pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

7 najkurióznejších poistných udalostí a autonehôd vo svete aj u nás

18.07.2022 | Autor: Eva Majerská

Poisťovníctvo je sféra spájajúca sa s rozmanitými príbehmi ľudí, ktoré vymyslí len sám život. Iba na Slovensku každoročne poisťovne zaznamenajú množstvo bizarných či jednoducho vtipných zážitkov svojich klientov, na základe ktorých si chcú uplatniť náhradu škôd.

stádo kôz na ceste

Najbláznivejším obdobím roka bývajú sviatky, ale aj letné dovolenky. Pokúsili sme sa vyhľadať a urobiť súhrn tých najkurióznejších poistných udalostí z celého sveta, ktoré sa reálne odohrali. Prihodili sme aj zopár našich typicky slovenských zážitkov, ktoré sa azda inde vo svete nenájdu.

Veľkonočné parkovanie

Začneme na domácom fronte. Zážitok z tohtoročnej Veľkej noci registruje poisťovňa Generali, ktorá riešila prípad opitého šoféra. Ten pri parkovaní poškodil naraz až 5 áut. Škody majiteľom poisťovňa uhradila z PZP vinníka, no následne si ich vymáhala od neho samotného, keďže išlo o hrubé porušenie zmluvných podmienok.

Nepríjemné prekvapenie

Istý grécky pár po návrate z mesačnej dovolenky v zahraničí riešil skutočne nepríjemnú nehodu – počas ich neprítomnosti došlo k výpadku prúdu. Následkom toho sa obsah ich mrazničky v garáži roztopil a roztiekol po celej podlahe, no to nie je všetko. Tento „poklad“ objavili myši a tak okrem upratovania a opráv ich čakala i nevyhnutná deratizácia. A tiež náhrada škôd z poistenia domácnosti.

Vykopnuté dvere auta

Muž počas dovolenky v Austrálii riešil kuriózny prípad. Dvere auta mu vykopla a poškodila divo žijúca ťava. Dokonca mal vraj aj video ako dôkaz, na základe čoho mu jeho poisťovňa vyplatila náhradu škody.

Kozy vs. šporťák – 1:0

Pri zvieratách ešte ostaneme. Muž so svojím luxusným športovým autom brázdil vidiecke cesty, keď vtom mu cestu skrížilo stádo kôz. Pokúsil sa ich odohnať trúbením, čo však kozy vyľakalo natoľko, že mu niektoré vyskočili na auto a pošliapali po kapote. Netreba zdôrazňovať, že bol zrejme veľmi vďačný za komplexné poistenie auta.

Farebná domácnosť

Zvieratká sú nechtiac účastníkmi poistných udalostí vo svete, ako vidíme. Jedna pani našla svoju domácnosť postriekanú farbami po tom, čo jej pes prešiel okolo otvorenej plechovky s farbou a namočil si do nej chvost. Asi netreba popisovať, čo sa dialo potom.

Toto sa môže stať len na Slovensku

Naše šibačky a oblievačky sú známe široko-ďaleko vo svete. Opäť jedna príhoda z tohto roka, po návšteve šibačov si dievča sušilo fénom svoje mokré vlasy. Vtom však prišli ďalší šibači a ona zabudla fén vypnúť, nechala ho položený na umývadle. Následne ju chlapci obliali a zasiahli vodou fén, ktorý vybuchol a podpálil záclonu. Našťastie sa to zaobišlo bez poranení.

Zrážka s lietadlom

Ešte jeden starší prípad zo Slovenska. Jeden vodič šoféroval svoje vozidlo v smere na Bohdanovce. Odbočil omylom na cestu, ktorá viedla priamo na letisko, ale nebola akokoľvek označená. Dostal sa až na pristávaciu plochu tamojšieho letiska. Čo čert nechcel, práve na ňu pristávalo lietadlo, došlo k zrážke s týmto vozidlom a poškodeniu strechy automobilu.

Aj tieto príhody sú krásnou ukážkou toho, že mať poistenie majetku, ale i svojho zdravia, sa vyplatí. Nikdy neviete, čo vám príde do cesty a ako to celé dopadne.


Najvýhodnejšie poistenie svojho majetku, či už auta, domu, bytu, alebo poistenie seba, napríklad prostredníctvom cestovného poistenia, nájdete u nás!