pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

7 automobilových značiek, ktoré nevyrábajú iba autá

11.08.2023 | Autor: Katarína Zelinková

Známi výrobcovia automobilov neponúkajú iba štvorkolesových tátošov. Mnohí z nich sa venujú aj výrobe rôznych iných produktov, ako sú napríklad menšie lietadlá či rakety, ale aj ďalšie veci, ktoré vás určite prekvapia.

luxusná motorová loď

Hyundai – Vysávače

Autá od tejto kórejskej automobilky majú slovenskí motoristi v čoraz väčšej obľube. Nie je sa čomu diviť, pretože vozidlá značky Hyundai sú považované za veľmi kvalitne spracované, spoľahlivé a pohodlné. Preto sa oplatí vedieť, že Hyundai vyrába ešte aj vysávače. V ponuke má hneď niekoľko druhov, ktoré nájdu využite v každej domácnosti. Vybrať si môžete klasický vreckový, tyčový s rôznymi nadstavcami a rôzne ďalšie.

Volkswagen – Klobásy

Áno, čítate dobre. Jedna z najznámejších automobiliek na svete vyrába aj údeniny. Bravčové klobásy pod názvom Currywurst sú hlavne v Nemecku veľmi populárne. Predávajú sa až v 11 krajinách a Volkswagen dokonca uvádza, že patria medzi jeho najpredávanejší výrobok. Je to tak preto, lebo každý rok sa od tejto značky predá viac klobás než áut. Zaujímavosťou je, že sa tieto klobásy vyrábajú už od roku 1973 podľa originálnej receptúry, ktorá sa za tie roky vôbec nezmenila.

Čítajte viac: Ako skončili autá z kultových filmov? Niektoré si môžete kúpiť ešte dnes, iné sa filmárom podarilo úplne zničiť.

Peugeot – Soľničky a koreničky

Francúzi sa vždy vyznali vo varení, možno preto by nemalo byť prekvapivé, že automobilka Peugeot vyrába aj pomôcky do kuchyne. Konkrétne si od tejto značky môžete kúpiť soľničky, koreničky a aj mlynčeky na korenie. Rovnako ako pri automobiloch, aj v prípade týchto pomôcok môžete rátať so sofistikovaným dizajnom a kvalitným prevedením. Okrem toho firma na mlecí mechanizmus ponúka doživotnú záruku a prísne dbá na ručnú kompletizáciu každého jedného výrobku.

Toyota – Lode

Produkty od tejto japonskej automobilky môžete nájsť nielen na cestách, ale aj na vode. Značka Toyota totižto vyrába aj lode, ktoré sú vybavené motorom pre automobily, pričom sú špeciálne upravené pre špecifické potreby lodí. Nejde pritom o žiadne malé člny či loďky, ale o prepracované cruisery. Niektoré modely majú dokonca priestor až pre 12 ľudí.

Oplatí sa vedieť: Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako vznikol QR kód? Aj v tom bola zaangažovaná Toyota, prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Denso-wave Inc.. Práve tá v roku 1994 vyvinula Quick responce (QR) code. Tento špeciálny kód má v sebe zaznamenané informácie vo vertikálnom aj horizontálnom smere, preto v porovnaní s čiarovým kódom dokáže uložiť oveľa viac informácií.

Chrysler – Rakety

Značka Chrysler vyrobila v roku 1961 rakety, ktoré v rámci projektu Redstone úspešne dopravili prvého Američana do vesmíru. Tiež stála za konštrukciou nosičov pre vesmírne lode Apollo. Odvtedy táto firma svet vesmíru nikdy neopustila a naďalej spolupracuje s NASA. Zo spoločného výskumu týchto dvoch spoločností pochádzajú navigačné systémy, ktorými sú vybavené nielen autá značky Chrysler, ale aj Jeep, Dodge a RAM Truck.

Lamborghini – Traktory

Ferruccio Lamborghini, zakladateľ legendárnej značky luxusných automobilov, najskôr založil firmu Lamborghini Trattori, ktorá sa dodnes venuje výrobe traktorov. Preto keď na nejakom traktore uvidíte rovnakú značku ako na státisícových vozidlách, nemusíte sa báť, že vidíte zle. Lamborghini naozaj vyrába nielen prémiové automobily, ale aj poľnohospodárske stroje. Traktory od tejto značky sú podľa hodnotení veľmi kvalitne spracované a poľnohospodári si ich pochvaľujú.

Čítajte viac: Pneumatiky majú v automobilovom priemysle nezastupiteľné miesto. Prečítajte si, akú majú spojitosť s najlepšími reštauráciami po celom svete.

Honda – Lietadlá

Autá a motocykle vyrába v Japonsku, lietadlá zasa v USA. Takto funguje značka Honda, ktorú slovenskí motoristi veľmi dobre poznajú. Lietadlá, ktoré vyrába, nepatria medzi tie, ktoré sa používajú na komerčné lety. Letecké stroje značky Honda sú buď ľahké business jety, firemné lietadlá, alebo prúdové aerotaxíky. Zväčša ich využívajú solventní klienti na súkromnú prepravu. Takéto lietadlo si zväčša kupujú ľudia, ktorí lietať nevedia. Funguje to tak, že spolu s lietadlom si zakúpia aj služby od špecializovanej spoločnosti, ktorá sa stará o prevádzku, obsluhu aj údržbu lietadla. V čase, keď majiteľ tento dopravný prostriedok nepotrebuje, je prenajaté s kompletným servisom inému záujemcovi.

Najlacnejšie PZP pre každú značku

Firma, ktorá vyrobila vaše auto, sa venuje iba výrobe automobilov alebo prináša na trh aj klobásy, lode či soľničky? Bez ohľadu na to, aká je odpoveď na túto otázku, majte na pamäti, že s našou online kalkulačkou povinného zmluvného poistenia zaručene nájdete tú najvýhodnejšiu ponuku. V porovnaní máme všetky poisťovne, ktoré na Slovensku ponúkajú poistenie auta, preto vám vieme garantovať najlepšiu cenu. Či už hľadáte najlacnejšie PZP pre Hondu, Volkswagen, Peugeot či inú značku, s nami ho určite nájdete.

Ak patríte medzi tých motoristov, ktorí chcú mať v poistení zahrnuté aj krytie ďalších rizík, tiež sa môžete spoľahnúť na to, že s našou kalkulačkou nájdete tú najlepšiu ponuku. Sami si na vygenerovanom prehľade môžete navoliť, aké pripoistenia má vaše PZP zahŕňať.

Prečo strácať čas s chodením priamo do poisťovní alebo prehliadaním ich stránok, keď všetko nájdete na jednom mieste? Porovnajte si ceny PZP, vyberte si to najlepšie a poistite sa rýchlo, pohodlne a kompletne online.


Ako ušetriť na PZP? Porovnajte si ponuky od všetkých poisťovní cez našu online kalkulačku a zaručene si vyberiete poistenie auta za tú najlepšiu cenu na trhu!