pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Čo robiť, ak vám auto poškodil ohňostroj?

30.12.2019 | Autor: Katarína Zelinková

Ohňostroj a veľa ľudí v uliciach, to je ako magnet na škodu. A práve tú si môžete nájsť na vašom aute. Viete však, že aj takúto nepríjemnosť vám môže kryť havarijné poistenie?

Nie každý má možnosť zaparkovať svoje auto v garáži alebo na inom bezpečnom mieste. Najmä na sídliskách je riziko oveľa väčšie. Ak po novoročných oslavách zistíte, že zábavná pyrotechnika poškodila alebo zničila nejaké časti vášho auta, pôjde o poistnú udalosť, ktorá je krytá z havarijného poistenia. A to dokonca bez ohľadu na to, či sa vám podarilo nájsť vinníka alebo nie.

Havarijné poistenie verzus pyrotechnika a vandali

Keď si nájdete vaše auto poškodené od zábavnej pyrotechniky, škodu musíte náležite fotograficky aj písomne zdokumentovať. Dbajte na to, aby zábery boli čo najostrejšie a nafotené tak, aby rozsah škody bol čo najlepšie zachytený. Riadne a presné zdokumentovanie je veľmi dôležité pre poisťovňu, ktorá na základe týchto záberov bude vyhodnocovať vzniknutú škodu a následne priznávať poistné plnenie.

Havarijná poistka bude vaše auto chrániť aj vtedy, keď ho počas novoročných osláv poškodí neznáma osoba. Nie je totižto nič výnimočné, keď si podgurážení okoloidúci „vezmú do parády“ zaparkované auto. V takom prípade pôjde o vandalizmus, čo je tiež riziko, ktoré je kryté z havarijného poistenia. Aj vtedy vzniknutú škodu náležite zdokumentujte a kontaktujte vašu poisťovňu.

Zopár praktických rád k novoročným oslavám

Počas silvestrovskej noci sa snažte dodržať najmä tieto zásady:

  • Auto zaparkujte na nejaké bezpečné miesto, napríklad do garáže. Ak takúto možnosť nemáte, skúste ho preparkovať na menej frekventované miesto.
  • V aute nenechávajte žiadne cennosti, elektroniku alebo iné osobné veci. Ak už nejaké predmety chcete nechať v aute, uložte ich do kufra a uistite sa, že je zamknutý.
  • Vzniknutú škodu zdokumentujte písomne a vyhotovte fotografické záznamy.
  • Ak odhadovaná škoda presahuje sumu 4 000 € alebo je zrejmé, že auto sa stalo obeťou vandalov, privolajte políciu.

Nenechajte nič na náhodu

Havarijné poistenie zabezpečí vášmu vozidlu spoľahlivú ochranu aj počas silvestrovských osláv. Budete tak mať istotu, že nový rok nezačnete s nečakanými výdavkami. Ak hľadáte havarijnú poistku za najlepšiu cenu, stačí, keď si rezervujete len pár minút vášho času. Vďaka online porovnaniu havarijného poistenia vás od najlepšej ponuky delí len pár kliknutí a vášmu autu tak môžete dopriať komplexné zabezpečenie. A zároveň aj sebe. Nikdy neviete, kedy sa vám práve takáto poistná ochrana bude hodiť.


Uzatvorte si havarijné poistenie za najlepšiu cenu ešte dnes!