pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Vstupenky na podujatie si môžete poistiť

04.05.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Stalo sa vám už, že ste si kúpili vstupenku na dlho očakávaný športový zápas alebo koncert a nakoniec ste pre chorobu zostali doma? Ak sa vám ju nepodarilo predať, nemali ste ani zážitok ani peniaze. Vďaka poisteniu to však nemusí byť celkom tak.

Môžete si nechať vstupenku poistiť. Evropská pojišťovna pôsobiaca na českom trhu túto možnosť ponúka. Oplatí sa to najmä v prípade, ak ide o drahú vstupenku zakúpenú v dlhšom časovom predstihu.

Aké podmienky má poistenie vstupeniek?

Keďže ide o poistenie poskytované českou poisťovňou Evropská pojišťovna, je možné ho uzatvoriť len pri kúpe vstupeniek prostredníctvom českých predajcov Ticketstream, Ticketportal a Eventim. Poistenie je platné zakúpením vstupenky a zaplatením poistného, a jeho platnosť končí vstupom na dané podujatie. Cena poistenia nie je pevne stanovená, ale závisí od ceny zakúpenej vstupenky. Podľa informácií však môžeme hovoriť o desiatkach českých korún. V prípade neúčasti potom poisťovňa vyplatí poistenému plnú výšku vstupenky, maximálne až do výšky 50-tisíc českých korún. V prípade drahších vstupeniek sa vám to určite oplatí.

Kedy môžete využiť uzatvorené poistenie vstupeniek?

V prípade, ak sa nebudete môcť zúčastniť plánovaného podujatia, na ktoré máte zakúpenú vstupenku z nasledujúcich dôvodov:

  • ochoriete alebo sa stane úraz vám alebo vašim blízkym
  • nastane úmrtie vo vašej rodine
  • mali by ste ísť na podujatie sami, pretože priatelia, s ktorými ste si vstupenky spoločne zakúpili, zrušili účasť
  • prišlo k poškodeniu vášho bývania tesne pred podujatím
  • v dôsledku zmeny pracovného miesta ste sa museli presťahovať do mesta, ktoré je priveľmi vzdialené od miesta konania podujatia (viac ako 100 km)
  • máte (ženy) zdravotné komplikácie súvisiace s tehotenstvom

Samozrejme, všetky vyššie uvedené dôvody neúčasti je potrebné poisťovni zdokladovať ako pri klasickom nahlásení poistnej udalosti, napr. lekárskou správou, záznamom o poškodení bytu a podobne. Súčasťou písomného doloženia musí byť aj samotná nepoužitá originálna vstupenka. Poistné plnenie si potom uplatňujete priamo u Evropskej pojišťovny.

Využiť ho môžete aj na Majstrovstvách sveta v hokeji 2015!

Ak si plánujete ešte zakúpiť vstupenky na práve prebiehajúce Majstrovstvá sveta v hokeji, máte jedinečnú možnosť využiť túto službu. V prípade, že by sa vám nepodarilo na zápas vycestovať, budete mať aspoň istú náhradu, ktorá sa ale, samozrejme, so samotným zážitkom asi len ťažko porovnáva.