Po-Pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Poistenie myslí aj na plesajúcich!

20.01.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Plesová sezóna sa už rozbehla a nezaostáva ani poisťovňa UNIQA. Nie organizáciou plesu, ale produktom, ktorý môže plesajúcim ušetriť nemalé peniaze. A nielen im, ale v podstate každému, kto má oblečenie, topánky či doplnky vyššej hodnoty, vrátane predajcov.

Poistné krytie plesových rób, oblekov, šperkov a topánok?

Nejde o vtip! Tak ako vám hrozia riziká spojené s nehnuteľnosťou, či zariadením domácnosti, ani plesové šaty, oblek či obuv nemusia byť v bezpečí. Nemusíte však uzatvárať žiadne nové poistenie. Stačí, ak sa všetky predmety, ktoré presahujú sumu 7 000 €, vyznačia v poistnej zmluve pri uzatváraní poistenia zariadenia domácnosti. Rovnako sa poistenie vzťahuje aj na šperky. Tam však platia isté pravidlá a podmienky úschovy, ak ide o šperky v hodnote vyššej ako 670 €.

Aj na plese sa môže prihodiť čokoľvek

Ak sa vám naopak stane, že by ste v rámci zábavy nechtiac poškodili róbu niekomu vy, nemusíte hneď zúfať. Poistenie zodpovednosti v rámci poistenia zariadenia domácnosti vás od náhrady škody z vlastného vrecka uchráni. Samozrejme, nemalo by ísť o úmysel.

Poškodenie pri skúšaní?

Nejednému majiteľovi požičovne šiat či predajcovi sa už určite stalo, že mu poškodili šaty alebo oblek pri skúšaní. Domôcť náhrady škody od zákazníka je komplikované, o to viac, ak poškodenie zistí neskôr. Pre takéto prípady si však stačí uzatvoriť poistenie majetku pre podnikateľov.

Poisťovňa UNIQA tak v rámci plesovej sezóny myslí skutočne na všetkých, od predajcov až po plesajúcich. A samozrejme, aj po zbytok roka.

V prípade, že vás zaujíma viac informácií, obráťte sa na nás.