0948 197 625
0918 462 422
0911 696 920
Facebook
LinkedIn

PO-PIA: 08:00-17:00

Predaj vozidla: Všetko čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Je výhodnejšie predať auto súkromnej osobe, alebo do autobazáru? Čo všetko treba vybaviť, ak ste predali auto do zahraničia? Ako správne zostaviť predajný inzerát a na čo si pri predaji auta treba dať pozor? U nás nájdete odpovede na všetky tieto otázky a veľa ďalších užitočných informácií.

Záložka

Tipy pred predajom

Rozhodli ste sa predať vaše jazdené auto a neviete ako na to? Základom je dobrá príprava ešte pred tým, než začnete hľadať potenciálnych kupujúcich.

Ako pripraviť vozidlo na predaj

S kúpou nového auta sa spája oveľa menej počiatočných rizík a na vozidlo sa vzťahuje aj štandardná zmluvná záruka. Vozidlo si môžete vyskladať podľa predstáv, no nákupná cena nového auta je oveľa vyššia, ako pri tom jazdenom. Viete však, čo všetko treba pred kúpou nového auta zvážiť, na čo si pri kúpe dať pozor či na čo nezabudnúť? Čítať viac »

Koliesko

Formy predaja

Pri predaji vozidla máte na výber z viacerých možností. Auto môžete predať buď fyzickej osobe, do autobazáru, alebo do zahraničia. Pri každej z týchto možností máte iné povinnosti, ktoré si musíte splniť. Poradíme vám, ako na to.

Predaj auta inej osobe

Predaj vozidla medzi súkromnými osobami je rýchlou a pohodlnou možnosťou, ako vaše jazdené auto predať. Táto forma predaja má však aj svoje úskalia. Zistite, ako správne nastaviť cenu, zostaviť zaujímavý inzerát a aké povinnosti vás čakajú po predaji. Čítať viac »

Predaj auta do autobazáru

Najčastejšou formou predaja jazdeného auta je predaj do autobazáru. Poradíme vám, medzi akými typmi autobazáru si môžete vybrať, aké administratívne povinnosti vás čakajú a ako celý tento proces prebieha. Čítať viac »

Predaj auta do zahraničia

S predajom auta do zahraničia sú spojené viaceré formálno-právne náležitosti, ktoré musíte splniť. Zistite, ako pri predaji vozidla do zahraničia treba postupovať a na čo by ste určite nemali zabudnúť. Čítať viac »

Ruky

Proces predaja

Zaujíma vás, čo na vás čaká pri samotnom predaji vozidla? Spracovali sme pre vás celý proces predaja vozidla do prehľadného postupu, s ktorým určite na nič nezabudnete.

Ako postupovať pri predaji vozidla

Keď nájdete záujemcu o vaše auto, pristúpite k samotnému procesu predaja. Čo všetko tento proces obnáša a ako pri ňom postupovať? Všetky potrebné informácie sme pre vás zhrnuli do prehľadného postupu. Čítať viac »