pon-pia: 08:00-17:00
Banner najlacnejšie cestovné poistenie

Všeobecná zdravotná poisťovňa


Logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa

O poisťovni Všeobecná zdravotná poisťovňa

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., pôsobí na slovenskom trhu od 1.7.2005. Vznikla na základe transformácie Všeobecnej zdravotnej poisťovne v súlade so zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Poisťovňa sa stala právnym nástupcom Všeobecnej zdravotnej poisťovne a od 1. 1. 2010 je zároveň aj právnym nástupcom Spoločnej zdravotnej poisťovne, a.s., s ktorou sa zlúčila. Výkonná moc poisťovne je v rukách generálneho riaditeľa.

Poisťovňa vykonáva verejné zdravotné poistenie v súlade zo zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Za svoje hlavné princípy si Všeobecná zdravotná poisťovňa zvolila tradíciu, efektivitu a dostupnosť. Priazeň približnej 64 % Slovákov získala na základe profesionality a zodpovedného prístupu. Charakterizuje ju spojenie najdlhšej tradície, najväčších skúseností so zdravotným poistením a kvalitného odborného zázemia. Široká sieť pobočiek a expozitúr po celom Slovensku zároveň poskytuje klientom maximálne pohodlie a dostupnosť. Od roku 1998 je Všeobecná zdravotná poisťovňa členom Medzinárodnej asociácie zdravotných a vzájomných poisťovní – AssociationInternationalede la Mutualite (AIM), ktorá sídli v Bruseli.


Kontaktné informácie Všeobecná zdravotná poisťovňa

Úplný názov spoločnosti
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
Sídlo spoločnosti
Panónska cesta 2
851 04 Bratislava
Korešpondenčná adresa
Ondavská 3
825 21 Bratislava 25
IČO
35 937 874
Obchodný register
zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, oddiel Sa, vložka č. 3602/B
Infolinka Všeobecná zdravotná poisťovňa
0850 003 003
(+421) 2 2081 7003 (zo zahraničia)
Webová stránka
www.vszp.sk

Aktuality - Všeobecná zdravotná poisťovňa

cena zlatá minca

Zlatá minca 2022: Prekvapili tento rok výsledky súťaže?

29.11.2022 | Autor: Eva Majerská

Súťaž finančných produktov Zlatá minca je už tradíciou a ani tento rok nebol výnimkou. Výsledky boli vyhlásené koncom septembra v rámci konferencie Finweek. Ktoré poisťovne dopadli najlepšie v jednotlivých kategóriách a ktorá z nich bola Objavom roka?

Stetoskop a mobilný telefón

Čo prinášajú mobilné aplikácie zdravotných poisťovní?

06.09.2022 | Autor: Katarína Zelinková

Digitalizácia služieb je dnes dôležitá viac než kedykoľvek predtým. Nezaostávajú ani zdravotné poisťovne, ktoré svoje mobilné aplikácie neustále vylepšujú. V našom článku vám prinášame veľký prehľad mobilných aplikácií zdravotných poisťovní. Pozrite si, aké funkcie a výhody prinášajú poistencom.

kocky so symbolmi zdravia

Porovnajte si benefity zdravotných poisťovní

16.09.2020 | Autor: Eva Majerská

Čas na zmenu zdravotnej poisťovne sa kráti. Preto na trhu aktuálne vrcholia kampane troch zdravotných poisťovní. Podľa čoho sa rozhodnúť a čo všetko je k zmene potrebné? Zhrnuli sme vám v našom článku.