pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Poisťovňa Wüstenrot sa predávať nebude

03.03.2016 | Autor: Netfinancie.sk

Klienti sa nemusia obávať. Hoci sa v uplynulých dňoch objavili viaceré informácie o predaji poisťovne, nie je to tak. Potvrdili nám to aj najvyšší zástupcovia poisťovne.

Wüstenrot je aktuálne desiatou najväčšou poisťovňou na slovenskom trhu. Mnohých jej klientov mohli zaskočiť informácie o plánovanom predaji a zmene majiteľa. Viaceré spravodajské portály totiž priniesli novinku, že rakúsko-nemeckí majitelia zvažujú predaj poisťovacích aktív na Slovensku. Konkrétne sa hovorilo o záujme zo strany poisťovne Aegon, netýkal sa však Wüstenrot stavebnej sporiteľne. Keďže sa k týmto informáciám poisťovne nevyjadrili, vzniklo viacero dohadov.

Jedným z dôvodov možného predaja, ktoré odborníci uvádzali, mohli byť aj nové prísnejšie nároky na poisťovne, ktoré sa zavádzajú v rámci projektu Európskej Únie Solvency 2.

Stanovisko predstaviteľov Wüstenrot poisťovne

Všetky dohady o predaji však vyvrátili najvyšší zástupcovia Wüstenrot poisťovne a Wüstenrot stavebnej sporiteľne, ktorých oficiálne stavisko k tejto otázke aj pripájame:

Spoločnosti Wüstenrot poisťovňa, a.s., a Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., ako členovia medzinárodnej skupiny Wüstenrot, budú naďalej pôsobiť na slovenskom bankovom a poistnom trhu a nie sú na predaj. Obe spoločnosti poskytujú a budú poskytovať klientom na Slovensku finančné služby v plnom rozsahu, rovnako ako doteraz.

Wüstenrot nehľadal kupcu svojich aktív na Slovensku. Materská spoločnosť Wüstenrot poisťovne, a.s. a Wüstenrot stavebnej sporiteľne, a.s., bola oslovená zahraničnou centrálou inej poisťovacej skupiny s návrhom na kúpu spoločností. Rakúsky Wüstenrot ponuku neakceptoval. Wüstenrot na Slovensku je a naďalej zostane stabilnou súčasťou slovenského finančného trhu. (zdroj: Wüstenrot)

Aktuálni, ako aj potenciálni klienti sa tak nemusia obávať a pokojne môžu produkty a služby poisťovne Wüstenrot využívať.

Rovnako sa budú produkty poisťovne zobrazovať aj v našom porovnaní PZP, ako aj v porovnaniach ďalších poskytovaných produktov.