pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Ako si uzatvoriť najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti a domácnosti rýchlo a pohodlne?

01.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Každý deň si stovky klientov uzatvárajú PZP, havarijné poistenie či cestovné poistenie kompletne online. Oplatí sa takto uzatvoriť aj poistenie vášho bytu, domu, chaty či domácnosti?

Kalkulačka a drevený domček

Výhody poistnej zmluvy na diaľku

Keď si uzatvárate akékoľvek neživotné poistenie cez naše online porovnanie cien, uzatvárate tzv. poistnú zmluvu na diaľku. To znamená, že daná poistka sa stáva aktívnou zaplatením poistného a nie je potrebné zmluvu podpisovať a doručovať ju osobne, poštou alebo elektronicky priamo do poisťovne. Ako sme spomenuli vyššie, je úplne bežné, že si takto uzatvoríte poistenie auta, poistenie do zahraničia alebo napríklad aj poistenie zamestnanca.

Kompletne online si môžete dojednať aj poistenie domácnosti a nehnuteľnosti. Veľa klientov má v prípade tohto poistenia pochybnosti, či si sami zvládnu vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku. Predsa len, vaše bývanie patrí z hľadiska materiálnej hodnoty medzi to najcennejšie, čo vlastníte. Preto k výberu poistenia bytu, domu či chaty treba pristupovať zodpovedne. Ak chcete vedieť, čo treba pri výbere brať do úvahy, tu ste na správnom mieste, pretože my vieme, ako na to.

Kati, ten prvý odkaz by som skôr smerovala na kalkulačku, kde je PN+PD

Týchto 7 vecí si určite treba všímať pri výbere poistenia bytu, domu a domácnosti

 1. K poisteniu nehnuteľnosti ako takému, teda domu alebo bytu, určite odporúčame aj poistenie domácnosti a netreba zabudnúť ani na poistenie zodpovednosti za škodu. Teda komplexný balík poistenia.
 2. Zadávajte pravdivé a čo najpresnejšie údaje. Môžete ich nájsť napríklad v znaleckom posudku, kúpnej zmluve alebo v ďalších dokumentoch k vašej nehnuteľnosti, ktoré máte k dispozícii. Na základe nich vám naša kalkulačka porovná ponuky viacerých poisťovní.
 3. Dôležité je aj správne zvolenie poistnej sumy. V žiadnom prípade nezadávajte poistnú sumu nižšiu, než je reálna hodnota poisťovaného majetku. Prišlo by k podpoisteniu, na základe ktorého by vám v prípade poistnej udalosti nebolo vyplatené adekvátne poistné plnenie. Snažte sa vyhnúť aj nadpoisteniu, ktoré vám síce poistné plnenie nezníži, ale budete platiť zbytočne vysoké poistné.
 4. Na prehľade cien si dôkladne pozrite, aký rozsah poistenia daná ponuka obsahuje. Podľa piktogramov sa ľahko zorientujete v tom, aké pripoistenia zahŕňa konkrétna poistka. Zároveň máte vo vygenerovanom prehľade k dispozícii aj všetky ďalšie podrobné informácie.
 5. Ak si niečím nie ste istý, určite využite naše nápovedy v podobe infoboxov.
 6. Pred uzatvorením poistnej zmluvy si dôkladne skontrolujte všetky údaje a v prípade potreby sa vráťte a opravte ich.
 7. Po uzatvorení si skontrolujte vašu e-mailovú schránku, či ste dostali e-mail so všetkými potrebnými dokumentami. Odporúčame skontrolovať aj nevyžiadanú poštu, keďže niekedy môže e-mail skončiť aj tam. Poistná zmluva je platná zaplatením poistného, pričom máte na výber viacero možností.

Čo získate vďaka online forme poistenia vašej nehnuteľnosti a domácnosti?

Určite uvítate:

 • jednoduchý proces zadávania údajov prostredníctvom prehľadného formulára, ale zároveň najprepracovanejší systém pracujúci v pozadí,
 • automatické upozornenie na prípadné chyby či obmedzenia v celom procese,
 • prehľad všetkých dostupných ponúk poisťovní zoradených podľa ceny,
 • vygenerovaný prehľad si môžete nechať zaslať na váš e-mail a k jednotlivým ponukám sa môžete vrátiť neskôr, keď budete mať viac času,
 • všetky potrebné informácie pre rozhodovanie na jednom mieste,
 • možnosť výberu výšky spoluúčasti, frekvencie platby aj ďalších pripoistení,
 • po dokončení zmluvy všetky potrebné dokumenty zaslané na váš e-mail, aj s príslušnými pokynmi,
 • dbáme na ochranu dát a dávame si záležať na tom, aby všetky vaše citlivé údaje boli v bezpečí,
 • viaceré možnosti platby poistného – bankový prevod, platobná karta, QR kód.

A to je hneď niekoľko výhod, pre ktoré sa oplatí porovnať si ceny vďaka našej online kalkulačke a uzatvoriť si poistnú zmluvu priamo cez web.

Banner poistenie majetku

Užitočné články, ktoré vám určite pomôžu

Na našej stránke nájdete veľa článkov z oblasti poistenia, ktoré vám pomôžu pri výbere rôznych typov poistení. Pravidelne sa zaoberáme aj problematikou poistenia majetku, vysvetľujeme a radíme, prečo ho treba mať a ako sa vyhnúť prípadným problémom či nezrovnalostiam. Za prečítanie určite stoja nasledujúce články:

 • Vyššie sme už spomenuli, že pri uzatváraní poistenia nehnuteľnosti a domácnosti je veľmi dôležité správne nastavenie poistných súm. Preto sme tejto problematike venovali samostatný článok, kde vám poradíme, ako na to.
 • S určením poistných súm súvisí aj riziko podpoistenia. V tomto rozhovore s odborníkom na poistenie sa dozviete, prečo je podpoistenie naozaj veľmi nebezpečné a určite by ste sa mu mali vyhnúť.
 • V prípade rodinných domov sú veľmi časté rôzne problémy so strechou, napríklad zatekanie a navlhnuté steny. Prečítajte si, ako v takomto prípade môže pomôcť poistenie majetku a či existuje aj samostatné poistenie strechy.
 • Mnohí klienti nevedia, ako im môžu pomôcť asistenčné služby, ktoré majú k dispozícii v rámci uzatvoreného poistenia bytu, domu a domácnosti. Ich rozsah je v mnohých prípadoch naozaj široký a vedia vám pomôcť pri menších aj väčších komplikáciách.
 • Väčšina z nás má doma aj drahé šperky, cennosti či luxusné a značkové oblečenie. Zaujíma vás, či sa aj tieto predmety dajú poistiť? V tomto článku vám vysvetlíme, či áno.
 • Stať sa môže aj to, že poisťovňa odmietne poistiť nehnuteľnosť. Vysvetlíme, prečo sa tak môže stať a poradíme, čo sa v takom prípade dá robiť.
 • Vlastníte chatu či rekreačný dom? Nemali by ste zabudnúť na to, že aj tieto stavby by mali byť poistené. Zistite, ako si vybrať najlepšie poistenie chaty a rekreačného domu.
 • Ak plánujete rekonštrukciu či prestavbu, určite máte starostí vyše hlavy. Nájdite si však čas aj na to, aby ste skontrolovali vaše poistenie majetku a aktualizovali vašu poistnú zmluvu. Nie je to až také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Prečítajte si náš článok, ktorý vám určite pomôže.
 • Bez správneho poistenia by nemala byť ani vaša garáž. Nie je v bezpečí pred prírodnými živlami, vandalmi a inými rizikami. Preto jej správnu poistnú ochranu určite nezanedbajte.
 • Pri výbere akéhokoľvek poistenia si určite preštudujte všeobecné poistné podmienky. Vieme, že to nie je zábavné čítanie, ale dozviete sa tu veľa podstatných a užitočných informácií.
 • Silné búrky, dažde, krupobitie a iné extrémy počasia nás môžu kedykoľvek potrápiť a zanechať veľké škody na hnuteľnom aj nehnuteľnom majetku. Prečítajte si, ako sa poistiť proti povodniam a záplavám.

V prípade potreby vám vždy radi poradíme

Samozrejme, aj pri tomto produkte sme tu pre vás, aby sme vám pomohli s procesom alebo poradili s výberom vhodnej ponuky. Náš zákaznícky servis vám je k dispozícií úplne zadarmo. Našich odborníkov môžete kontaktovať telefonicky alebo e-mailom a určite vám radi poradia.


Vyskúšajte našu novú kalkulačku pre poistenie domu, bytu a domácnosti! Svoje bývanie poistíte bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť a určite ušetríte!