pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Postup pri kúpe vozidla

Zmluva

Prečítajte si zmluvu, potvrďte ju a zaplaťte kúpnu cenu

  • rovnaké odporúčania ako pre predávajúceho platia ohľadom kúpno-predajnej zmluvy aj pre kupujúceho
  • v prípade nejakých nejasností, príp. otázok je potrebné všetko konzultovať a žiadať opravu zmluvy
  • pred samotným podpisom zmluvy je bežnou praxou skúšobná jazda, ktorá by mala odhaliť prípadné nedostatky vozidla, na ktoré predávajúci neupozornil, prípadne konzultácia s privolaným mechanikom

TIP: V dôsledku výskytov záplav a povodní v rámci Európy buďte opatrný a skontrolujte, či vozidlo nejaví známky zatopeného vozidla. Zároveň požadujte, aby bolo v kúpnej zmluve ustanovenie o tom, že vozidlo zaplavené nebolo.


PZP

Uzatvorte si povinné zmluvné poistenie

  • pred samotným prihlásením vozidla si musíte uzatvoriť PZP vozidla už na svoje meno
  • vybrať si môžete zo širokej ponuky poisťovní a uzatvorenie vám zaberie len pár minút. Doklady vám prídu na e-mailovú adresu, takže nie je problém si poistenie uzatvoriť aj na poslednú chvíľu pred plánovaním prihlasovaním.

TIP: V prípade záujmu si môžete porovnať ceny a uzatvoriť aj havarijné poistenie, naň sa však nevzťahuje žiadna zákonná povinnosť ani lehota na uzatvorenie.


Prihlásenie vozidla

Prihláste vozidlo do evidencie na dopravnom inšpektoráte

  • vozidlo musíte ako jeho nový majiteľ prihlásiť do 15 dní odo dňa nadobudnutia
  • všetky potrebné informácie o zaradení vozidla do evidencie ako aj samotný postup sa dozviete v inštrukciách k žiadosti o prihlásenie do evidencie

TIP: Hoci sa v praxi stáva, že niektorí príslušníci PZ si pri prihlasovaní vyžadujú aj potvrdenie o zaplatení zákonného poistenia, nepredpisuje to žiaden zákon. Je však v záujme vodiča, aby mal poistné uhradené, keďže sa od neho odvíja samotná platnosť poistenia.