pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Ako zrušiť PZP a uzatvoriť si výhodnejšie zákonné poistenie?

Pozrite si reportáž, v ktorej vám Vladimír Cvik z Netfinancie, s.r.o. priblíži, akým spôsobom a do akého dátumu je potrebné podať výpoveď zákonného poistenia. Tiež sa dozviete to, ako zistiť, ktorá poisťovňa vám dá najlacnejšie PZP a čo si všímať pri výbere novej poistky.Text videa – Ako na výpoveď PZP a uzatvorenie novej zákonnej poistky

Miriam Kalisová: No a teraz jedna informácia pre motoristov. Opäť sa blíži čas, keď si asi tretina z vás môže zmeniť poisťovňu na povinné zmluvné poistenie. Zisťovali sme, ako dosiahnuť čo najlepšiu cenu a čo sa stane v prípade, ak poistku mať nebudete.

Tomáš Halán: Približne šesťstotisíc motoristom ostávajú necelé dva týždne, aby sa rozhodli, či povinné zmluvné poistenie začnú platiť inej poisťovni ako doteraz.

Vladimír Cvik: Ak sa rozhodne zmeniť poisťovňu, urobí tak do 19. novembra. To je posledný a hraničný deň, kedy musí byť výpoveď PZP doručená do poisťovne.

Imrich Fekete: Výpoveď sa dáva písomne a nemusí sa uviesť dôvod.

Tomáš Halán: Žiadosť na odhlásenie auta nájdeme aj na internete. Povinné zmluvné poistenie si môžeme vybrať z desiatich poisťovní. Zistiť, kde zaplatíme najmenej, však nie je také jednoduché ako v minulosti. Pomôcť môžu špecializované internetové portály. Okrem ceny by sme si mali všimnúť aj to, čo dostaneme nad rámec zákonného poistenia. 

Vladimír Cvik: To môže byť technická asistencia v prípade  poruchy, výmeny paliva alebo zámeny paliva, straty kľúčov, môžu to byť ďalej aj ďalšie pripoistenia.

Tomáš Halán: Poisťovňa môže napríklad ochrániť spolujazdcov, zaplatiť poškodené čelné sklo alebo poistiť auto aj proti živelným pohromám. Ak jazdíte na aute bez povinného zmluvného poistenia, hrozia vám pokuty.

Imrich Fekete: Odporúčam každému vodičovi alebo majiteľovi vozidla, aby takéto poistenie si uzavrel, pretože tam hrozí pokuta od 16,60 do 3 320 eur.

Tomáš Halán: Ak vodič nepoisteného auta spôsobí nehodu, škodu síce zaplatí Slovenská kancelária poisťovateľov, ale tá si ju v plnej výške vymôže od majiteľa auta. Ak sa rozhodnete ukončiť doterajšie povinné zmluvné poistenie do 19. novembra, na uzatvorenie novej zmluvy máte čas do konca roka. Tomáš Halán, televízia Markíza.

Späť na zoznam videí.