pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Na Slovensko prichádza poisťovňa Pillow! Čím chce prilákať klientov?

07.11.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Prečo by ste mali platiť plnú cenu PZP, keď vaše auto nevyužívate naplno? Poisťovňa Pillow prináša na slovenský trh ponuku, ktorú mnohí motoristi neodmietnu.

natešená žena pri notebooku

Čím je PZP v Pillow výnimočné?

Táto spoločnosť má skutočne unikátny prístup k povinnému zmluvnému poisteniu. Jedným z kritérií, na ktoré prihliada pri výpočte výšky poistného, je počet najazdených kilometrov. Určovanie konečnej ceny tak do veľkej miery závisí od toho, koľko klient ročne najazdí. Platí, že kto málo jazdí, ten málo platí. A to nie je všetko. Ak klient v skutočnosti prejazdil menej kilometrov, než uviedol pri uzatvorení poistenia, Pillow mu vráti peniaze. Ak vodič najazdí viac, než predpokladal, prejazdené kilometre navyše doplatí. Vôbec pritom nejde o zložitý proces. Poisťovňa od klienta potrebuje len jednu fotku pri dojednaní poistenia a ďalšiu pri výročí PZP. Ak ste sa doteraz nezamysleli nad tým, koľko kilometrov ročne prejazdíte, teraz je čas, aby sa tak stalo. Môže vám to priniesť lacnejšie PZP až o 35 %.

Pillow pritom nie je prvá poisťovňa na našom trhu, ktorá poskytuje povinné zmluvné poistenie s cenou na základe počtu najazdených kilometrov. Union už dva roky ponúka zľavu z ceny PZP pre tých vodičov, ktorí najazdia menej, než 5 000 kilometrov ročne. Nový poisťovateľ však poskytuje širokú škálu zliav podľa počtu reálne najazdených kilometrov.

Nová poisťovňa, nové pravidlá

Keď sa klient rozhodne uzatvoriť PZP či havarijnú poistku, stretne sa s ponukou rôznych variantov, ktoré obsahujú vopred nadefinovanú kombináciu doplnkových poistení. V praxi sa však môže stať, že klient zaplatí aj za krytie rizík, ktoré by si sám od seba nevybral. Preto Pillow rieši zostavenie poistenia inak. V snahe pristupovať k svojim klientom férovo im umožňuje uzatvoriť si poistenie auta s tými pripoisteniami, ktoré si sami vyberú. Každý klient si takto môže zostaviť poistku presne takú, akú potrebuje. Každé riziko má v rámci tohto poistenia inú cenu a klient hneď uvidí, za ktoré koľko zaplatí.

Keďže Pillow kladie veľký dôraz na pohodlie, aj obhliadka vozidla pri uzatvorení havarijného poistenia je v tejto poisťovni jednoduchá. Stačí auto nafotiť prostredníctvom mobilnej aplikácie. Celý proces klientovi zaberie niekoľko minút. Naozaj nie je nutné vykonávať fyzickú obhliadku vozidla, dohovárať sa s technikom alebo dostaviť svoje auto na vopred určené miesto.

Nové poistenie auta si vybavíte rýchlo a pohodlne

Ako ste si mohli prečítať, v Pillow poisťovni si prídu na svoje najmä vodiči, ktorí svoje auto nevyužívajú pravidelne a málo jazdia. Produkty a služby od tejto spoločnosti určite zaujmú aj tých, ktorí uprednostňujú moderné a inovatívne postupy, aktívne využívajú mobilné aplikácie a s poisťovňou chcú komunikovať iba elektronicky. Nový hráč na slovenskom poistnom trhu prináša niečo, čo v ponuke nemá veľa poisťovní, a určite zamieša karty.

Ako prvý online porovnávač cien poistenia na Slovensku sme Pillow zahrnuli do nášho porovnania. Ak vás táto poisťovňa zaujala a chcete si uzatvoriť PZP podľa počtu najazdených kilometrov, využite našu kalkulačku poistenia auta. Tiež si cez ňu môžete uzatvoriť aj havarijné poistenie od Pillow, prípadne obe poistky na jednej zmluve. Pritom naďalej platí, že naša kalkulačka vám porovná ponuky od všetkých poisťovní na trhu. Ľahko si vyberú nielen vodiči, ktorí jazdia málo, ale aj ostatní motoristi.

O poisťovni Pillow

Nový poisťovateľ k nám prichádza zo susedného Česka, kde pôsobí už od roku 2015. Spoločnosť na trhu pôvodne vystupovala ako První klubová pojišťovna, no v novembri 2019 sa premenovala na Pillow. Nový názov pritom nie je náhodný. Slovo „pillow“ v angličtine znamená vankúš a vystihuje víziu tejto poisťovne, ktorá dbá najmä na pohodlie a bezpečnosť. Funguje ako čisto digitálna poisťovňa, s ktorou sa dá komunikovať iba elektronicky. Umožňuje klientom vybaviť cez internet úplne všetko, nielen uzatvoriť poistenie, ale napríklad aj vykonať obhliadku vozidla. Pillow teda naozaj plní svoju zásadu, že všetky procesy spojené s poistením by mali byť jednoduché a pohodlné, ale zároveň bezpečné. Ale to nie je všetko, vďaka čomu na poisťovacom trhu vyniká.


Využite našu online kalkulačku PZP a zistite, koľko zaplatíte v Pillow alebo inej poisťovni"