0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 08:00-17:00

Hor sa na bicykel... a bez obáv!

18.05.2017 | Autor: Netfinancie.sk

S prichádzajúcim letom pozorujeme na cestách čoraz viac cyklistov. Na druhej strane sa však aj množia prípady krádeží bicyklov. Riešenie prináša novinka od Generali – poistenie cyklistov a bicyklov.

Poistenie bicyklov, ako súčasť poistenia domácností, novinkou nie je. Už dávnejšie ho poskytuje viacero poisťovní. Má však isté obmedzenie, najmä čo sa týka skutočnosti, že kryje len bicykel v pivnici či inom poistenom priestore v rámci poistenia domácnosti.

Nové poistenie bicyklov a cyklistov od Generali

Generali prináša produkt, ktorý sa vzťahuje na krádež bicykla, a to kdekoľvek z uzamknutého priestoru. Môže ním byť byt, pivnica, hotelová izba, ale aj nosič na aute. V prípade umiestnenia vonku, musí byť bicykel uzamknutý zámkou a pripevnený o pevný stojan, plot, zábradlie a podobne.

Poistenie bicyklov od Generali je možné uzatvoriť priamo u predajcu pri jeho kúpe. Vzťahuje sa teda na nový bicykel. Na výber máte poistné obdobie jedného, dvoch alebo troch rokov, pričom platí na území SR aj v zahraničí. Výška poistnej sumy závisí od kúpnej ceny bicykla a maximálne môže by až 5 000 €. V prípade poistnej udalosti – krádeže - je vám potom vyplatená celá poistná suma. Nutné je však doložiť policajnú správu o krádeži.

Zopár číselných detailov k poisteniu bicyklov

  • spoluúčasť: 10 % z poistného plnenia, minimálne 20 €
  • amortizácia výpočet: 1 % z ceny bicykla za každý mesiac od kúpy
  • výška poistného: závisí od predajcu bicyklov

Cyklisti môžu využiť aj praktické pripoistenia!

K poisteniu bicyklov a cyklistov si môžete uzavrieť výhodné pripoistenia.

Poistenie zodpovednosti za škodu

Rovnako ako v prípade PZP, vás ochráni (preplatí škodu) v prípade, že niekomu inému spôsobíte škodu na zdraví alebo majetku.

Asistenčné služby pri poistení bicyklov a cyklistov

K dispozícii sú vám nonstop v rámci celej Európy. Podajú vám pomocnú ruku v prípade nehody, a to formou odvozu do zdravotníckeho zariadenia v prípade zranenia, prevozu bicykla do servisu, prípadne zabezpečia jeho opravu. Pri každej poistnej udalosti až do výšky 400 €.

Pre nadšencov cyklistiky, ktorí nedajú na svoj dvojkolesový poklad dopustiť alebo ľudí s negatívnymi skúsenosťami ohľadom ukradnutých bicyklov, celkom dobrá správa, čo poviete?


Ak cyklista spôsobí škodu, chrániť ho môže aj poistenie zodpovednosti v rámci poistenia domácnosti. Využite našu porovnávaciu kalkulačku a zistite, ktorá poisťovňa vám dá najvýhodnejšiu ponuku.