pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Oplatí sa mať poistenie psa?

06.10.2023 | Autor: Katarína Zelinková

V súčasnosti nie je nič výnimočné, keď niekto uvažuje nad poistením pre svojho psa alebo iné domáce zviera. Vedia to aj poisťovne a preto existuje viacero možností, ako si štvornohého miláčika poistiť.

žena so psom sedí za počítačom

Stavte na poistenie domácnosti

Pes nie je majetok. V mnohých domácnostiach sú tieto zvieratá považované skôr za členov rodiny. Keď ho však chcete poistiť, musíte sa zamerať na poistenie majetku, konkrétne na poistenie domácnosti. V rámci tejto poistky môžete využiť niekoľko foriem poistnej ochrany, ktorá je zameraná práve na domáce zvieratá.

Niektoré poisťovne naozaj poskytujú v rámci poistenia domácnosti aj ochranu psa, prípadne iného domáceho miláčika, podmienkou je, že musí byť začipovaný. Kryté môžu byť nasledujúce riziká:

  • úraz,
  • otrava,
  • uhynutie,
  • utratenie.

Preplatené môžu byť náklady na veterinárne vyšetrenie a následnú liečbu, operáciu a tiež aj pooperačnú hospitalizáciu. Poistením sú často kryté aj lieky, zdravotnícke pomôcky a prípadne aj eutanázia a spopolnenie. Poistná ochrana sa nevzťahuje na kozmetické zákroky. Upozorňujeme, že každá poisťovňa, ktorá poistenie psa, resp. poistenie domácich miláčikov ponúka, ho nastavuje podľa seba. To znamená, že v konkrétnej poistke nemusia byť zahrnuté všetky vyššie spomenuté riziká, ale iba niektoré.

Krytá môže byť aj škoda, ktorú váš pes spôsobí

V rámci poistenia domácnosti je možné dojednať si aj poistenie občianskej zodpovednosti. Poistná ochrana sa vzťahuje na situácie, keď niekto z členov poistenej domácnosti neúmyselne spôsobí škodu tretej osobe. Kryté môžu byť prípady, keď je vinníkom pes, ktorý patrí členovi danej domácnosti. Napríklad, keď štvornohý miláčik preskočí plot, dostane sa do susedovej záhrady a zničí drevený nábytok. Alebo sa na návšteve vymočí na podlahu či stenu, rozhryzie drahý koberec a pod.. Poistná ochrana sa nevzťahuje iba na škody na majetku, ale aj na ujmy na zdraví, pretože pes môže spôsobiť aj tie.

Ako ste si mohli prečítať, poistenie domácnosti môže chrániť nielen vášho psa pred rôznymi rizikami, ale bude kryť aj náklady, ktoré vzniknú, keď váš štvornohý miláčik spôsobí škodu alebo ujmu niekomu inému. Berte na vedomie, že ani to najkvalitnejšie poistenie nie je ospravedlnením pre prípady, keď je pes zanedbávaný, nevychovaný a nedostatočne strážený. Poistná ochrana sa vzťahuje predovšetkým na náhle a neočakávané udalosti.

Dobré vedieť: Majitelia mačiek smútiť nemusia. Ak nejaká poisťovňa ponúka poistenie domácich miláčikov, zvyčajne ide o krytie psov a tiež aj mačiek. Dokonca je v ponuke tiež poistenie, ktoré zabezpečuje poistnú ochranu aj fretkám.

banner poistenie domácnosti

Cestovanie a poistenie psa alebo mačky

Chystáte sa na výlet či dovolenku do zahraničia a chcete so sebou zobrať aj vášho psa či mačku? V takom prípade si nezabudnite uzatvoriť cestovné poistenie, v rámci ktorého si môžete dojednať aj pripoistenie zodpovednosti za škodu. Takto budete chránený nielen vy, ak nechtiac spôsobíte škodu tretej osobe, ale kryté bude aj vaše zviera. Je bežné, že neznáme prostredie je pre štvornohých miláčikov stresujúce a tak sa budú chcieť uvoľniť napríklad obhryzovaním rôznych vecí. Alebo naopak, v novom priestore sa im bude páčiť a rozšantia sa tak veľmi, že poškodia napríklad zariadenie hotela, v ktorom budete ubytovaný.

Ak chcete, aby cestovné poistenie krylo možné ochorenie alebo úraz vášho štvornohého kamaráta počas pobytu v zahraničí, môžete si uzatvoriť aj poistenie domácich miláčikov. Ak oň máte záujem, naši špecialisti z klientskeho servisu vám radi poskytnú bližšie informácie a dojednajú ho pre vás individuálne.

 


Či už hľadáte najlacnejšie cestovné poistenie alebo poistenie domácnosti, vďaka našim porovnávacím kalkulačkám ho určite nájdete! Rýchlo a pohodlne si môžete dojednať aj PZP alebo havarijné poistenie.