pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Zachrániť život vám môže už aj poistenie

18.08.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Poisťovňa Generali prichádza na trh s novinkou – poistením SOS PARTNER, ktoré privolá pomoc v núdzovej situácii, ale aj odmení vodičov za zodpovednú a bezpečnú jazdu.

Súčasťou tohto poistenia je telematické zariadenie, ktoré klientovi v autorizovanom servise pracovník namontuje na čelné sklo. Samozrejme tak, aby vodičovi nebránilo vo výhľade. Toto zariadenie má zabudovanú SIM kartu, mikrofón a reproduktor. Vďaka nim je každému vodičovi k dispozícii jedinečná služba privolania pomoci.

Ako funguje poistenie SOS Partner?

V prípade nehody a nárazu s preťažením viac ako 2,5 G vysiela zariadenie automaticky signál a ihneď sú na miesto vysielané záchranné zložky. Predíde sa tak prípadom a nešťastiam, kedy sa o nehode a zranených dozvedeli záchranári neskoro a nestihli včas pomôcť.

Zároveň je možné privolať si pomoc aj svojpomocne vďaka SOS tlačítku, ktoré je súčasťou zariadenia. Ak teda aj nenastane taký silný náraz, pri ktorom je pomoc privolaná automaticky, môžu si ju vodič alebo posádka privolať sami. Je to vhodné najmä v prípadoch, že sa pri jazde:

  • vyskytnú zdravotné problémy (napr. infarkt),
  • minie palivo,
  • stane defekt alebo
  • sa stane iná porucha na vozidle.

Tlačítko je prepojené s asistenčnou službou poisťovne, a tá podľa druhu núdzovej situácie vysiela na miesto pomoc, a to 24 hodín denne 7 dní v týždni.

Pomoc, s ktorou môžete aj ušetriť

Poistenie SOS PARTNER si môžu klienti uzatvoriť k havarijnému poisteniu alebo k balíku havarijného a povinného zmluvného poistenia. Okrem zabezpečenia pomoci však vie zabezpečiť aj úsporu peňazí. Automaticky totiž dostáva klient zľavu 10 % z ceny PZP a 5 % z ceny havarijného poistenia. Svojou následnou bezpečnou a zodpovednou jazdou si môže tieto zľavy zvýšiť až na 20 % (PZP) a 10 % (havarijné poistenie), čo mu v tom prípade zabezpečí, že poistenie SOS Partner získa zadarmo.

Aby si vedel svoj štýl jazdy a výšky zliav sledovať, k poisteniu dostáva personalizovaný prístup na portál Kvalitný vodič. Môže tam navyše sledovať, či prekročil rýchlosť, kedy a po akých cestách jazdil. Navyše dobrou správou pre mladých vodičov je, že pri podpise zmluvy získajú výhodné zľavy aj oni.

Nové poistenie SOS Partner teda v sebe spája nielen automatické privolanie pomoci posádke v núdzi a záchranu životov, ale aj istým spôsobom nabáda a motivuje vodičov k bezpečnosti a zodpovednosti na cestách.

Viac informácií nájdete na www.sospartner.sk.