní. Ide zároveň o ekologické využívanie prírodných zdrojov, bez znečisťovania životného prostredia škodlivinami, ako je to pri ťažbe uhlia, ropy či zemného plynu.


pasívny som

Nízkoenergetický, aktívny či pasívny dom: Ktorý sa oplatí viac?

08.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Ochrana životného prostredia je horúcou témou aj v staviteľstve. Dnes si môžete vybrať, v akom dome chcete žiť aj podľa jeho energetickej náročnosti. Viete, o čom je reč?


Logo Netfinancie - aktuality

Fontány na víno naozaj existujú. Nájdete ich v týchto mestách

06.06.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Stačí stlačiť tlačidlo alebo otočiť kohútikom a napustiť víno do pohára. Nehovoríme o práci čašníka, ale o zaujímavej atrakcii pre každého, kto má rád víno.


rozbité čelné sklo na aute

Naozaj sa oplatí mať pripoistenia v rámci povinného zmluvného poistenia?

30.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Áno, oplatí. Každý motorista vie, že povinné zmluvné poistenie si uzatvára preto, aby mal krytú vlastnú zodpovednosť za škodu. Ale poisťovňa môže vodičovi z PZP preplatiť aj škody na jeho vlastnom aute.


autá na parkovisku

Mýtus alebo pravda: Môže farba auta ovplyvniť riziko nehody?

25.05.2023 | Autor: Netfinancie.sk

Môže odtieň laku na aute ovplyvniť jeho celkovú bezpečnosť? Viacero vedeckých štúdií sa zaoberalo touto otázkou a prišli na zaujímavé odpovede.


ženské ruky držia model domčeka

Na toto si pri poistení nehnuteľnosti a domácnosti dajte veľký pozor!

23.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Pri uzatváraní poistenia domu, bytu a domácnosti, robia mnohí klienti zásadnú chybu. Zistite, či ste ju neurobili aj vy. Zároveň vám poradíme, ako sa takejto chybe spoľahlivo vyhnúť.


žena jazdí na elektrickej kolobežke

Odkedy bude PZP povinné pre elektrické kolobežky?

19.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Sú veľmi populárne, ale aj nebezpečné. Preto si majitelia týchto dopravných prostriedkov budú musieť poistiť svoju zodpovednosť za škodu.


nohy vyložené na kávovom stolíku

Homeoffice: Ako podať čo najlepší výkon pri práci z domu

16.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Ak patríte medzi tých, ktorí môžu svoju prácu vykonávať formou homeoffice, máte veľkú výhodu. Zároveň však stojíte pred výzvou, ako si svoj denný režim nastaviť tak, aby ste boli čo najefektívnejší.


Inntel Hotel v Zaandame

Tip na výlet: Ako si užiť tradičné Holandsko

12.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Keď sa hovorí o Holandsku, väčšina ľudí si spomenie na mesto Amsterdam. Krajina veterných mlynov a tulipánov však skrýva aj ďalšie miesta, ktoré sa určite oplatí vidieť.


Strecha na rodinnom dome

Problémy so strechou: ako v poisťovni riešiť zatekanie zo strechy a mokré steny?

05.05.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Zatekanie vody po stenách z vrchných poschodí alebo strechy je nočnou morou každého obyvateľa v bytovom dome. Najčastejšie tieto prípady vznikajú, keď jeden sused vytápa druhého, ale iným prípadom je zatekanie do najvrchnejšieho bytu v dome priamo zo strechy. Čo v takom prípade poškodenému uhrádza poisťovňa, z akého poistenia a existujú aj špeciálne pripoistenia strechy?


Auto značky Ford

Upírske auto či lietajúci Ford: najznámejšie autá z kultových filmov

21.04.2023 | Autor: Katarína Zelinková

V kinematografii neobdivujeme len herecké výkony či dôsledne napísaný scenár, ale aj rekvizity. Reč je autách, ktoré sa objavili v úspešných filmoch. V niektorých prípadoch sa vozidlá stali úspešnejšie než samotná snímka, v ktorej sa objavili.


smutná žena v byte

Váš majetok vám pomôžu chrániť aj asistenčné služby

06.04.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Nečakané udalosti vás nezastihnú iba na cestách, ale aj vo vašej domácnosti. Myslia na to aj poisťovne, a preto sú súčasťou väčšiny poistení majetku aj asistenčné služby, ktoré vám budú kryť chrbát v prípade poistných udalostí a iných problémov.


žena za stolom s rukami za hlavou

Je 4-dňový pracovný týždeň dobrý nápad?

31.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Menej je niekedy viac. Platí to však aj v práci? Za posledné roky sa viaceré firmy začali pohrávať s myšlienkou, že klasický 5-dňový pracovný týždeň nemusí byť efektívny tak, ako sa predpokladá. Po celom svete, vrátane našej krajiny, sa už experimentuje so skrátením pracovného týždňa. Aké to zatiaľ prinieslo výsledky?


lupa v ruke a zmluva

Kedy nastáva poistný podvod a čo zaň hrozí?

27.03.2023 | Autor: Eva Majerská

Poistné podvody nie sú v našich končinách ničím výnimočným. Poisťovne odhaľujú z roka na rok čoraz viac podvodníkov, ktorí sa snažia obohatiť na poistnom plnení za škodovú udalosť, ktorá sa nestala alebo sa stala inak.


Popradské pleso

Týchto 10 vecí o Tatrách určite neviete

23.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Okrem nezameniteľnej kultúry a historických pamiatok sa naša krajina môže pýšiť aj unikátnou prírodou. Právom sme hrdí najmä na Tatry, ktoré každý rok lákajú nielen tisíce Slovákov, ale aj zahraničných turistov. V tomto článku si môžete prečítať niekoľko zaujímavostí o našich veľhorách.


pohľad na zatopené budovy

Môže sa stať, že poisťovňa odmietne poistiť nehnuteľnosť? Kedy sa tak deje a čo s tým?

17.03.2023 | Autor: Eva Majerská

Mať nepoistenú nehnuteľnosť je dnes rizikom. Nielen kvôli riziku návštevy zlodejov, ale najmä kvôli meniacej sa klíme a čoraz častejším živelným pohromám.


riaditeľ na stretnutí

TOP pracovné pozície na Slovensku: najhľadanejšie, najlepšie platené a s najväčšou fluktuáciou

06.03.2023 | Autor: Eva Majerská

Rok 2022 ukázal, že o prácu na Slovensku núdza nie je. Štatisticky počet voľných miest neustále z roka na rok stúpa. Samozrejme, nie všetky sú žiadané, nie všetky sú adekvátne ohodnotené a sú tiež určité pracovné oblasti či pozície, kde slovenskí zamestnanci dlho nevydržia a vyznačujú sa vysokou fluktuáciou. Pozrime sa na rebríčky top pracovných pozícií, a to z hľadiska obľúbenosti, platov a tiež tendencie opustiť ich.


polárna žiara na Islande

Kde môžete vidieť polárnu žiaru?

03.03.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Tento pozoruhodný prírodný úkaz fascinuje ľudí z celého sveta a jeho sledovanie je zážitok, za ktorým sa určite oplatí cestovať. Zistite, v ktorých krajinách a za akých podmienok ju môžete pozorovať.


sieťovka a mobilný telefón

10 jednoduchých tipov pre ekologickú domácnosť

24.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Za stav životného prostredia sme zodpovední všetci. A zároveň každý z nás môže pomôcť aspoň trochu s jeho ochranou. Reč je o nových návykoch, ktoré môžeme zakomponovať do chodu našich domácností. Zo začiatku to chce trochu viac úsilia, v konečnom dôsledku mať ekologickú domácnosť a brať ohľad na udržateľnosť nie je žiadna veľká veda. Ako na to, zistíte v našom článku.


flatiron building v new yorku

Mrakodrap, ktorý dvíhal ženám sukne: Viete, kde ho nájdete?

21.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Legendárna výšková budova v New Yorku sa po svete preslávila svojím neobvyklým tvarom, ktorý pripomína žehličku. Pre obyvateľov veľkého jablka sa však stala notoricky známou aj pre veľmi zaujímavý efekt, ktorý potešil najmä pánov.


žena upratuje oblečenie

Ako si poistiť drahé oblečenie, šperky a cennosti?

16.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Mnohí z nás majú vo svojich šatníkoch odložené drahé predmety. Hovoríme o oblečení, šperkoch a iných predmetoch od prémiových a luxusných značiek. V tomto článku vám poradíme, ako si ich môžete výhodne poistiť.


kolóna na ceste

Ako správne jazdiť v kolóne? Veľká časť vodičov na Slovensku to robí zle

14.02.2023 | Autor: Eva Majerská

Práve chyby, ktoré robíme v zhustenej premávke, ešte väčšmi spomaľujú chod kolón. Na správnu jazdu v zápchach potrebujeme najmä pevné nervy a chladnú hlavu. A poznať pár pravidiel, ktorými sa riadiť. Pomôžeme tak nielen plynulejšej preprave, ale aj svojej spojke. Prečítajte si nasledujúce rady, ako sa správať, keď sa najbližšie opäť ocitnete v kolóne.


Eiffelova veža v Paríži

Aké tajomstvo skrýva Eiffelova veža v Paríži?

10.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Jednou z najznámejších stavieb sveta je Eiffelova veža, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Francúzska. Hoci ju pozná takmer každý, nájde sa niečo, čo o nej mnohí nevedia.


záúpad slnka v Kodani

5 tipov na poznávacie zájazdy a ako si ich najviac užiť

02.02.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Máte túlavé topánky a máte chuť spoznať miesta, kde ste ešte neboli? Na dovolenku si môžete odskočiť aj počas predĺženého víkendu, poznávacie zájazdy sú na to ako stvorené. Stačí si len vybrať, ktoré miesto vás láka a vybrať si to svoje. Samozrejme, poznávačkou môže byť akýkoľvek výlet na Slovensku či v zahraničí, s cestovnou kanceláriou alebo bez nej. Ak však ide o poznávacie zájazdy v ponuke cestovných kancelárií, majú niekoľko výhod.


malý drevený domček a mince

Rozhovor s odborníkom: Prečo je podpoistenie nebezpečné a ako sa mu vyhnúť?

26.01.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Hodnota nehnuteľnosti a jej vybavenia sa časom mení. Preto sa môže stať, že príde k podpoisteniu. Viete, čo predstavuje toto riziko?


podpisovanie dokumentov

Chráni smernica o distribúcii poistenia viac spotrebiteľov alebo poisťovne?

05.01.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Pri uzatváraní akéhokoľvek poistenia vstupujú do vzťahu dva subjekty, jedným je poisťovňa a druhým je spotrebiteľ, teda klient. Tieto vzťahy majú presne definované podmienky, ktorými sa musia obe strany riadiť. V tomto článku vám priblížime, o aké pravidlá ide a čo je ich cieľom.