pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2015

Logo Netfinancie - aktuality

Lyžiarske prilby pre deti už budú povinné!

13.11.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Novela zákona o horskej službe prináša so sebou aj väčšiu ochranu malých lyžiarov a snowboardistov. Od 15. novembra 2015 totiž zavádza do platnosti povinnosť ochrannej prilby pre deti do 15 rokov.


Logo Netfinancie - aktuality

Aký bude rok 2016 z pohľadu cien PZP?

05.11.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Prelom októbra a novembra prináša každoročne okrem hmlistého počasia motoristom aj zverejnenie sadzieb povinného zmluvného poistenia na ďalší rok. Chcete vedieť, aké zmeny nastanú?


Logo Netfinancie - aktuality

Oplatí sa to!

15.10.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Národná banka Slovenska vydala prednedávnom informácie o poistnom trhu neživotných poistení. V tomto dokumente boli uvedené hodnoty priemerného poistného povinného zmluvného poistenia na Slovensku.


Logo Netfinancie - aktuality

Na koho sa usmialo šťastie a získal 1000 €?

25.09.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Aj v priebehu tohto roka, konkrétne od 23.9.2014 do 22.9.2015, sme mali na našej stránke spustenú súťaž o 1000 €. Kto ich získal tentokrát?


Logo Netfinancie - aktuality

Zdravotnú poisťovňu zmeníte len do konca septembra

09.09.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Zdravotné poistenie musí mať uzatvorené každý občan SR. Na výber má však tri zdravotné poisťovne – Dôveru, Union a Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Do kedy môže zmeniť aktuálnu poisťovňu a ako v takom prípade postupovať?


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa ASTRA ukončila predaj poistenia

04.09.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Z času na čas sa, žiaľ, medzi naše aktuality dostane aj nie príliš pozitívna správa. Aktuálne sa týka poisťovni ASTRA, ktorá na Slovensku prestala predávať povinné zmluvné poistenie.


Logo Netfinancie - aktuality

Návrh novely zákona o cestnej premávke bol schválený

02.09.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Vláda schválila navrhovanú novelu zákona o cestnej premávke, a tak v jej pravidlách nastáva niekoľko zmien. Pozrite si prehľadný zoznam.


Logo Netfinancie - aktuality

Cestovať môžete už aj s poistením od Groupamy

27.08.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Opäť rozširujeme rady a najmä riadky nášho porovnania cien. Tentokrát v krátkodobom a ročnom cestovnom poistení, konkrétne o poisťovňu Groupama.


Logo Netfinancie - aktuality

Zachrániť život vám môže už aj poistenie

18.08.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Poisťovňa Generali prichádza na trh s novinkou – poistením SOS PARTNER, ktoré privolá pomoc v núdzovej situácii, ale aj odmení vodičov za zodpovednú a bezpečnú jazdu.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo prinesie novela zákona o cestnej premávke?

22.07.2015 | Autor: Vladimír Cvik

Ministerstvo vnútra predložilo do medzirezortného pripomienkového konania návrh novely zákona o cestnej premávke. Jedná sa zatiaľ o prvý návrh, takže niektoré plánované zmeny sa môžu v priebehu legislatívneho procesu ešte prepracovať. Medzi najvýraznejšie návrhy patrí napríklad zmena výšky sankcií za prekročenie rýchlosti či sprísnenie postihov za jazdu pod vplyvom alkoholu.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa QBE zmenila akcionára

14.07.2015 | Autor: Netfinancie.sk

V júni tohto roka informovala poisťovňa QBE o prebiehajúcej zmene akcionára, ktorým sa stala kanadská poisťovacia skupina Fairfax Financial Holdings Limited. Ako informoval riaditeľ úseku poistenia firemných klientov Marian Bátovský a riaditeľ úseku poistenia retailových klientov Emil Vaško, Fairfax vstupuje na trhy strednej a východnej Európy prostredníctvom akvizície pobočiek QBE na Slovensku, v Čechách a Maďarsku.


Logo Netfinancie - aktuality

„Gréci“ na Slovensku

26.06.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Žijem na Slovensku už skoro 50 rokov. Som pragmatik, a tak vnímam krajinu a ľudí v nej žijúcich takých, akí sú, nerobím si ilúzie. Niektoré vlastnosti Slovákov sa mi však nikdy nepáčili a bohužiaľ musím konštatovať, že situácia sa nie že nelepší, ale sa ešte zhoršuje.


Logo Netfinancie - aktuality

Sme prvým partnerom poisťovacej značky Onlia

16.06.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Dnešným dňom sme do našej ponuky, ako jej prvý a zatiaľ jediný partner, zaradili najnovšiu možnosť auto poistenia – poisťovaciu značku Onlia. Stojí za ňou stabilná a dôveryhodná poisťovňa Union. Aj táto novinka je znakom toho, že sa skutočne snažíme ponúkať najkomplexnejšiu ponuku poistenia.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo spôsobilo katastrofu na moskovských cestách?

25.05.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Ruskí vodiči sú asi najznámejšou skupinou „šialencov„ z internetu. YouTube a veľa iných webov je plných videí s bláznivými ruskými devuškami, opitými molodcami a absolútne arogantnými chrapúňmi na esúvéčkach.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa Poštovej banky zmenila svoj názov

18.05.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Na poistnom trhu prichádza opäť k menšej zmene. Poisťovňa Poštovej banky, a.s. mení svoj oficiálny názov a od dnes, t.j. 18.5.2015, už bude vystupovať pod novým – Poštová poisťovňa, a.s..


Logo Netfinancie - aktuality

Vstupenky na podujatie si môžete poistiť

04.05.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Stalo sa vám už, že ste si kúpili vstupenku na dlho očakávaný športový zápas alebo koncert a nakoniec ste pre chorobu zostali doma? Ak sa vám ju nepodarilo predať, nemali ste ani zážitok ani peniaze. Vďaka poisteniu to však nemusí byť celkom tak.


Logo Netfinancie - aktuality

Víťazi Poistenia nehnuteľnosti 2015 sú už známi!

27.04.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Tento rok zorganizoval ekonomický týždenník Trend v spolupráci so spoločnosťou Fincentrum už druhý ročník súťaže Hypotéka roka. V rámci nej sa spolu s hypotekárnymi úvermi každoročne posudzujú aj ďalšie druhy produktov súvisiacich s bývaním. 


Logo Netfinancie - aktuality

Sezóna sa pre nich práve začína

14.04.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Prišla jar a s ňou... prišli motorky. Respektíve motorkári.

Každý deň jazdím do práce cez Pezinskú Babu (pre tých, ktorí nepoznajú, je to vrch v Malých Karpatoch s horským priesmykom). A tak ako jeden z prvých bývam svedkom zvláštneho úkazu. Akonáhle zmizne z ciest sneh, nedbajúc na stále ešte nezaplátané výtlky, objavia sa na tejto ceste vyznávači dvojkolesových tátošov.


Logo Netfinancie - aktuality

Cez internet si prihlásite už aj vozidlo do evidencie

03.04.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Po skúšobnej prevádzke v roku 2014 vstúpili elektronické služby súvisiace s evidenciou vozidiel od 1.4.2015 aj do praxe. Čo to znamená pre ľudí a čo pre pracovníkov dopravných inšpektorátov? Aké sú technické požiadavky?


Logo Netfinancie - aktuality

Koľko si od apríla priplatíte na PZP za spôsobenú škodu?

02.04.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Pozrite si konkrétne príklady, ako sa vám navýši poistné, ak spôsobíte poistnú udalosť. Úpravou zákona o PZP boli totiž všetky poisťovne nútené od 1. apríla 2015 aplikovať systém bonusov a malusov do povinného zmluvného poistenia. Keďže ale nemali predpísané akým spôsobom, každá si túto zmenu zapracovala po svojom.


Logo Netfinancie - aktuality

Výšku odvodov do Sociálnej poisťovne si zistíte už aj u nás!

24.03.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Sociálne poistenie je povinným druhom poistenia, ktoré si musí platiť každý pracujúci občan Slovenskej republiky. V závislosti od druhu zamestnaneckého pomeru a výšky príjmu sa určuje aj výška odvodov do Sociálnej poisťovne. Ak si chcete vypočítať aktuálnu výšku svojej odvodovej povinnosti alebo si chcete len overiť, či platíte sociálne poistenie v správnej výške, máte k dispozícii našu online kalkulačku sociálneho poistenia.


Logo Netfinancie - aktuality

Daň za nehnuteľnosť bude určovať jej trhová hodnota

17.03.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Ministerstvo financií sa už viac ako rok pripravuje na spustenie nového systému zdaňovania nehnuteľností, podľa ktorého by mala byť nehnuteľnosť zdanená na základe jej trhovej ceny. Nový systém plánovalo ministerstvo zaviesť ešte v roku 2014, kedy bol po technickej stránke už kompletne pripravený. Napokon sa však kvôli komplexnosti problematiky jeho zavedenie posunulo až na rok 2015. Či sa v tomto roku konečne dočkáme spustenia nového zdaňovania je však ešte otázne. 


Logo Netfinancie - aktuality

Čo najčastejšie spôsobí dopravnú nehodu?

12.03.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Už ste niekedy dostali pokutu za to, že ste sa počas jazdy bavili so spolujazdcom? Ja nie a nikoho takého ani nepoznám. Predpokladám, že vaše skúsenosti sú podobné. Väčšinou dostávame pokuty za to, že sme prekročili rýchlosť, nezastavili na stopke, poprípade nemáme zapnuté bezpečnostné pásy. Pár ozajstných zurvalcov si odnesie tresty aj za alkohol. Za rozhovor so spolujazdcom nikto.


Logo Netfinancie - aktuality

Smiech pomáha... možno aj pri riešení poistnej udalosti

02.03.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Pracovníci poisťovní a finanční sprostredkovatelia často pomáhajú klientom, ktorým sa stala nejaká nehoda s autom, pripravovať podklady pre poisťovňu. Nie je to vždy jednoduché, najmä ak treba kresliť plániky a opísať, čo sa stalo. Vodiči sú v šoku, celú udalosť si dobre nepamätajú alebo ju úmyselne zahmlievajú, a tak zaznejú argumentácie, ktoré by uspeli aj v zábavnej estráde.


Logo Netfinancie - aktuality

Najatraktívnejší zamestnávatelia roku 2014 sú už vonku

19.02.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Koncom januára sa už po tretíkrát odovzdávali ocenenia Najatraktívnejší zamestnávateľ, ktoré pravidelne organizuje spoločnosť Profesia v spolupráci s mesačníkom Forbes. Do ankety sa v tomto roku zapojilo viac ako šesťtisíc Slovákov, a to nielen prostredníctvom online dotazníkov, ale aj klasického dopytovania, ktoré zabezpečila agentúra Focus. Ako ukázali tohtoročné výsledky, pri každom zamestnávateľovi je aj naďalej okrem silnej značky dôležitá najmä starostlivosť o vlastných zamestnancov.


Logo Netfinancie - aktuality

Schválené! Bonusy a malusy budú od apríla súčasťou PZP

18.02.2015 | Autor: Netfinancie.sk

A je to tu! O čom sa dlhšie len rozprávalo, sa od apríla dostane aj do praxe. Konkrétne ide o zavedenie systému bonus a malus do povinného zmluvného poistenia. Na základe jednej vety pridanej do zákona tak môžete na poistení výrazne ušetriť. Alebo aj naopak.


Logo Netfinancie - aktuality

Hypotéky s historicky najnižším úrokom - sú však pre každého?

10.02.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Hypotékam s výhodným úročením ešte celkom neodzvonilo. Podľa odborníkov môže úrokové dno pôžičiek na bývanie naďalej klesať, čo ale neznamená, že si ich bude môcť dovoliť každý. Podľa posledných správ totiž Národná banka Slovenska pristúpila k sprísneniu podmienok na ich získanie.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo tak už konečne nahradiť papier? 2. časť

09.02.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Pokračovanie môjho blogu na tému „potreby preukazovania uzatvoreného poistenia“ začínam odpoveďou na položenú otázku z prvej časti, a to či platia alebo neplatia medzinárodné dohody súvisiace s potvrdením o poistení.


Logo Netfinancie - aktuality

Čo tak už konečne nahradiť papier? 1. časť

06.02.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Určite to poznáte: “Cestná kontrola pán vodič, predložte, prosím, osobné doklady, vodičský preukaz, doklady od vozidla a potvrdenie o poistení!“

Zamrzne vám úsmev na tvári a začnete hľadať požadované dokumenty. Potvrdenie o poistení? Kde ho len mám?


Logo Netfinancie - aktuality

Počet hromadných prepúšťaní výrazne klesol

04.02.2015 | Autor: Netfinancie.sk

V minulom roku sa situácia na slovenskom pracovnom trhu výrazne zlepšila, a to vďaka poklesu hromadných prepúšťaní. Ich počet klesol o viac ako polovicu, čo je najlepší výsledok za posledné štyri roky. Podľa odborníkov by sa v podobnom trende malo pokračovať aj v tomto roku a prípadov hromadného prepúšťania by malo byť ešte menej.


Logo Netfinancie - aktuality

Genertel aj Európska cestovná poisťovňa už pod Generali

12.01.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Generali Poisťovňa prináša novinku aj svojim klientom, ale najmä klientom Genertelu a Európskej cestovnej poisťovne. Obe menované sa totiž na prelome rokov 2014 a 2015 stali odštepnými závodmi poisťovne Generali.