pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Netrisk a Bauer Media spájajú svoje aktivity v oblasti online porovnávania poistenia

05.12.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Netrisk Group a Bauer Media Group oznámili úspešné dokončené fúzie, na základe ktorej spojili sme podnikanie v oblasti online platforiem určených na porovnávanie cien poistenia. Aké zmeny toto spojenie prinesie?

dvaja muži si podávajú ruky v kancelárii

Porfólio Netrisk Group zahŕňa spoločnosti prevádzkujúce online platformy na porovnávanie cien poistenia Netrisk.hu (Maďarsko), Durchblicker.at (Rakúsko) a Edrauda.lt (Litva) a od roku 2021 aj Netfinancie.sk a Klik.sk (Slovensko), tiež Porovnej24.cz a Klik.cz (Česko). Na základe nového partnerstva budú do tohto portfólia zahrnuté aj značky Superpoistenie.sk (Slovensko), Epojisteni.cz a Srovnejto.cz (Česko) a Rankomat.pl (Poľsko).

Prečo ide o veľkú vec?

Transakciou, ktorá získala všetky potrebné povolenia od regulačných orgánov, sa vytvorila rozsiahla platforma online porovnania v strednej a východnej Európe, ktorej služby sú dostupné až pre 80 miliónov klientov. Spojenie síl popredných porovnávačov cien poistenia v strednej a východnej Európe má priniesť rýchlejší rast, väčší dosah a umožní využiť viac technologických a obchodných príležitostí. Výsledok má pre klientov priniesť samé pozitíva, a to najmä kvalitnejšie produkty a služby.

V tomto partnerstve má väčšinový podiel spoločnosť Netrisk Group, pričom Bauer Media Group zastupuje funkciu strategického partnera s podstatným menšinovým podielom. Menšinový podiel v rámci celého spojenia si ponechala MCI Capital, spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších technologických investičných fondov v regióne strednej Európy. TA Associates, ktorá zastáva post väčšinového investora spoločnosti Netrisk Group, bude naďalej jej kontrolným akcionárom.

“Spojenie aktivít Netrisk Group a Bauer Media Group je veľký úspech pre obe spoločnosti. Veľmi sa z toho tešíme a chceme využiť všetky príležitosti na plnenie nášho hlavného cieľa, ktorým je neustále zlepšovanie a modernizovanie našich procesov a poskytovanie kvalitných produktov a služieb.” hovorí Vladimír Cvik, CEO spoločnosti Netfinancie.sk.

Pre klientov, ktorí využívajú služby online porovnania poistenia, sa vôbec nič nemení. Naďalej môžu využívať služby porovnania cien poistenia a poisťovať sa kompletne online za výhodné ceny.

Zdroj: Tlačová správa Netrisk Group


Využite naše online kalkulačky pre porovnanie cien poistenia a zaručene ušetríte!