pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Skupina Poštovej banky sa dostala pod digitálnu 365.bank

08.02.2021 | Autor: Eva Majerská

Na finančnom trhu sa v tomto roku schyľuje k ďalšiemu výraznému zlúčeniu. Na svedomí to má tentokrát skupina Poštovej banky a 365.bank. Viac podrobností o tejto zmene, ktorá bola ohlásená už na jeseň 2020, vám prinášame v našom článku.

logo poštovej banky a 365.bank

Do skupiny Poštovej banky patrí okrem samotnej Poštovej banky aj Poštová poisťovňa, Prvá penzijná, DSS Poštovej banky a 365.bank. Práve posledne menovaná sa stane novou tvárou a značkou celej skupiny. Poštová banka, ako aj ďalšie dcérske spoločnosti okrem Poštovej poisťovne, prechádzajú pod novú, a tou je značka 365.bank. Tento prechod by mal rovnako, ako to býva zvykom, trvať nejaké obdobie.

365.bank prišla na Slovensko v roku 2017 ako prvá plne digitálna banka na trhu a toto postavenie si aj zachovala. Jej rozvoj digitalizácie je v súčasnosti veľmi vítaný, a preto sa predstavitelia skupiny rozhodli, že práve tieto služby rozšíria o pobočkovú sieť a vytvoria klasický bankový dom. Týmto krokom chcú dosiahnuť väčšiu konkurencieschopnosť voči prvej trojke najväčších bánk: Slovenskej sporiteľne, VÚB banke a Tatra banke.

Pobočky banky už pod značkou 365.bank

V druhom kvartáli tohto roku príde k prebratiu pobočkovej siete Poštovej banky pod 365.bank. Pre klientov však žiadne zásadné zmeny nenastanú. Budú mať len na výber, pre ktoré služby sa chcú rozhodnúť.

Poštová banka bude fungovať aj naďalej:

 • bude poskytovať služby na poštách a pracoviskách banky na vybraných poštách;
 • svoje existujúce pobočky Poštovej banky presunie pod značku 365.bank, kde bude poskytovať servis všetkým klientom.

Budúcnosť produktov Poštovej banky pre klientov

V prípade záujmu o nový produkt Poštovej banky budú môcť ľudia navštíviť poštu alebo pracovisko banky na pošte, na pobočkách to už nebude možné. Tie budú k dispozícii klientom na servis uzatvorených produktov a na uzatvorenie nových produktov 365.bank.

Klienti sa budú môcť sami rozhodnúť, pod ktorú značku chcú patriť. Úprava v rámci skupiny neznamená, že musia automaticky prestúpiť do 365.bank, ak to však budú chcieť, prechod bude pomerne jednoduchý.

Bez zmeny budú klienti aj naďalej môcť využívať svoj bankový účet. Tí, ktorí dávajú prednosť digitálnym službám, môžu využívať bezplatný bankový účet v 365.bank. Zároveň je možný aj súbeh v oboch. Podrobnejšie informácie o prechode alebo zlúčení účtov bude banka ešte len zverejňovať. Už teraz je však známe, že klientovi ponechajú číslo účtu a nastavené pravidelné platby.

Porovnanie služieb 365.bank a Poštovej banky

365.bank – banka pre dnešných ľudí vždy poruke

 • Účet zadarmo a bez poplatkov.
 • Výbery z bankomatov zadarmo.
 • Mobilná aplikácia 365.bank a internetbanking.
 • Platby prostredníctvom smart telefónu a smart hodiniek.
 • Rýchly a jednoduchý úver s rovnakým úrokom pre všetkých – cez mobil od 300 do 10 000 € s úrokom 5 %.
 • Sporenie s úrokom 0,365 % ročne.
 • Všetky pobočky budú pod značkou 365.bank.
 • 2 špecifiká: PIE kód (namiesto PIN kódu), „Syslenie“ (špeciálne sporenie).

Poštová banka

 • Účet s poplatkom 5 € (pre seniorov 2 €) mesačne, podľa cenníka z 1.10.2020.
 • Mobilná aplikácia Poštovej banky a internetbanking.
 • Platobné služby na pošte alebo pracoviskách banky na pošte sú spoplatnené.
 • Naďalej bude umožňovať doručovanie dôchodku pre seniorov prostredníctvom poštových doručovateliek – k Užitočnému účtu Senior za poplatok.

Čo s ostatnými členmi skupiny Poštovej banky a Poštovou poisťovňou?

Všetky dcérske spoločnosti patriace pod Poštovú banku sa v roku 2021 dostanú pod značku 365.bank, okrem Poštovej poisťovne.

Poštová poisťovňa totiž zmenila majiteľa a prebrala ju poisťovňa Union. Proces predaja sa začal už koncom roka, čakalo sa však na schválenie zo strany NBS a Protimonopolného úradu. Oficiálne prevzatie tak môžeme očakávať v najbližších mesiacov.

Poštová poisťovňa pod Union poisťovňou

Kúpou 80 %-ného podielu od Poštovej banky a 20 %-ného podielu od Slovenskej pošty si Union poisťovňa posilní postavenie na poistnom trhu a jej poistný kmeň narastie o 160-tisíc poistencov. Pre všetkých týchto klientov to však, tak ako vo väčšine takýchto prípadov, nebude predstavovať žiadnu zmenu. Uzatvorené poistné zmluvy zostanú v platnosti bez zmeny podmienok aj ceny. Poisťovne totiž takmer vždy pri takýchto prevodoch preberajú aj záruky a zodpovednosť za existujúce zmluvy. Ak však klient nebude s týmto prechodom stotožnený, má právo na zrušenie poistnej zmluvy.

Nové poistné zmluvy si budú môcť klienti uzatvoriť aj naďalej na pobočkách Poštovej banky (po novom na pobočkách 365.bank) a na pošte, už ale pod novou značkou Union.

Spojenie prinesie rozšírenie produktov

Poštová poisťovňa doteraz pôsobila najmä v oblasti banko poistenia, a to prostredníctvom poistenia úverov. V portfóliu jej chýbali jednoduché poistné produkty pre motoristov, napríklad PZP. Týmto krokom sa však táto diera zaplnila a rozšíri si svoje portfólio.

O všetkých aktuálnych informáciách týkajúcich sa zmien Poštovej banky alebo Poštovej poisťovne vás budeme včas informovať.


Ak by ste mali nejaké otázky alebo potrebovali poradiť s poistením, sme vám k dispozícii.