pon-pia: 08:00-17:00

Genertel - Povinné zmluvné poistenie


Logo - Genertel poistovna

Povinné zmluvné poistenie v tejto poisťovni je možné dojednať pre viaceré druhy vozidiel (motocykle, osobné a nákladné vozidlá do 3,5 t, nákladné vozidlá nad 3,5 t, prívesy, ... ).

Limity poistného plnenia

Limit poistného plnenia je najvyššia hranica poistného plnenia zo strany poisťovne pri jednej škodovej udalosti. Povinné zmluvné poistenie kryje každého vodiča, ktorý zodpovedá za škody spôsobené prevádzkou motorového vozidla. Genertel uhradí škody poškodenému namiesto vodiča, ktorý škodu spôsobil, a to do výšky:

  • 5 000 000 € za škodu na zdraví a nákladoch pri usmrtení a
  • 1 000 000 € za škodu na majetku, ušlom zisku alebo náklady na právne zastúpenie.

Územná platnosť PZP

Poistenie sa vzťahuje na poistné udalosti týkajúce sa poistenia zodpovednosti, ku ktorým došlo na území Európy v geografickom zmysle, t.j. ázijské územie členských štátov bývalého Sovietskeho zväzu a ázijské územie Turecka poistná ochrana nepokrýva, pokiaľ v poistnej zmluve nie je uvedené inak. Pri preprave poisteného vozidla loďou sa poistenie neprerušuje, pokiaľ miestom nakladania a vykladania vozidla je územie Európy. V ostatných prípadoch končí poistenie ukončením nakladania vozidla na palubu lode.

Asistenčné služby

Praktické asistenčné služby zabezpečia asistenciu v nepredvídateľných situáciách a poskytnú pomoc pri poistnej udalosti doma i v zahraničí. Sú k dispozícii 24 hodín denne a k poisteniu auta sú ZADARMO. Dôraz je kladený na udalosti ako sú:

  • odtiahnutie vozidla do najbližšej opravovne alebo miesta bydliska,
  • dočerpanie paliva,
  • dobitie batérie.

Zaujímavou službou je aj Alkohol taxi, ktorý vás bezpečne dopraví domov spolu s vaším autom v prípade, ak si doprajete pár pohárikov alkoholu.

Zľavy a iné výhody

  • výhodná cena pre zodpovedných vodičov bez škodovej udalosti
  • výhodná cena pre vybrané značky a modely áut
  • asistenčné služby platné doma aj v zahraničí zdarma automaticky k PZP


Aktuality - Genertel

autá na zasneženej ceste

Ako správne jazdiť v daždi a na snehu? Toto sú pravidlá, ktorými by ste sa mali riadiť

13.12.2022 | Autor: Eva Majerská

S príchodom jesene a zimy nastávajú pre vodičov vždy krušné časy. Príprava vozidla na zimu je pre drvivú väčšinu vodičov samozrejmosť: výmena pneumatík za zimné, kontrola funkčnosti stieračov či doplnenie nemrznúcej zmesi do ostrekovačov patrí k jesennému folklóru. Horšie však je, že množstvo vodičov v zlom počasí jednoducho jazdiť nevie.

cena zlatá minca

Zlatá minca 2022: Prekvapili tento rok výsledky súťaže?

29.11.2022 | Autor: Eva Majerská

Súťaž finančných produktov Zlatá minca je už tradíciou a ani tento rok nebol výnimkou. Výsledky boli vyhlásené koncom septembra v rámci konferencie Finweek. Ktoré poisťovne dopadli najlepšie v jednotlivých kategóriách a ktorá z nich bola Objavom roka?

havarovaná motorka na ceste

Havarijné poistenie motocykla nie je zbytočnosť – čo všetko vám pokryje?

04.05.2022 | Autor: Eva Majerská

Motocykle sú veľmi obľúbeným prostriedkom prepravy, no jazda na nich je predovšetkým koníčkom a vyjadrením životného štýlu. Na Slovensku počet evidovaných motocyklov z roka na rok stúpa, podľa policajnej štatistiky z jari 2022 je ich okolo 163 tisíc (vrátane tých s postranným vozíkom). A napriek tomu iba malá časť z nich je havarijne poistená. Motocykle pritom patria medzi najcitlivejší hnuteľný majetok.