pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Vyskúšajte našu novú online kalkulačku GAP poistenia

23.02.2024 | Autor: Katarína Zelinková

Keď sa hovorí o poistení auta, väčšina motoristov si pomyslí na PZP alebo havarijné poistenie. Do tejto kategórie však patrí aj GAP poistenie. Je síce menej známe, ale to neznamená, že nie je výhodné. Prečítajte si, prečo sa oplatí zvážiť práve takúto poistku.

auto po havárii

Na čo slúži GAP poistenie?

Môžete sa stretnúť aj s názvom poistenie finančnej straty alebo poistenie investície pre prípad odcudzenia alebo totálnej škody na automobile. Dojednáva sa ako nadstavba k havarijnému poisteniu, pretože dopĺňa jeho krytie.

Ak príde k totálnej škode na vozidle, poisťovňa z havarijnej poistky vyplatí poistné plnenie vo výške trhovej, alebo časovej hodnoty vozidla. Maximálne však do výšky poistnej sumy, ktorá je uvedená v poistnej zmluve. Následne sa z GAP poistenia uhradí rozdiel medzi kúpnou cenou vozidla a jeho trhovou hodnotou. Vo finálne tak poistník dostane naspäť sumu, ktorú za dané auto zaplatil pri jeho kúpe. Aj preto sa GAP poistenie nazýva poistením finančnej straty, pretože vďaka nemu sa klient vyhne tomu, aby úplne prišiel o svoje peniaze.

Pre aké autá je GAP poistenie vhodné?

V našej kalkulačke nájdete rôzne ponuky poistenia finančnej straty, pričom niektoré sú určené pre vozidlá až do veku 10 rokov. Poistná doba je v prípade GAP poistenia ohraničená, konkrétne na 2 – 6 rokov. Preto sa tento poistný produkt odporúča predovšetkým pre novšie vozidlá.

Havárie, krádeže a živelné udalosti sú riziká, s ktorými musí rátať každý vodič. Sú nebezpečné v tom, že ich výsledkom môže byť úplné zničenie aj nového automobilu, po ktorom majiteľovi neostane nič iné, len si kúpiť ďalšie auto. Vďaka vhodne zvolenému GAP poisteniu bude mať záruku, že získa dostatočnú náhradu škody.

Prečo sa oplatí dojednať GAP poistenie online?

Mnohí vodiči si už zvykli na to, že si poistenie auta uzatvárajú cez internet. Výhodné je to najmä preto, lebo môžu využiť naše online porovnanie cien PZP a havarijného poistenia, vďaka ktorému sa určite poistia výhodne, rýchlo a pohodlne.

Rovnaké výhody má aj naša online kalkulačka GAP poistenia. Porovná vám ponuky od viacerých poisťovní, takže na jednom mieste nájdete rôzne varianty poistenia finančnej straty, z ktorých si určite vyberiete. Celý proces je kompletne online, takže na to, aby ste pre svoje auto zabezpečili tú najlepšiu poistnú ochranu nemusíte nikam chodiť.

TIP: Ak si pri výbere GAP poistenia chcete nechať poradiť, alebo máte nejaké otázky, kontaktujte náš zákaznícky servis. Naši špecialisti vám radi pomôžu pri výbere.

Motoristi, ktorí jazdia na starších autách a neuvažujú nad havarijným ani GAP poistením, nemusia smútiť. Aj oni môžu svoje vozidlo spoľahlivo chrániť v prípade krádeže alebo živelnej pohromy. Poisťovne dnes majú naozaj širokú ponuku pripoistení k PZP, ktoré zaručia krytie škôd na vlastnom aute.

V prípade, že hľadáte kvalitné poistenie auta za najlepšiu cenu, tu ste na správnom mieste. Vďaka našim online kalkulačkám nájdete výhodné nielen GAP poistenie, ale aj zákonnú či havarijnú poistku. Kto chce ušetriť, staví na naše služby. Presvedčiť sa o tom môžete jednoducho a rýchlo aj vy.


Uzatvorte si GAP poistenie kompletne online, výhodne a pohodlne!