pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Najlepšie cestovné poistenie online

na dovolenku v zahraničí

porovnajte si ceny a poistite sa do zahraničia už za 2 minúty
garancia najnižších cien a najväčší výber balíkov
online zmluva okamžite na váš e-mail
množstvo spokojných klientov

Maskot kalkulačka – CP
Logo - Allianz - Slovenská poisťovňa
Logo - INTER PARTNER ASSISTANCE (AXA ASSISTANCE)
Logo - Generali Poisťovňa, používateľ ochrannej známky Európska cestovná poisťovňa
Logo - Generali Poisťovňa
Logo - Union poisťovňa
Logo - UNIQA pojišťovna
Logo - Wüstenrot poisťovňa

Ako si uzatvoriť cestovné poistenie online

1.KalkulačkaZadajte základné údaje do online kalkulačky.
2.TabuľkaPorovnajte si ceny a vyberte najvýhodnejšiu ponuku poistenia.
3.CeruzkaDoplňte svoje osobné údaje a odošlite návrh poistenia.
4.DisketaZmluvu zaslanú na váš e-mail si uložte a asistenčnú kartičku vytlačte.
5.PeniazePoistné uhraďte elektronicky alebo online kartou priamo na účet poisťovne.

Aktuality - Krátkodobé cestovné poistenie

žena čaká na letusku

Letná sezóna sa na letiskách už začala

12.04.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Naozajstného leta sa síce dočkáme až o pár mesiacov, na letiskách sa však už lieta podľa plánov na letnú sezónu. Pripravili sme pre vás prehľad pravidelných liniek z letiska v našom hlavnom meste a tiež sa pozrieme na to, kam sa bude lietať z ďalších slovenských letísk.

vystresovaná žena na pláži

Týchto 10 vecí pri cestovaní určite nerobte

04.04.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Vašu dovolenku či výlet do zahraničia vám môže pokaziť všeličo. Veľmi často si pobyt v zahraničí ľudia sami skomplikujú tým, že urobia jednu z nasledujúcich chýb. Možno niektoré robíte aj vy, pričom sa im možno dá ľahko vyhnúť.

deti na lyžiarskom svahu

Lyžovačka s deťmi: Najlepšie lyžiarske strediská pre začiatočníkov

15.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Tohtoročný február síce nepriniesol rekordne nízke teploty, ale na horách sneh určite nájdete. Tí, ktorí chcú na zasnežené svahy zobrať aj svoje deti, by tak mali urobiť čo najskôr, na jarnú lyžovačku je najvyšší čas. Poradíme, kde sa určite bude páčiť celej rodine.

Prečo uzatvárať komerčné cestovné poistenie?

Cestovné poistenie alebo súkromné poistenie do zahraničia sa stalo bežnou súčasťou takmer každej turistickej alebo pracovnej cesty.

Prečo sa poistiť pri ceste do zahraničia v komerčných poisťovniach? Zdravotnícky systém v zahraničí môže mať viacero odlišností oproti tomu u nás. Navyše, z verejného zdravotného poistenia, ktoré si v krajinách EÚ môžete uplatniť v rámci Európskeho preukazu zdravotného poistenia (EPZP), je hradená len základná zdravotná starostlivosť rovnaká ako občanom daného štátu. Ak by išlo o výkon nad rámec takejto starostlivosti alebo by ste sa dostali do súkromného zariadenia, európsky preukaz vám nepostačí. Práve preto sa oplatí komerčné cestovné poistenie. Navyše si môžete rozšíriť jeho platnosť až na celý svet a cestovať tak bez obáv z horibilných poplatkov za ošetrenie, hospitalizáciu alebo lieky.

V zahraničí aj najbežnejšia choroba alebo zranenie (napr. chrípka či vyvrtnutý členok) znamenajú výdavok vo výške rádovo stoviek či tisícok eur. Bez príslušného cestovného poistenia by ste tieto náklady znášali sami. Pokiaľ teda nechcete, aby sa krásne zážitky z dovolenky alebo úspechy na pracovnej ceste zmenili na nočnú moru z účtu za ošetrenie, nezabudnite si zavčasu – teda ešte pred cestou - uzatvoriť najvýhodnejšie cestovné poistenie.

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie?

Poistenie do zahraničia je najlepšie vyberať podľa toho, čomu sa plánujete na dovolenke či pracovnej ceste venovať. Či idete na dovolenku k moru s rodinou, do vzdialenejšej exotiky alebo adrenalínový výlet, podľa toho by ste si mali aj vyberať vhodné poistné krytie. V niektorých prípadoch vám totiž postačí aj základný balík poistenia na dovolenku, v iných sa určite oplatí myslieť na komplexné poistenie s krytím všetkých rizík. Netreba pritom zabúdať ani na stále aktuálnu situáciu s ochorením COVID-19 či iné epidemiologické riziká, ktoré si rovnako môžete zahrnúť do svojho cestovného poistenia. A aby bol výber pre vás čo najjednoduchší, určite vám v tom pomôže naša online kalkulačka cestovného poistenia.

Porovnať ceny a uzatvoriť cestovné poistenie online

Aké základné poistné krytie obsahuje cestovné poistenie do zahraničia?

Dôvodom, prečo si uzatvárať poistenie na dovolenku, je predovšetkým poistné krytie liečebných nákladov v zahraničí. Toto poistné krytie je súkromným zdravotným poistením - t.j. krátkodobé zdravotné poistenie do danej krajiny alebo danej zóny sveta (čo každá poisťovňa definuje inak).

Cestovné poistenie tým zabezpečí predovšetkým úhradu (preplatenie) nákladov spojených s ošetrením, liečením či dokonca hospitalizáciou v nemocnici, náklady na vyšetrenia u lekára-špecialistu, náklady na nevyhnutné lieky, transport a ďalších úkonov spojených s vašou chorobou alebo zranením.

Aké sú ďalšie pripoistenia v cestovnom poistení?

Cestovné poistenie do zahraničia obvykle obsahuje možnosti ďalších poistných krytí (nielen poistenie liečebných nákladov) spojených s cestovaním, turistikou alebo prácou.

Najobľúbenejšie a najčastejšie je krytie týchto poistných rizík:

Pripoistene úrazu

Úrazové pripoistenie vám za pomerne nízku sumu zabezpečí finančnú náhradu za úraz a zranenia, ktoré ste utrpeli, a ich trvalé následky.

POZOR: Tento druh poistenia si netreba mýliť s poistením liečebných nákladov. Nekryje totiž náklady spojené s ošetrením a liečením úrazu, ale tvorí ako keby “odškodné“ alebo „bolestné“ za utrpenú bolesť, zdravotnú a inú ujmu. Okrem toho si treba skontrolovať, či úrazové poistenie už nemáte uzatvorené, býva totiž často súčasťou iných druhov poistení alebo aj platobných kariet. Ale vzhľadom k veľmi nízkej cene tohoto pripoistenia to nemusí byť problém, práve naopak. Najmä preto, že úrazové poistenie uzatvorené v rámci cestovného poistenia má obvykle vyššie limity krytia, čiže poistné sumy.

Pripoistenie všeobecnej zodpovednosti

Toto pripoistenie nie je rovnaké ako poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (povinné zmluvné poistenie) v rámci šoférovania vozidla v zahraničí.

Poistenie (všeobecnej) zodpovednosti za škodu vás chráni v prípade, keď väčšinou svojou nepozornosťou alebo nepozornosťou detí spôsobíte škodu na zdraví alebo živote tretej osobe alebo škodu na majetku nejakej spoločnosti či múzea. V mnohých štátoch je na rozdiel od Slovenska bežné vymáhanie náhrady akejkoľvek škody súdnou cestou. Toto pripoistenie vám obvykle zabezpečí aj poradenstvo a pomoc profesionálnej asistenčnej služby, ktorá pozná lepšie ako bežný človek zákony danej krajiny a je schopná za vás prevziať rokovania s právnikmi poškodenej strany. Poistenie zodpovednosti v rámci cestovného poistenia zahŕňa aj asistenčné služby s pomocou pri zadržaní alebo hrozbe zadržania políciou, právnu pomoc (tlmočníka, preddavok na advokáta), kauciu a pod.. Toto pripoistenie sa teda určite oplatí nepodceňovať.

Pripoistenie storna zájazdu, storna leteniek a storna ubytovania

Poskytujú ho mnohé poisťovne na Slovensku. Vyplatí sa, ak cestujete s dieťaťom, keďže už mnohí rodičia malých detí zažili, že museli svoju cestu alebo dovolenku odložiť kvôli náhlemu ochoreniu, ale oceníte ho aj v prípade drahších zájazdov.

V každom prípade môžeme odporučiť: skontrolujte si podmienky stornovania vášho zájazdu či zakúpenej služby. Pokiaľ vám pri stornovaní zájazdu či letenky nevrátia viac ako 30 - 40 % toho, čo ste zaplatili, poistenie storna zájazdu sa vám určite oplatí, aj keď to bude stáť niekoľko desiatok eur naviac.

Pripoistenie batožiny a osobných vecí

Poistenie batožiny určite odporúčame, keď veziete so sebou drahšie športové potreby, oblečenie, elektroniku, videotechniku alebo ak cestujete lietadlom či autom. Pomerne vysoké percento batožiny prepravovanej letecky býva poškodenej.

Pripoistenie batožiny a vecí osobnej potreby poskytne náhradu za veci, ktoré sú počas pobytu v zahraničí odcudzené. Podmienkou obvykle je, že kryje len prípady, keď príde k tzv. prekonaniu prekážky. Teda, napr. k ukradnutiu kamery v hotelovej izbe prišlo vylomením zámku dverí. Vo väčšine prípadov sa odporúča či vyžaduje mať z takejto poistnej udalosti protokol miestnej polície alebo aspoň potvrdenie daného hotela (vo väčších hoteloch majú vlastnú hotelovú službu a v luxusných hoteloch typu palace dokonca mávajú aj hotelového detektíva, ktorý takéto potvrdenie môže vystaviť). Obvykle sú vo výlukách z poistenia batožiny klenoty, šperky, umelecké predmety, peniaze, šeky či drahá výpočtová technika.

Poistenie batožiny kryje obvykle celú batožinu v poistnej sume, pričom býva definovaná aj náhrada za 1 vec. Jednotlivé výšky poistných limitov si definuje v danom balíku každá poisťovňa. Kryté sú aj cestovné doklady, ak príde k ich strate alebo krádeži. V takom prípade vám asistenčná služba poisťovňa pomôže s vybavením a zaobstaraním nových.

Pripoistenie športu

Poistné udalosti a škody (liečebné náklady), ktoré by vznikli v dôsledku vykonávania potápania, zoskoku padákom, alpinizmu alebo iných rizikových športov, nie sú štandardne kryté základným poistením liečebných nákladov.

Pokiaľ sa chcete potápať, nespoliehajte sa na svoje bežné cestovné poistenie na dovolenku a rozhodne si pripoistite rizikové športy. Rovnako to platí aj pri iných druhoch adrenalínovejších športoch a aktivitách.

POZOR: Vždy si pri danej ponuke overte, aký zoznam športov spadá medzi rizikové a aké medzi rekreačné. Poisťovne v tom mávajú rozdiely. V niektorej môže byť daný šport zaradený ešte v bežných, pričom v inej je už v rizikových.

Poistenie záchranných akcií horskej služby

V zimnom období je možné dojednať si aj poistenie do hôr. Toto poistenie hradí najmä náklady spojené s činnosťou horskej služby zameranou na záchranu alebo ošetrenie vo vysokohorskom prostredí, prevoz vrtuľníkom do nemocnice, čo je najmä v prípade zlých poveternostných podmienok nevyhnutné. Poistná ochrana však zahŕňa aj záchranné akcie na alebo vo vode, takže ho odporúčame aj v prípade, že sa chystáte na potápanie alebo jachting.

Pripoistenie právnej ochrany

Právna ochrana je základná a nevyhnutná pomoc poistenému pri riešení právnych záležitostí v zahraničí. Ide o poradenstvo, právnu asistenciu (napr. komunikáciu so štátnymi orgánmi či úradmi), právnu ochranu vo vzniknutom konaní (policajnom, súdnom, exekučnom) alebo poskytnutie prostriedkov na advokáta či kauciu.

Pripoistenie právnej ochrany sa hodí, ak cestujete do problematickejších krajín alebo nepoznáte dobre cudzí jazyk a mohli by ste pri riešení niektorých situácií potrebovať asistenciu. Nedá sa však uzatvoriť pre územie USA, preto je dôležité overiť si územnú platnosť a príslušné podmienky.

Pripoistenie technickej pomoci k vozidlu

Ak cestujte do zahraničia autom, toto poistenie vám poskytne technickú pomoc či náhradu nákladov v prípade nehody alebo poruchy. Predstavuje opravu vozidla na mieste, odtiahnutie, úschovu, pomoc pri defekte či repatriácii vozidla späť.

Technická pomoc k vozidlu sa bude hodiť každému, kto cestuje do zahraničia vlastným alebo požičaným vozidlom, ktoré nemá uzatvorené havarijné poistenie a PZP obsahuje len základné asistenčné služby. O to viac, ak cestujete s rodinou.

Pripoistenie chronických ochorení

Pripoistenie kryje liečebné náklady (lekárskej ošetrenie, hospitalizácia, lieky a iné) aj v prípade, ak sa zdravotné komplikácie objavili v súvislosti s už existujúcim alebo chronickým ochorením, ktoré bolo známe už pred začiatkom poistenia.

Je však dôležité oboznámiť sa s poistnými podmienkami konkrétnej poisťovne. Niekde sa vyžaduje, aby za posledných 9 alebo 12 mesiacov nebol zhoršený stav ochorenia, nutná liečba alebo hospitalizácia. Zároveň bývajú niektoré typy chorôb zaradené medzi výluky. Je dôležité preto poznať zdravotný stav a v prípade potreby si pripoistenie chronických ochorení dopoistiť. Ak by cestovali viacerí, odporúčame, aby sa klient s takýmito ťažkosťami postil na samostatnej zmluve, keďže ostatní takéto širšie krytie nemusia potrebovať.

Cestovné poistenie a platenie u lekára v zahraničí

Ošetrujúci lekár bude väčšinou chcieť, aby ste menšie sumy zaplatili priamo na mieste; následne ich poisťovňa preplatí po návrate. Významnejšie čiastky (napríklad pri hospitalizácii) lekár alebo nemocnica vyfakturuje priamo poisťovni prostredníctvom tzv. asistenčnej služby. Preto je vhodné potvrdenie, že máte cestovné poistenie, nosiť stále so sebou, najmä na dlhšie výlety. V prípade vzniku problému potom čo najskôr zavolajte na číslo asistenčnej služby vašej poisťovne.

Asistenčná služba je obvykle celosvetový obchodný partner poisťovne, ktorý sa stará o jej klientov v zahraničí. Pracovníci asistenčnej služby väčšinou hovoria aj po slovensky a sú k dispozícii non-stop 365 dní a 24 hodín. Telefónne číslo asistenčnej služby (a číslo poistnej zmluvy cestovného poistenia) si treba dobre uložiť, aby ste vždy a ihneď vedeli, kam sa obrátiť v prípade potreby.

Ako si vybrať najvýhodnejšie cestovné poistenie na dovolenku?

Vyberať si môžete nielen najlacnejšie cestovné poistenie podľa ceny, ale aj podľa výšky poistnej sumy (krytia, limitu), ktorá ohraničuje maximálne odškodnenie v prípade vzniknutých liečebných nákladov. Obvyklé limity sú 100 - 150 000 € v Európe, pri vyššom krytí alebo vo svete 250 - 350 000 €, ktoré by mali postačovať pre drvivú väčšinu prípadov. Niektoré poisťovne poskytujú aj vyšší alebo neobmedzený limit.

Ak si chcete byť stopercentne istí, že poistenie na dovolenku do zahraničia je dokonalé, je vhodné zvoliť komplexné cestovné poistenie s krytím viacerých rizík a vyššie limity krytia liečebných nákladov. Toto naše odporúčanie platí najmä pre cesty mimo Európu, obzvlášť do USA a Kanady.

Čo určuje cenu cestovného poistenia?

Ceny (sadzby) pre cestovné poistenie, tak ako pri iných druhoch poistenia, sa líšia ako medzi poisťovňami, tak aj v rámci jednej poisťovne. Najdôležitejší faktormi, ovplyvňujúcimi výšku poistenia, sú najmä:

 • dĺžka pobytu v zahraničí (počet dní cesty)
 • krajina pobytu (zóna, napr. Európa, svet)
 • typ cesty – turistická alebo pracovná (aj druh práce v zahraničí)
 • vek poisteného – najmä kategórie deti, dospelí, seniori
 • športové aktivity – turistický alebo rizikový šport
 • vybrané pripoistenia

Cestovné poistenie do zahraničia – zľavy, prirážky, rozdiely

Poisťovňa môže poskytovať aj rôzne zľavy, napr. pre rodiny alebo poistencov zdravotnej poisťovne.

V niektorých prípadoch rizikových zamestnaní, športov alebo krajín, nemusí poisťovňa záujemcu poistiť vôbec.

Ten istý individuálny klient môže dostať rôznu cenu na cestovné poistenie v každej poisťovni - závisí to na vnútornom nastavení parametrov ovplyvňujúcich poistenie u tej ktorej poisťovne, prípadne zľavách a akciách, v tom ktorom období.

Aj poistné sumy, t.j. maximálne limity plnenia sú v jednotlivých poisťovniach rozdielne. Základné cestovné poistenie môže ponúkať liečebné náklady v neobmedzenom krytí alebo v určitom limite. Podobne je to aj pri všetkých pripoisteniach.

Rozdielne sú aj prirážky pre cestovné poistenie a jednotlivé riziká. Rozdielne prirážky sú pri rizikových športoch, pri rôznych druhoch manuálnej alebo rizikovej práce v zahraničí alebo aj pre seniorov (osoby nad 65, resp. nad 70 rokov veku).

Preto je dobré pozrieť si viaceré poisťovne a vybrať si najvýhodnejšiu kombináciu ceny a poistných podmienok cez cestovné poistenie - porovnanie.

Chcem si nájsť najvýhodnejšie cestovné poistenie online

Poisťovne, ktoré poskytujú cestovné poistenie na Slovensku

Cestovné poistenie na Slovensku predávajú viaceré poisťovne:

Výhody a zľavy v cestovnom poistení

Allianz - Slovenská poisťovňa

 • poistenie liečebných nákladov v neobmedzenej výške
 • zľava z poistného za poistenie cez internet
 • ponúka výhodné rodinné sadzby až pre 7 osôb
 • poistenie aj pre seniorov nad 70 rokov (v krátkodobom poistení)
 • široká ponuka pripoistení – úraz, batožina, cennosti, optické prístroje, športové potreby, zodpovednosť, storno, náklady na pátranie a záchranu
 • možnosť poistiť si pracovné cesty (vrátane rizikových manuálnych prác)
 • umožňuje poistenie takmer všetkých rizikových i výkonnostných športov
 • krytie za škodu spôsobenú dôsledkom teroristického činu nielen pre liečebné náklady, ale aj pre poistenie úrazu či poistenie batožiny
 • nepretržitá asistenčná služba Mondial Assistance pre poistné udalosti vo všetkých krajinách sveta

Európska cestovná poisťovňa

 • ponúka krátkodobé aj ročné cestovné poistenie
 • poistenie je možné uzatvoriť vo viacerých balíkoch podľa potrieb klienta
 • maximálna poistná doba v krátkodobom cestovnom poistení je až 11 mesiacov
 • produkty aj bez obmedzenia veku
 • výhodné rodinné sadzby až pre 7 osôb – 2 dospelé osoby a 5 detí
 • cestovné poistenie určené na turistiku, študijný pobyt v zahraničí a aj manuálne pracujúcich
 • bežné dovolenkové letné a zimné športy automaticky kryté
 • poistenie aj pre tehotné ženy bez ohľadu na mesiac tehotenstva a osoby s existujúcimi a chronickými ochoreniami
 • nepretržitá asistenčná služba pre poistné udalosti 365 dní a 24 hodín (v drahších balíkoch i vrátane právnej pomoci)

Generali Poisťovňa

 • poistiť sa je možné krátkodobo alebo celoročne (balíky Klasik, Plus, Komfort, Komplet), v krátkodobom poistení je možné uzavrieť i balík poistenia Storno
 • ponúka výhodné sadzby za väčší počet poistených osôb (až do 30 %)
 • rekreačné športy vykonávané neprofesionálne (aj napr. lyžovanie, snowbording) sú poisťované v štandarde, nie ako nebezpečné športy – teda bez prirážky
 • poistenie aj pre bežné manuálne práce
 • minimálna doba poistenia 1 deň, maximálna až 364 dní resp. 365 dní
 • cestovné poistenie pre všetky balíky je možné uzatvoriť aj pre osoby nad 70 rokov
 • poistná ochrana pri ceste do zahraničia začína už prekročením hranice miesta vášho trvalého bydliska
 • nepretržitá nonstop asistenčná služba pre poistné udalosti 365 dní a 24 hodín, nadštandardné asistenčné služby zahŕňajú aj právnu pomoc
 • ku krátkodobému cestovnému poisteniu naviac poistenie domácnosti v čase vašej neprítomnosti a poistenie asistencie k vozidlu

UNIQA pojišťovna

 • ponúka krátkodobé cestovné poistenie aj ročné poistenie
 • poistenie je možné uzatvoriť vo viacerých balíkoch podľa potrieb klienta
 • v krátkodobom poistení maximálna poistná doba je až 11 mesiacov
 • produkty aj bez obmedzenia veku
 • cestovné poistenie určené na turistiku, študijný pobyt v zahraničí, pre zamestnancov firiem
 • bežné dovolenkové letné a zimné športy automaticky kryté
 • krytie i pre tehotné ženy
 • poistná ochrana aj pre chronické alebo existujúce ochorenia (v krátkodobom poistení)
 • nepretržitá asistenčná služba UNIQA Assistance pre poistné udalosti 365 dní a 24 hodín vrátane právnej pomoci

Wüstenrot poisťovňa

 • poistenie je možné uzatvoriť vo viacerých balíkoch podľa potrieb klienta
 • k dispozícii aj výhodnejší variant rodinného poistenia (maximálne pre 4 osoby)
 • súčasťou poistenia liečebných nákladov sú aj výdavky na vyhľadávanie a vyslobodzovanie v tiesňovej situácii v horách alebo na/vo vode
 • v najvyššom balíku je aj poistenie technickej pomoci pre vozidlo (oprava, odtiahnutie, náhradné diely, ubytovanie, poskytnutie finančnej pomoci v núdzi) a v ročnom cestovnom poistení ako novinka aj tzv. Conciérge služby (zabezpečenie kultúrnych informácií, rezervačné a doručovacie služby, služby podujatí – event management zo strany asistenčnej služby mimo územia SR)
 • za príplatok poistná ochrana aj pre chronické choroby
 • v krátkodobom poistení možnosť dojednať pracovné cesty spojené s manuálnou činnosťou (vrátane au-pair)
 • nepretržitá asistenčná služba pre poistné udalosti 24 hodín 365 dní

Union poisťovňa

 • zľavy pre internetové dojednanie poistenia pre držiteľov kariet: ITIC, ISIC, EURO<26, IYTC, GO<26
 • poistenie liečebných nákladov bez spoluúčasti
 • zvýhodnené sadzby pre deti a rodiny s deťmi
 • poistenie rekreačného i organizovaného športu
 • možnosť pripoistení – poistenie batožiny, úrazové poistenie
 • poistenie zodpovednosti za škody až na poistnú sumu 100 000 €, vrátane právnej pomoci
 • nepretržitá asistenčná služba pre poistné udalosti vo svete počas 365 dní a 24 hodín – komunikácia v slovenskom alebo českom jazyku

AXA ASSISTANCE

 • možnosť výberu z troch variantov cestovného poistenia – Reference, Komfort, Excelent
 • aj s možnosťou neobmedzeného poistného krytia liečebných nákladov
 • poistenie je možné aj pre seniorov (osoby 70+)
 • široké poistné krytie a vysoké limity najmä v balíkoch Komfort a Excelent
 • cestovné poistenie pre turistiku, ale aj študijný pobyt, bežné pracovné cesty aj manuálnu prácu
 • poistenie bežných rekreačných športov (napr. beach volejbal, šnorchlovanie, cykloturistika, golf atd.) v cene základného poistenia
 • možnosť pripoistenia extrémnych a rizikových športov (alpinizmus, horolezectvo, rafting, parasailing, potápanie, jachting a iné)
 • pripoistenie batožiny aj na vyšší limit, športového náradia a potrieb a elektroniky (počítač, mobil a pod.)
 • celosvetová sieť zmluvných zdravotníckych zariadení, pobočiek AXA ASSISTANCE skupiny a asistenčná služba AXA ASSISTANCE 24 hodín denne