pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Víťazi Poistenia nehnuteľnosti 2015 sú už známi!

27.04.2015 | Autor: Netfinancie.sk

Tento rok zorganizoval ekonomický týždenník Trend v spolupráci so spoločnosťou Fincentrum už druhý ročník súťaže Hypotéka roka. V rámci nej sa spolu s hypotekárnymi úvermi každoročne posudzujú aj ďalšie druhy produktov súvisiacich s bývaním. 

Podobne, ako pri prvom ročníku, aj tento rok hodnotila jednotlivé finančné produkty odborná porota zložená z expertov v oblasti nehnuteľností, bankového a poistného sektora. Okrem hypotekárnych úverov sa členovia poroty pozreli aj na refinančnú hypotéku, stavebné sporenie, poistenie nehnuteľnosti a poistenie hypotéky. Spolu s piatimi súťažnými kategóriami sa udeľovali aj špeciálne ocenenia, a to za inovatívnosť a prístup k hendikepovaným občanom.

Boj o prvé priečky bol tesný

Absolútnym víťazom a držiteľom ocenenia Poistenie nehnuteľnosti roka 2015 sa stala poisťovňa UNIQA so svojim produktom Domov & Šťastie. Odborná porota na ňom ocenila najmä transparentnosť podmienok, pomer medzi cenou a výkonom a tiež likvidáciu poistných udalostí. Druhé miesto získala poisťovňa QBE Insurance so združeným poistením Klasik a Special a na treťom mieste sa umiestnila Allianz – Slovenská poisťovňa s produktom Môj domov. Ako však ukázalo samotné hodnotenie poroty (pozn.: pozri tabuľku nižšie), o konečnom víťazovi rozhodli len desatiny bodu.

Poistenie nehnuteľnosti – hlasovanie poroty 

Tabuľka s výsledkami hlasovania

Zdroj: etrend.sk

Pohľad experta verzus názor klienta

Z pohľadu klientov sa ako podstatný prvok pri výbere poistenia nehnuteľnosti javí zvyčajne jeho cena. V skutočnosti je však oveľa dôležitejší pomer medzi ňou a poistným krytím daného produktu. Práve tu vstupujú do hry poistné podmienky a výluky poisťovní, a to predovšetkým ich dostatočná transparentnosť. Ďalšou, pomerne dôležitou črtou kvalitného poistenia nehnuteľnosti je možnosť jeho variability, teda schopnosti prispôsobiť sa potrebám a požiadavkám klienta. Pri produkte, akým je poistenie nehnuteľnosti to platí dvojnásobne. Aj preto v rámci klientských preferencií nemožno hovoriť o žiadnych víťazoch. Jednotlivé poistné produkty si treba porovnať a vybrať podľa toho, ktorý najlepšie vyhovuje daným požiadavkám.

Ak si chcete byť s výberom vášho poistenia istý, porovnajte si ceny a poistné krytie pomocou našej kalkulačky. V prípade akýchkoľvek nejasností vám radi poradíme.