Po-Pia: 08:00-17:00
0850 555 000

NOVINKA: Uzatvorte si k PZP aj pripoistenie!

31.07.2017 | Autor: Netfinancie.sk

Patríte k vodičom, ktorí hľadajú vždy najlacnejšiu poistku auta? Potom pre vás máme skvelú novinku. Od dnes si u nás porovnáte a uzatvoríte online PZP aj s pripoistením!

Ako chrániť vlastné auto bez havarijnej poistky?

Povinné zmluvné poistenie kryje škody, ktoré vznikli na vozidle druhého vodiča. Aj preto sa drvivá väčšina motoristov snaží na PZP-ku ušetriť. Mnohí by pritom radi chránili aj vlastné vozidlo pred niektorými rizikami, ako je napríklad poškodenie auta výtlkom či odleteným kamienkom.

Ak si chce vodič ochrániť auto pred takýmto poškodením, má v zásade len niekoľko možností. Jednou z nich je uzatvoriť si havarijné poistenie – to však nemusí vyhovovať každému. Niektorí vodiči vlastnia staršie ojazdené autá, na ktoré sa im havarijné poistenie uzatvárať buď nechce alebo veľmi neoplatí. Iní zasa jazdia autom pomerne zriedkavo, a priplácať niekoľko stoviek ročne je pre nich skôr neželaná finančná záťaž. 

Druhou možnosťou je tzv. poistenie finančnej straty, známe aj ako 100 % GAP poistenie. Toto poistenie sa oplatí predovšetkým pri nových autách, nakoľko v prvých troch rokoch trhová hodnota vozidla rapídne klesá. Keďže havarijné poistenie málokedy poskytne poistné plnenie v plnej výške kúpnej ceny auta a nové vozidlo je oveľa lákavejšie aj pre zlodejov, táto forma ochrany sa oplatí skutočne najmä vodičom s novými automobilmi. 

Poslednou a tzv. zlatou strednou cestou je pripoistenie k PZP. Práve tieto "menšie poistenia" chrániace pred konkrétnymi rizikami sa aktuálne tešia značnej popularite. Dôvodom je, že poisťovne ponúkajú ochranu pred tými najčastejšími rizikami, a to za veľmi príjemnú a najmä prístupnú cenu.

Čo všetko sa po novom dá pripoistiť k PZP?

V našej online ponuke pripoistení nájdete hneď niekoľko zaujímavých možností, pričom vybrať si môžete až zo 6 rizík. Pripoistiť si tak po novom môžete:

  • čelné sklo
  • stret so zverou
  • úraz posádky vozidla
  • rozšírenú asistenciu
  • živel
  • výtlk

Jednotlivé riziká či pripoistenia je možné medzi sebou aj kombinovať.

Ako si dojednať pripoistenie k PZP?

Postup je úplne rovnaký, ako pri uzatváraní online PZP.

  1. Do kalkulačky PZP zadáte požadované údaje.
  2. Na výpise cien si vyberiete dané pripoistenie alebo ich kombináciu.
  3. Kliknete na tlačidlo „Prepočítať“ a vyberiete si balík, ktorý vám najviac vyhovuje.
  4. Doplníte ostatné údaje a objednávku PZP s pripoistením dokončíte jej potvrdením.   

Všetky dôležité informácie a dokumenty vám budú doručené na váš e-mail.

Tak čo, ste zvedavý na ponuku? Potom neváhajte a porovnajte si ceny PZP aj s pripoistením ešte dnes!