pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Aktuality z poistenia za rok 2016

Logo Netfinancie - aktuality

„Niveau stable„ (pokojná hladina) slovenského poisťovníctva

19.12.2016 | Autor: Vladimír Kožuch

Na jeseň sa médiami prehnala vlna rozhorčenia poisťovní nad novelou zákona o poisťovníctve, ktorá stanovovala povinnosť poisťovní platiť štátu 8 %-ný odvod z poistného z neživotných poistení. Tento poplatok dovtedy odvádzali poisťovne len z povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.


Logo Netfinancie - aktuality

Parlament schválil zmenu registračných poplatkov

25.11.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Návrh zákona o správnych poplatkoch pri prihlasovaní vozidiel bol definitívne schválený. Prináša určité zmeny aj oproti pôvodnému návrhu spred pár mesiacov. Už od 1.2.2017!


Logo Netfinancie - aktuality

V novembri vyhlásia ďalšie 2 kolá pre získanie zelených poukážok!

14.11.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Ak máte záujem o inštaláciu zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie vo vašej domácnosti, potom si tieto dva dátumy zaznačte do kalendára. Záujem o zelené poukážky bude opäť extrémne vysoký.


Logo Netfinancie - aktuality

Prehľad zmien v PZP pre rok 2017

11.11.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Momentálne je jednou z najčastejších tém medzi motoristami práve téma PZP. Komu sa podľa nových cien zvýši, komu zníži a ako ovplyvní nový daňový odvod poistencov a poisťovne? Dozviete sa.


Logo Netfinancie - aktuality

ZUNO banka od dnes neprijíma nových klientov

21.10.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Súčasní klienti sa však nemusia obávať, ich produkty bude banka spravovať naďalej, rovnako ako aj poskytovať servis. Až do polovice roka 2017.


Logo Netfinancie - aktuality

Netfinancie.sk sa predstavia aj na SIBAF forum 2016

11.10.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Okrem pravidelného hosťovania v relácii Teleráno a rôznych rozhlasových reláciách sa Netfinancie tentokrát objavia aj na podujatí SIBAF forum 2016. Konkrétne vďaka nášmu odborníkovi na poistenie, Mgr. Vladimírovi Cvikovi, ktorý bude jednu z diskusií moderovať.


Logo Netfinancie - aktuality

Opäť odmeňujeme jedného z vás!

05.10.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Už štvrtý rok sme na Netfinancie.sk mali spustenú súťaž „Vyhraj 1000 Eur“, ktorú sme pre aktuálny rok ukončili a vyhodnotili. A tak máme aj teraz ďalšieho klienta, ktorému sme, snáď, urobili radosť. Predsa len 1000 € je 1000 €.


Logo Netfinancie - aktuality

Pre a proti pri nových registračných poplatkoch za autá

22.08.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Budú od februára 2017 ovplyvňovať výber auta jeho objem a vek? Malo by to byť viac ako pravdepodobné, keďže sa majú zvyšovať registračné poplatky pre silnejšie vozidlá a navyše sa tieto budú platiť pri každom prepise.


Logo Netfinancie - aktuality

Cestovné doklady na poslednú chvíľu vás vyjdú draho!

20.06.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži a mnohí z nás už odpočítavajú dni do zaslúženého letného odpočinku. Bez ohľadu na to, kam cestujete, nezabudnite si skontrolovať platnosť cestovných dokladov. Cena za ich expresné vybavenie sa vám totiž určite nebude páčiť.


Logo Netfinancie - aktuality

Klienti ASTRA poisťovne sa konečne dočkajú svojich peňazí

18.05.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Dlhé čakanie klientov na peniaze od poisťovne ASTRA, ktorej bolo odobrané povolenie na poisťovaciu činnosť a ktorá išla do likvidácie, by malo byť ukončené definitívnym rozhodnutím súdu.


Logo Netfinancie - aktuality

QBE Insurance sa mení na Colonnade Insurance

02.05.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Po informovaní o zmene akcionára v poisťovni QBE v júni 2015 prichádza k ďalšej očakávanej zmene, a to ku zmene názvu spoločnosti. Od 1.5.2016 sa QBE Insurance (Europe) Limited mení na Colonnade Insurance S.A..


Logo Netfinancie - aktuality

Kto najviac doplatí na novelu o stočených kilometroch?

26.04.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Určite ste už zaregistrovali prijatú novelu zákona o podmienkach prevádzky motorových vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách ohľadom stáčania kilometrov. Aký dopad však majú hlavné zmeny na majiteľov áut?


Logo Netfinancie - aktuality

Začiatok roka priniesol klientom bánk viacero pozitív

30.03.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Európske predpisy, ale aj situácia na trhu s hypotékami doviedla zodpovedných k tomu, aby isté podmienky v bankách upravili a sprístupnili produkty ľuďom. Výsledkom toho sú 3 zmeny, ktoré väčšinu ľudí potešia.


Logo Netfinancie - aktuality

Poisťovňa Wüstenrot sa predávať nebude

03.03.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Klienti sa nemusia obávať. Hoci sa v uplynulých dňoch objavili viaceré informácie o predaji poisťovne, nie je to tak. Potvrdili nám to aj najvyšší zástupcovia poisťovne.


Logo Netfinancie - aktuality

Kedy môžu klienti poisťovne ASTRA očakávať svoje peniaze?

29.02.2016 | Autor: Netfinancie.sk

V druhej polovici minulého roka sa objavili informácie, že rumunská poisťovňa ASTRA stratila povolenie na vykonávanie poisťovacej a zaisťovacej činnosti a bola jej udelená nútená správa. Aká je situácia dnes? Čo môžu klienti očakávať?


Logo Netfinancie - aktuality

Najnovšie zmeny v evidencii vozidiel

04.02.2016 | Autor: Netfinancie.sk

V evidencii vozidiel od 1.januára 2016 nastali isté zmeny, s ktorými sa držitelia vozidiel určite bežne stretnú. Či už sú všetky užitočné a prospešné, posúďte sami. Prinášame ich zoznam.