0850 555 000

PO-PIA: 08:00-17:00

Slovenskú pobočku Groupamy odkúpil Union. Čo to znamená pre klientov?

11.08.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Na slovenskom trhu začala Groupama ponúkať svoje produkty a služby v roku 2009. Za ten čas sa stala známou značkou a získala si tisíce spokojných a stálych klientov. Slovenská pobočka teraz mení majiteľa. Stane sa ním poisťovňa Union, ktorá má na Slovensku stabilné a silné postavenie.

Logo Groupamy

Poslednou veľkou zmenou na našom poistnom trhu bolo zlúčenie poisťovní AXA a UNIQA, o ktorom sme informovali v tomto článku. Koncom mája tohto roka sa udiala ďalšia zmena, kedy sa poisťovňa Union dohodla s majiteľom medzinárodnej poisťovne Groupama na odkúpení pobočky, ktorú má na Slovensku. Podľa Unionu možno doterajšie fungovanie Groupamy označiť za efektívne. Spoločnosť si drží status kvalitnej poisťovne a darilo sa jej aj z hľadiska predpisu poistného. Momentálne sú na rade regulačné orgány, ktoré transakciu schvália. Očakáva sa, že celý proces odkúpenia by mal byť ukončený do konca tohto roka.

Union tak potvrdzuje, že naďalej sleduje a napĺňa svoj cieľ rásť a upevňovať svoje postavenie na poistnom trhu na Slovensku. Takúto akvizíciu totiž nerealizuje po prvýkrát. V roku 2019 spoločnosť odkúpila poistný kmeň majetkového poistenia od Aegonu a minulý rok prevzala Poštovú poisťovňu. 

Čakajú klientov poisťovne Groupama nejaké zmeny?

Vedenie spoločnosti Union klientov Groupamy ubezpečuje, že pre nich nenastáva žiadna zmena ani im nevznikajú nijaké nové povinnosti. Všetky platné poistné zmluvy ostávajú naďalej v platnosti bez akýchkoľvek zmien a riešenie poistných udalostí bude prebiehať štandardným spôsobom. Môžeme očakávať, že ďalšie informácie budú dostupné pri dokončení transakcie a všetkých potrebných formálnych krokov. O tom vás budeme včas informovať.


Ktorá poisťovňa vám ponúkne to najlacnejšie PZP, či poistenie majetku alebo havarijnú poistku? To ľahko a rýchlo zistíte vďaka našim kalkulačkám pre porovnanie poistenia.