pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Ceny PZP pre nasledujúci rok rásť nebudú

V tejto reportáži sa dozviete, ako sa zmenili ceny PZP pre rok 2010. Tiež zistíte, aké segmentačné kritéria uplatňujú poisťovne pri výpočte poistného pre zákonné poistenie a aký dátum je rozhodujúci pri výpovedi PZP.Text videa – Rast cien PZP pre budúci rok sa neočakáva

Patrik Švajda: Ceny povinného poistenia áut sa na budúci rok zvyšovať nebudú. Všetky poisťovne už zverejnili nové cenníky. Stále platí, že hľadanie optimálnej poistky je najmä o schopnosti porovnávať. 

Luboš Schwarzbacher: Každý tretí slovenský vodič má poistené auto na kalendárny rok. Znamená to, že na prípadnú zmenu poisťovne je najvyšší čas. Motorista musí totiž vypovedať starú zmluvu najneskôr 6 týždňov pred skončením poistky. Pre tretinu vodičov to bude už v polovici novembra. 

Judita Smatanová: Dôležitý je dátum doručenia do starej poisťovne, nie dátum na pošte alebo odoslaní. 

Luboš Schwarzbacher: Nováčik na trhu s povinným poistením prichádza aj s kritériom hmotnosti vozidla, čo iné poisťovne nepoužívajú. Klientov si totiž delia podľa vlastných prieskumov. 

Lucia Muthová: Naša poisťovňa používa 20 kritérií na výpočet povinného zmluvného poistenia. Preto je veľmi ťažké povedať jednu univerzálnu cenu.

Luboš Schwarzbacher: Najväčšie poisťovne zhodne tvrdia, že sa im darí držať ceny pod kontrolou. 

Zuzana Hliváková: Základné ceny zostávajú na rovnakej úrovni ako v minulom roku, ale pridali sme niektoré nové segmentačné kritériá.

Luboš Schwarzbacher: Novinkou je napríklad povinné poistenie len na vybrané krajiny. Konkrétne Česko a Maďarsko. 

Zuzana Hliváková: Nakoľko Slováci podľa štatistík najviacej cestujú do Českej republiky a do Maďarska. 

Luboš Schwarzbacher: Keďže väčšina motoristov má už autá poistené na takzvaný technický rok, zmeniť poisťovňu môžu v prípade nespokojnosti kedykoľvek počas roka. Luboš Schwarzbacher, televízia Markíza.

Späť na zoznam videí.