pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Evidencia vozidla

Každé vozidlo musí byť riadne zaevidované v evidencii vozidiel. Prihlásenie, odhlásenie, zmenu v evidencii a všetky ostatné úkony súvisiace s evidenciou vozidla vykoná každý Orgán Policajného zboru. Ak hľadáte všetky potrebné informácie súvisiace s evidenciou vozidla, tu ste na správnom mieste.

Zástavka

Prihlásenie vozidla do evidencie

Prihlásenie vozidla do evidencie vykonáte na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte, bez ohľadu na to, kde máte trvalý pobyt. Zistite, aké dokumenty budete potrebovať a ktoré ďalšie povinnosti pri prihlásení vozidla musíte splniť.

Ako podať žiadosť o prihlásenie vozidla

Chcete prihlásiť nové alebo jazdené vozidlo? Máme pre vás pokope všetky informácie, ktoré sa vám budú hodiť. Čítať viac  »

Prihlásenie vozidla zo zahraničia

Aj vozidlo dovezené zo zahraničia musíte prihlásiť. Zozbierali sme všetky informácie o dokumentoch, ktoré budete potrebovať a poradíme vám, ako podať žiadosť. Čítať viac  »

Podanie žiadosti o pridelenie tabuľky s EČV typu C

Zistite, aké dokumenty musíte na dopravnom inšpektoráte predložiť, ak žiadate o pridelenie tabuľky so špeciálnym EČV typu C. Čítať viac  »

Ako vybaviť Elektro TEČ pre elektromobil alebo pulg-in hybrid?

Zozbierali sme pre vás všetky informácie o tom, ako získať farebne odlíšené TEČ pre elektrické a hybridné vozidlá. Čítať viac  »

Pero

Zmena vlastníctva alebo držby vozidla

Keď nastane zmena vlastníka alebo držiteľa vozidla, je potrebné túto skutočnosť zaevidovať na dopravnom inšpektoráte.

Zmena vlastníka vozidla

Zistite, ako postupovať pri zmene vlastníckeho práva k automobilu. Na tejto stránke nájdete všetky potrebné informácie na jednom mieste. Čítať viac  »

Pečiatka

Odhlásenie vozidla z evidencie

Predali ste vaše auto? V takom prípade musíte na dopravnom inšpektoráte vykonať odhlásenie vozidla z evidencie.

Ako podať žiadosť o odhlásenie vozidla z evidencie

Odhlásenie vozidla sa vykonáva na základe žiadosti, ktorú spolu s požadovanými dokumentami predložíte na príslušnom dopravnom inšpektoráte. Zistite, ako pri podaní tejto žiadosti treba postupovať. Čítať viac  »

Hodiny

Vyradenie vozidla z evidencie

Ak ste vaše auto prestali dočasne alebo natrvalo používať, nezabudnite ho na príslušnom dopravnom inšpektoráte odhlásiť z evidencie.

Trvalé vyradenie vozidla

Trvalé vyradenie vozidla z evidencie sa vykonáva na základe žiadosti o zmenu v evidencii vozidiel. K žiadosti musíte doložiť požadované dokumenty, ktoré sa môžu rôzniť v závislosti od kategórie vozidla a stavu, v akom je vyraďované vozidlo. Čítať viac  »

Dočasné vyradenie vozidla

Aj pre dočasné vyradenie vozidla je potrebné podať žiadosť o zmenu v evidencii vozidla, ktoré je potrebné doplniť potrebnými dokumentami a dokladmi. Zistite, aké poplatky sú s týmto úkonom spojené a aké podmienky musí vozidlo spĺňať, aby mohlo byť dočasne vyradené. Čítať viac  »

Spinka

Zmeny v evidencii vozidiel

Dali ste vaše auto prelakovať alebo máte neplatné osvedčenie o evidencii? V týchto a mnohých ďalších prípadoch je potrebné požiadať o zmenu v evidencii vozidiel.

Ako na zmenu v evidencii vozidiel

Zmenu v evidencii vozidiel možno vykonať na základe podania žiadosti, ku ktorej doložíte požadované doklady a dokumenty. Poradíme vám, v akých prípadoch možno vykonať zmenu v evidencii a ako postupovať. Čítať viac  »