pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Toto sú novinky bratislavského letiska pre rok 2020

03.02.2020 | Autor: Katarína Zelinková

Letisko M.R. Štefánika v Bratislave nezaháľa. Cestujúci sa môžu tešiť na nové pravidelné linky aj do exotických destinácii a pridanie ďalších letov do obľúbených letovísk, ako sú Atény či Korfu.

Na letisku v našom hlavnom meste bude z čoho vyberať. Pre rok 2020 je pripravených hneď niekoľko noviniek, ktoré určite potešia nejedného dovolenkára.

Vráti sa linka do Barcelony - Girony

Od 3. júla 2020 obnoví dopravca Ryanair pravidelnú linku do španielskeho mesta Girona, ktoré leží v blízkosti Barcelony. Linka bude v období od júla do októbra lietať každý pondelok a piatok. 

Nová linka na Rodos

Dopravca Smartwings zabezpečí pre dovolenkárov od 9. júna do polovice septembra novú pravidelnú linku smerujúcu priamo na grécky ostrov Rodos. Lietať sa bude štyrikrát týždenne, cestujúci majú možnosť využiť aj spiatočné lety.

Častejšie lety do obľúbených destinácii

Okrem pridania nových letov posilní letisko aj linky do populárnych dovolenkových destinácii. Počas letnej sezóny sa na Malorku bude lietať dvakrát do týždňa a tiež do Burgasu v Bulharsku až štyrikrát za týždeň.

Zvýši sa aj frekvencia letov do Atén, ktoré zabezpečuje prepravca Ryanair. Namiesto pôvodných dvoch letov týždenne bude letisko prevádzkovať lety do tejto destinácie trikrát týždenne, a to každý pondelok, piatok a nedeľu.

Priama linka aj na Korfu

Pravidelné lety na obľúbený ostrov Korfu budú v roku 2020 zabezpečovať až traja prepravcovia. Cyperská letecká spoločnosť Cyprus Airways bude z Bratislavy priamo na Korfu lietať raz týždenne, a to vždy v sobotu. Túto linku plánuje zaviesť od 6. júna 2020. Spoločnosť Smartwings zvýši frekvenciu letov už existujúcej linky do tohto letoviska a po novom sa bude lietať až dvakrát týždenne. Taktiež je možnosť využiť aj služby leteckej spoločnosti Ryanair, ktorá na Korfu bude lietať každý utorok od 2. júna do konca septembra.

Viac charterových dopravcov

Počas letnej sezóny budú z bratislavského letiska lietať aj ďalšie letecké spoločnosti, ktoré si objednali cestovné agentúry. Na pláne sú lety do Palerma na Sicílii, ktoré zabezpečí Air Italy a tiež charterové lety do Izraela so spoločnosťou El Al Israel Airlines.

Z Bratislavy priamo do Afriky

Z nášho hlavného mesta sa bude lietať aj do Afriky. Od 14. februára do polovice apríla môžu cestujúci využiť pravidelnú priamu linku z Bratislavy do africkej Gambie, ktorá bude odlietať každý piatok. Tieto lety zabezpečí letecká spoločnosť Smartwings.

Okrem výhodných leteniek môžete mať aj výhodné poistenie na cesty. Využite naše porovnanie cien cestovného poistenia, vďaka ktorému sa rýchlo a pohodlne poistíte aj na poslednú chvíľu pred odchodom na dovolenku.


Od najvýhodnejšieho poistenia na dovolenku vás delí len pár klinutí!