pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Oplatí sa to!

15.10.2015 | Autor: Vladimír Kožuch

Národná banka Slovenska vydala prednedávnom informácie o poistnom trhu neživotných poistení. V tomto dokumente boli uvedené hodnoty priemerného poistného povinného zmluvného poistenia na Slovensku.

Nedalo mi to a urobil som si porovnanie s priemerným poistným, ktoré majú klienti na www.netfinancie.sk.

Výsledok bol výborný, ale po poriadku... Keď sme pred deviatimi rokmi s partnerom zakladali našu spoločnosť, dali sme si 3 ciele:

  1. Urobiť úplné dojednanie poistenia takým rýchlym a jednoduchým, že to priemerne počítačovo zdatný človek zvládne sám, bez pomoci poisťovacieho poradcu, za 15 minút.
  2. Porovnaním cien a výberom najvýhodnejšej ponuky dosiahnuť úsporu pre klienta aspoň 15 % z bežnej ceny.
  3. Zaviesť takú starostlivosť o klienta, aby sa k nám stále vracal a mali sme viac ako 85 % odporúčaní.

Ako to teda dopadlo s našimi predstavami po deviatich rokoch?

  1. Priemerná reálna doba uzatvorenia poistnej zmluvy je podľa merania systému Google Analytics 11,5 minúty.
  2. V správe NBS sa píše, že priemerné poistné v PZP je 108 € a naše priemerné poistné je 86 €. Rozdiel je teda 22 €, čo je úspora o 20 %! Ak to premietnem do počtu našich klientov, tak sme ich peňaženkám len tento rok ušetrili 600 tisíc eur.
  3. V systéme hodnotenia spokojnosti klientov Overené zákazníkmi na portáli Heureka, kde nás hodnotia naozaj len reálni klienti, ktorí si u nás uzatvorili zmluvu, máme odporúčanie na hodnote 98 %. A trúfam si povedať, že tie chýbajúce 2 % sú skôr z dôvodu problémov na strane poisťovní, ktoré sme nemohli ovplyvniť, ale hodnotenie sa zviezlo na nás.

Je to pre mňa veľké zadosťučinenie, keď môžem povedať, že sme naše ciele splnili. Boli sme prvým porovnávačom poistenia na Slovensku, a hoci sa postupom času ich počet rozšíril, verím, že pre našich klientov sme stále my to pravé orechové.

Asi to bude znieť ako fráza, ale spokojnosť našich klientov je pre nás naozaj záväzok, aby sme pokračovali v tom čo robíme a snažili sme sa to ešte vylepšiť. Nie je to vôbec jednoduché, ale budeme na tom naďalej tvrdo pracovať.