0850 555 000

PO-PIA: 08:00-17:00

Váš majetok vám pomôžu chrániť aj asistenčné služby

03.01.2019 | Autor: Katarína Zelinková

Nečakané udalosti vás nezastihnú iba na cestách, ale aj vo vašej domácnosti. Myslia na to aj poisťovne, a preto sú súčasťou väčšiny poistení majetku aj asistenčné služby, ktoré vám budú kryť chrbát v prípade poistných udalostí a iných problémov.

S čím všetkým vám asistenčné služby môžu pomôcť?

Každá poisťovňa má rozsah asistenčných služieb nastavený inak. Vo väčšine poisťovní majú klienti asistenčné služby dostupné nonstop, teda 24 hodín denne 7 dní v týždni. Prostredníctvom asistenčných služieb vám vaša poisťovňa môže pomôcť riešiť rôzne problémy alebo privolať odborníkov z rôznych oblastí. Najčastejšie poskytovaná je technická asistencia, kedy vám poisťovňa môže zabezpečiť elektrikára, inštalatéra, zámočníka, kúrenára alebo iného odborníka. Asistenčné služby vám týmto spôsobom vedia pomôcť nielen počas havárie, ale aj po nej, a to prostredníctvom zabezpečenia vyčistenia, vysušenia alebo odstránenia zvyškov poistnej udalosti. Taktiež nemusíte panikáriť ani v prípade, keď sa u vás doma premnoží hmyz alebo si k vám nájdu cestu iné živočíchy. Asistenčné služby vám totiž môžu pomôcť aj pri deratizácii a dezinfekcii. Niektoré poisťovne ponúkajú za poplatok aj možnosť rozšírených asistenčných služieb, ktoré zahŕňajú aj všeobecné lekárske poradenstvo.

Zmluvu si vždy dôkladne preštudujte

Rozsah ochrany a pomoci, ktorú vám asistenčné služby môžu poskytnúť, je naozaj široký. V každej poisťovni je však rozdielny. Preto si pred uzatvorením zmluvy o poistení vášho majetku vždy dôkladne preštudujte, na aký druh asistencie máte nárok. Ak poisťovňa ponúka aj možnosť rozšírených asistenčných služieb, oboznámte sa s rozsahom týchto služieb a dôkladne zvážte, či ich budete potrebovať. Po uzatvorení zmluvy si poznačte číslo na asistenčnú službu a majte ho vždy k dispozícii. Nikdy neviete, kedy sa vám bude hodiť.

Ďalší dôvod, prečo sa poistenie majetku oplatí

Rovnako ako vaše auto, ktoré poistené mať musíte, je vaším majetkom aj vaša nehnuteľnosť a domácnosť. Vďaka poisteniu majetku tak môžete to, čo vlastníte, nielen chrániť, ale prostredníctvom asistenčných služieb si aj zabezpečiť potrebnú pomoc. S asistenčnými službami k poisteniu majetku môžete byť krytý v prípade vážnej havárie, rovnako tak aj pri maličkostiach, ako je napríklad pokazený spotrebič. Poistenie svojho majetku preto nezanedbajte. Poskytne vám dostatočnú ochranu a pomoc práve vtedy, keď to budete potrebovať.


Najvýhodnejšie poistenie domu a domácnosti môžete mať za pár minút!