Po-Pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Váš majetok vám pomôžu chrániť aj asistenčné služby

06.10.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Nečakané udalosti vás nezastihnú iba na cestách, ale aj vo vašej domácnosti. Myslia na to aj poisťovne, a preto sú súčasťou väčšiny poistení majetku aj asistenčné služby, ktoré vám budú kryť chrbát v prípade poistných udalostí a iných problémov.

smutná žena v byte

S čím všetkým vám pomôžu asistenčné služby v rámci poistenia majetku?

Vaše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti vás bude chrániť v prípade rôznych poistných udalostí. Netreba zabúdať na to, že sa na túto poistku môžete spoľahnúť aj pri rôznych menších či väčších nepríjemnostiach. Hovoríme o asistenčných službách, ktoré väčšina klientov pozná z povinného zmluvného poistenia alebo cestovného poistenia. Niektorí možno nevedia, že takúto formu pomoci poskytujú poisťovne aj ako súčasť poistenia nehnuteľnosti a domácnosti. Prostredníctvom nich predstavuje poisťovňa vášho priateľa na telefóne, ktorý je tu pre vás 24 hodín denne 7 dní v týždni. Asistenčné služby v rámci poistenia bytu, domu a domácnosti vám môžu poskytnúť nasledovné druhy pomoci a asistencie:

  • pomoc pri poruche spotrebiča v domácnosti,
  • zabezpečenie zámočníckych služieb pri zabuchnutých dverách,
  • sprostredkovanie deratizácie alebo dezinfekcie,
  • privolanie inštalatéra, elektrikára, kúrenára, opravára alebo iného odborníka,
  • pomoc pri uprataní nehnuteľnosti v prípade poistnej udalosti,
  • zabezpečenie prevozu osôb a tiež náhradné ubytovanie na vopred určenú dobu, ak sa nehnuteľnosť stala neobývateľnou,
  • poskytnutie rôznych typov poradenstiev, ako napríklad právne, architektonické alebo záhradkárske,
  • zabezpečenie IT služieb za účelom ochrany dát.

Uvedený zoznam je len informatívny. Nezabudnite na to, že každá poisťovňa nastavuje rozsah asistenčných služieb v rámci poistenia majetku podľa seba. To znamená, že to, čo má jeden poisťovateľ zahrnuté v základnom rozsahu asistenčných služieb, druhý vôbec nemusí poskytovať alebo ten istý typ pomoci môže zabezpečovať ako súčasť vybraného poistného balíka. Taktiež sa rozsah asistencie, ktorý vám vie poisťovňa poskytnúť, môže líšiť v rámci jednotlivých variantov poistenia. Vyššie balíky poistenia spravidla mávajú väčší rozsah asistenčných služieb.

Mnohí považujú poistenie domácnosti a nehnuteľnosti za zbytočnosť. Poisťovne sa pritom stále snažia prispôsobovať vysokým nárokom klientov a vylepšovať svoje produkty, tiež chcú prinášať nové služby a poskytovať rôzne formy pomoci. Kvalitné poistenie majetku preto nie sú vyhodené peniaze. V prvom rade vám táto poistka poskytne krytie v prípade poistnej udalosti, ako je napríklad požiar alebo záplava. Ak sa váš domov stane následkom tejto udalosti neobývateľný, môžete sa spoľahnúť na asistenčné služby, ktoré vám vedia zabezpečiť prepravu, náhradné ubytovanie alebo pomoc pri uprataní vášho domu či bytu. V neposlednom rade sú k dispozícii pri bežných komplikáciách, ako je napríklad porucha plynového kotla alebo vymknutie sa. Konkrétny rozsah služieb a pomoci, ktorú môžete v prípade potreby využiť, závisí od poisťovne a zvoleného variantu poistenia.

banner poistenia majetku s maskotom

Zmluvu si vždy dôkladne preštudujte

Ako môžete vidieť, rozsah ochrany a pomoci, ktorú vám asistenčné služby vedia poskytnúť, je naozaj široký. Ale v každej poisťovni môže byť iný. Preto si pred uzatvorením zmluvy o poistení vášho majetku vždy dôkladne preštudujte, na aký druh asistencie máte nárok. Ak poisťovňa ponúka aj možnosť rozšírených asistenčných služieb, oboznámte sa s ich rozsahom a dôkladne zvážte, či ich budete potrebovať. Po uzatvorení zmluvy si poznačte číslo na asistenčnú službu a majte ho vždy k dispozícii. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Ďalší dôvod, prečo sa poistenie majetku oplatí

Rovnako ako vaše auto, pre ktoré musíte mať PZP, je vaším majetkom aj vaša nehnuteľnosť a domácnosť. Vďaka poisteniu domu a domácnosti tak môžete to, čo vlastníte, nielen chrániť, ale prostredníctvom asistenčných služieb si aj zabezpečiť potrebnú pomoc. S asistenčnými službami môžete byť krytý nielen v prípade vážnej havárie, ale aj pri maličkostiach, ako je napríklad pokazený spotrebič.

Za výhodným poistením nehnuteľnosti a domácnosti nemusíte chodiť ďaleko. Využite našu porovnávaciu kalkulačku a vaše bývanie si poistíte za tú najlepšiu cenu kompletne online. Myslite na to, že do vášho majetku sa oplatí investovať. Nehovoríme len o kvalitnom vybavení, ale aj o poistení. Ochráni vás práve vtedy, keď to budete potrebovať.


V ktorej poisťovni si môžete uzatvoriť poistenie majetku s najlepšími asistenčnými službami? Vyskúšajte našu porovnávaciu kalkulačku a svoje bývanie poistíte jednoducho a výhodne!