Zákonné poistenie


Porovnanie a uzatvorenie poistenia online.

Porovnať ceny PZP

Kedy je zákonné poistenie povinné?

Zjednodušene povedané – pre vodičov vždy. Ak ste sa totiž stali držiteľom motorového vozidla kúpou, darovaním alebo jednoducho prepisom na Vašu osobu, vznikla Vám povinnosť uzatvoriť si poistenie auta.

Čo je zákonné poistenie?

Je to povinné zmluvné poistenie, známe ako PZP, s významom chrániť a nahrádzať škody v prípade dopravnej nehody tretej osobe, t.j. osobe, ktorá je poškodenou. Síce nenahradí škodu zodpovednej osobe (vinníkovi), ale zabezpečí, že práve on nebude musieť platiť škodu z vlastného vrecka. Ak si svoje zákonné poistenie však neuzatvoríte, nielen, že v prípade zistenia dostanete pokutu, ale spomínaná škoda bude od Vás vymáhaná. Toto poistenie preto musí mať každý, kto chce svoje vozidlo používať na pozemných komunikáciách.

Ak si svoju zákonnú povinnosť nesplníte:

  • pri cestnej kontrole dostanete pokutu (od 16,60 € až do výšky 3 320 €)
  • v prípade spôsobenia dopravnej nehody je škoda za Vás nahradená z Garančného fondu SKP (Slovenská kancelária poisťovateľov)
  • SKP si však následne bude od Vás výšku škody vymáhať, aj súdnou cestou

Môže byť zákonné poistenie výhodné?

Zákonné poistenie môže byť pre Vás aj výhodné. Navyše aj jednoducho, rýchlo a pohodlne uzatvorené. Všetko vďaka online poisteniu cez portál Netfinancie.sk. Splňte si preto svoju povinnosť a uzatvorte si zákonné poistenie. Najvýhodnejšiu ponuku a porovnanie PZP všetkých poisťovní máte k dispozícii do jednej minúty, uzatvorenie poistnej zmluvy do piatich minút. Robte veci výhodne a vo svoj prospech! Najvýhodnejšie poistenie je cez porovnávaciu kalkulačku!