pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Čo majú spoločné NN a Union poisťovňa?

09.05.2019 | Autor: Netfinancie.sk

Akvizíciu s Aegon na slovenskom a českom trhu. K prvej spomínanej prišlo už začiatkom tohto roka, druhá sa realizuje v tomto období.

NN Group rozširuje svoje klientsku základňu

Aegon Slovensko a Aegon Česko začali v decembri 2018 pracovať na procese predaja Aegon životnej poisťovne a Aegon dôchodcovskej správcovskej spoločnosti na Slovensku a Aegon Pojišťovny v Českej republike. Novým majiteľom sa stala NN Group, ktorá získala ich obchodné podiely a opäť tak o niečo posilnila svoje postavenie na trhu. Celý proces akvizície bol ukončený 8.1.2019. Klientom chce NN vďaka svojej dlhoročnej praxe ponúkať lepšie zákaznícke skúsenosti a produkty šité na mieru.

Poistenie nehnuteľnosti Aegon už pod značkou Union

Zmena prichádza aj v oblasti neživotného poistenia. Aegon Hungary, pobočka poisťovne na Slovensku, sa dohodla a postúpila svoje portfólio neživotného poistného kmeňa poisťovne Union. Týka sa to poistenia nehnuteľnosti. Hoci proces akvizície už beží, momentálne sa čaká na potrebné súhlasy regulačného orgánu. Súčasní klienti Aegon, ktorí majú v poisťovni uzatvorené poistenie nehnuteľnosti, sa však nemusia ničoho obávať. Ich poistné zmluvy, ako aj poistné podmienky, ostávajú bezo zmeny, rovnako ako aj aktuálny servis poistných zmlúv. Táto situácia by sa mala týkať zhruba 18 tisíc klientov, ktorí budú o tejto situácii, samozrejme, zo strany poisťovne informovaní. Ich nový poisťovateľ, poisťovňa Union, stavia na prvé miesto v prvom rade ich spokojnosť a pri práci s klientami využíva svoje dlhoročné skúsenosti. Aj Union si takýmto spôsobom upevňuje postavenie na trhu neživotného poistenia.

(zdroj: Aegon, NN, Union)

Logo – Aegon, NN a Union