pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Novinka: Porovnanie cien PZP je ešte jednoduchšie

14.02.2018 | Autor: Netfinancie.sk

Namiesto 4 údajov doplníte už iba 1. Vďaka novinke, ktorú sme do našej kalkulačky zaviedli, stačí, ak viete poznávaciu značku svojho vozidla (EČV / ŠPZ). Všetky technické informácie o vozidle vyplní systém za vás. Čo vy na to?

Zadajte EČV a údaje doplníme za vás!

V kalkulačke povinného zmluvného poistenia máme pre vás praktickú novinku. Pridali sme políčko EČV! Na základe zadanej poznávacej značky (EČV) vám systém na prvom kroku doplní všetky technické údaje vozidla: rok výroby, výkon motora a objem valcov. Na ďalších krokoch sa nebudete musieť trápiť so 17-miestnym VIN číslom či počtom sedadiel alebo dverí. Samozrejme, evidenčné číslo musí byť platné a správne. Iba tak dokáže systém údaje s danou značkou spárovať a v kalkulačke zobraziť.

Políčko EČV v kalkulačke PZP

Obr. 1: Kalkulačka PZP s políčkom pre vpísanie EČV v pôvodnom formáte.

Políčko EČV v kalkulačke PZP

Obr. 2: Kalkulačka PZP s políčkom po vpísaní existujúcej EČV a automatickom doplnení technických údajov

Nepoznáte EČV vozidla?

Nič sa nedeje! Naďalej máte možnosť zadať údaje ručne podľa svojho technického preukazu. Políčko s EČV nie je povinné a slúži len ako pomôcka. Môže vám uľahčiť proces vypĺňania množstva údajov, ktoré sú však povinné pre uzatvorenie povinného zmluvného poistenia.

Vždy si všetky údaje skontrolujte!

Samozrejme, ako všetky systémy, aj tento nie je neomylný. Môže sa stať, že vám údaje napriek správnej poznávacej značke systém nenačíta. Najčastejším dôvodom môže byť, že vozidlo v databáze nemá zadané všetky údaje alebo sa vozidlo v databáze vôbec nenachádza (napr. pri dovezených vozidlách). Nemusí to tak však byť vždy. V každom prípade je dobré a nutné si všetky údaje na konci formulára skontrolovať a v prípade, že niečo nesedí, vrátiť sa na príslušný krok a údaj opraviť.

Bude sa vám EČV po prepise meniť?

Nevadí. Aj v prípade, že ide o vozidlo, ktoré čaká prepis, tak môžete využiť načítanie údajov podľa pôvodnej EČV a na konci formuláru zadať, že EČV je nepridelené. Táto možnosť tu zostáva aj naďalej a nová funkcionalita ju neovplyvňuje. Po prepise nám, tak ako doteraz, dohlásite nové údaje.

Veríme, že uvedená novinka vám bude proces uzatvárania PZP uľahčovať!