pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Zaujímate sa aj o bonusy k PZP či havarijnému poisteniu?

05.11.2020 | Autor: Eva Majerská

V súčasnosti je na finančnom trhu veľa poisťovní, ktoré ponúkajú svoje produkty. Keďže aj ponúk je veľa a pri rozhodovaní záleží i na maličkostiach, mnohé z nich ponúkajú k základným produktom niečo navyše. Aké môžete dostať bonusy k PZP a aké k havarijnému poisteniu?

Vyše 80 % ľudí si povinné zmluvné poistenie vyberá podľa ceny. Je to najmä z dôvodu, že ide o zodpovednostné poistenie, z ktorého sa nahrádza škoda tretej osobe. Čo by ste však povedali na to, ak by ste aj vy z neho mohli čerpať nejaké výhody?

Rozsah poistného krytia nie je vždy rovnaký

Legislatíva nám určuje minimálne výšky poistného krytia pri škode na zdraví a majetku. Niektoré poisťovne však majú nastavené svoje balíky aj na vyššie sumy alebo balíky poistenia stupňujú. Iné využívajú na pritiahnutie klientov rozšírenie o poistné riziká zdarma. Súčasťou PZP tak môže byť aj pripoistenie stretu so zverou, živelnej pohromy alebo rozšírené asistenčné služby. A pritom sa nemusí zvýšiť výsledná cena poistného alebo môže ísť o navýšenie len o pár eur. Vtedy je dobré zvážiť si, či sa vám takéto širšie poistenia auta predsa len nebude hodiť.

Niektoré poisťovne ponúkajú aktuálne aj iné bonusy. Ide o výhody pri splnení istých podmienok, automaticky poskytované služby navyše alebo rôzne súťaže. Prinášame vám prehľad tých aktuálne dostupných.

Telemedicína od AXA pojišťovna vám poradí

AXA stavila na potrebu lekárskej pomoci alebo poradne vzhľadom na aktuálnu situáciu. Každému z vás, ktorý si uzatvoríte niektorý z jej produktov, poskytne automaticky túto službu. Navyše aj aktuálnym klientom s platnými zmluvami.

Asistenčná služba Telemedicína od AXA predstavuje možnosť obrátiť sa na kvalifikovaných lekárov v prípade potreby. Ak sa teda u vás alebo u členov vašej rodiny objaví nejaký zdravotný problém, lekár na telefóne vám poradí a odporučí možnosti liečby, vhodné lieky aj potrebný liečebný postup. Môžete službu využiť v prípade problémov, ktoré nie sú závažnejšieho charakteru, a nie ste si istý, či je nutné osobne navštíviť zdravotnícke zariadenie alebo lekára. Musíme však upozorniť, že v žiadnom prípade nenahrádza služby rýchlej lekárskej pomoci.

Volať môžete nonstop, t.j. 24/7, vrátane víkendov a sviatkov, na telefónne číslo + 421 2 2066 4235. Aktuálne je trvanie tohto benefitu stanovené do 30.6.2021.

Znížte si spoluúčasť až o polovicu vo Wüstenrot

V prípade, že ste si v poisťovni Wüstenrot uzatvorili havarijné poistenie, máte možnosť znížiť si dohodnutú výšku spoluúčasti v zmluve. Stačí, ak pri oprave poškodeného vozidla využijete jeden zo servisov, ktorý má poisťovňa zaradený v sieti neautorizovaných zmluvných servisov. Keďže závisí aj na výške nákladov na opravu, výsledné poistné plnenie musí byť pred odpočítaním spoluúčasti minimálne 1 000 €. Pri splnení týchto dvoch podmienok získate zľavu zo spoluúčasti na poistnom plnení až 50 %. A to sa oplatí, nie?

Kooperativa oslavuje a rozdáva výhry

Úspešné 30-ročné fungovanie na trhu sa poisťovňa Kooperativa rozhodla osláviť súťažou. Okrem odovzdania výhier v podobe 30-tich smart hodiniek Garmin má však táto akcia aj iný rozmer. Keďže podmienkami zapojenia do súťaže je okrem platnej zmluvy aj udelenie súhlasu s elektronickou komunikáciou, poisťovňa myslí aj na životné prostredie.

Ako sa teda môžete zapojiť?

V prípade, že máte uzatvorenú nejakú poistku v poisťovni Kooperativa, stačí, ak:

  • vyplníte Formulár na udelenie súhlasu s elektronickou komunikáciou na stránke poisťovne
  • udelíte súhlas s pravidlami súťaže
  • aktivujete si prístup a používanie Klientskeho portálu eKooperativa.

Samozrejme, aj tu platia zákonné práva a udelený súhlas môžete kedykoľvek odvolať zverejnenými možnosťami.

Vyžrebovaní budú každý týždeň traja výhercovia, posledný 14.12.2020. Do súťaže sa tak môžete zapojiť až do 13.12.2020.


Ak môžete pri uzatváraní poistenia získať niečo navyše, tak prečo to nevyužiť? Nájdite si to najvýhodnejšie poistenie u nás!