pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Netfinancie a médiá

Spoločnosť Netfinancie, s.r.o., ako nezávislý finančný poradca, sa po prvýkrát objavila v slovenských médiách už v roku 2007. Od toho roku poskytuje širokej verejnosti aktuálne informácie o poistení a poistných produktoch prostredníctvom rôznych tlačových, rozhlasových a televíznych správ. Hovorca spoločnosti Netfinancie, s.r.o. sa k rôznym poistným témam vyjadroval vo viacerých slovenských televíziách (TV Markíza, TV JOJ, STV 1 či STV2), v Slovenskom rozhlase (Rádio Regina), v Rádiu Expres a rozhovor poskytol niekoľkokrát aj internetovému portálu tvnoviny.sk.

Zoznam videí a rozhovorov

Náhľad videa o majetkovom poistení

Neriskujte podpoistenie v poistení majetku

Viete, čo je podpoistenie a prečo by ste sa mu určite mali vyhnúť?


Náhľad videa o cestovnom poistení

Môžete sa na cestovné poistenie spoľahnúť aj keď sa nakazíte koronavírusom?

Zistite, či vám poisťovňa preplatí aj liečbu ochorenia COVID–19 v zahraničí, náklady spojené s karanténou a ďalšie výdavky.


Náhľad videa o poistení nehnuteľnosti a domácnosti

Prečo by ste nemali zanedbať aj poistenie domácnosti a nehnuteľnosti?

V tomto rozhovore sa dozviete všetko dôležité o tom, ako zabezpečiť vašej nehnuteľnosti a domácnosti správnu poistnú ochranu.


Náhľad videa o cestovnom poistení

Oplatí sa cestovné poistenie?

Vladimír Cvik vám v relácii Ide o peniaze prezradí, prečo je dobré poistiť sa na cesty a či vás cestovné poistenie bude kryť aj v prípade nakazenia sa koronavírusom v zahraničí.


Náhľad videa s novým maskotom

Kalkulačka PZP ako nový maskot

Náš nový maskot – kalkulačka na porovnanie cien PZP – vám predstaví jednoduchý spôsob, ako si to najvýhodnejšie poistenie auta môžete nájsť aj vy. Jednoducho, rýchlo a všetko online.


Náhľad videa s maskotom Netfinancie

Náš maskot poradí s výberom poistenia

Nechajte si poradiť, ako si nájsť to najvýhodnejšie poistenie rôzneho druhu. Rovnako ako naša kalkulačka môžete ostať v pohodlí obývačky.


Náhľad videa o zmenách cien PZP

Poistky áut budú opäť drahšie

Odborník zo spoločnosti Netfinancie, s.r.o., Vladimír Cvik, rozpráva o nových sadzbách povinného zmluvného poistenia pre rok 2009 a konkrétnych prípadoch zvyšovania poistných sadzieb. Z reportáže sa tiež dozviete základné informácie o systémoch bonus a malus, ktoré poisťovne využívajú pri určovaní konečnej ceny poistného.


Náhľad videa s reportážou o cenách PZP

Ako sa zmenia ceny PZP v ďalšom roku?

Reportáž informuje o nových sadzbách povinného zmluvného poistenia a tiež o zvyšovaní cien PZP pre konkrétnych vodičov. Z videa sa tiež dozviete, ako niektoré poisťovne menia a rozširujú svoje kritériá používané pri výpočte konečných cien PZP. Dozviete sa aj o rôznych zľavách a bonusoch, ktoré môžete ako vodič získať.


Náhľad videa o segmentačných kritériách

Mladým vodičom zdražejú poistky

V tejto reportáži hovorí Vladimír Cvik o segmentačných kritériách slovenských poisťovní a ich vplyve na výslednú cenu PZP. Dozviete sa, že poisťovne pri výpočte ceny poistného najčastejšie prihliadajú na vek vodiča, lokalitu, v ktorej býva, a tiež výkon motora ním jazdeného vozidla. Na konečnú cenu poistenia do veľkej miery vplýva aj počet dopravných nehôd spôsobených vodičom.


Náhľad videa s reportážou o majetkovom poistení

Na čo nám je majetkové poistenie?

Ak chcete vedieť, ako si chrániť vlastný majetok a predchádzať nepríjemným životným situáciám, akými sú povodne či záplavy, pozrite si nasledujúce video. Dozviete sa v ňom, aké sú základné rozdiely medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti, ako aj to, že niektoré veci patriace do domácnosti nespadajú pod krytie ani jedného zo spomínaných poistení.


Náhľad videa o poistení majetku

Kedy sa oplatí mať uzatvorené majetkové poistenie

Z reportáže na tému „Pomôžu nám poisťovne v prípade živelných udalostí?“ sa dozviete, aký je rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a poistením domácnosti, ktoré z týchto poistení sa odporúča mať uzatvorené a na čo si pri ich uzatváraní dávať pozor. Zistíte tiež, aký je rozdiel medzi základným a komplexným poistným krytím a aké môže mať nesprávne zvolené krytie následky.


Náhľad videa o výpovedi PZP

Kedy a ako podať výpoveď poistenia?

Každý vodič môže v prípade nespokojnosti zmeniť poisťovňu a uzatvoriť si PZP v inej. Z reportáže sa dozviete, ako postupovať pri výpovedi poistnej zmluvy, kam a do kedy je nutné ju zaslať a tiež ako postupovať pri výbere novej poisťovne. Zistíte tiež, čo sú to segmentačné kritériá, aké kritériá používajú jednotlivé poisťovne a k čomu tieto kritériá slúžia.


Náhľad videa o nových sadzbách PZP

Ceny PZP sa výrazne nezmenia

Každý rok je 19. november posledným dňom, kedy môžu vodiči podať písomnú výpoveď svojej poisťovni a prejsť k inej. Z video reportáže sa dozviete, aké výhody vám okrem nižšej ceny PZP vedia ponúknuť ostatné poisťovne nad rámec zákonného poistenia. Zistíte tiež, ako môžete pre svoje auto získať lacnejšiu a výhodnejšiu poistku.