pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Ako si vybrať GAP poistenie?

Uzatvorením tohto poistenia sa poisťujete proti finančnej strate. Zaručí vám to, že v prípade totálnej škody na vozidle alebo jeho krádeže dostanete späť rovnakú sumu, akú ste za neho zaplatili. Keďže GAP poistenie vám počas prvých rokov od kúpy poskytne istotu, že spolu s autom neprídete nenávratne aj o svoje peniaze. Poistenie finančnej straty je nepovinné a dojednáva sa ako doplnok k havarijnému poisteniu. Ak ste sa rozhodli, že si GAP poistenie chcete dojednať, poradíme vám, ako si vybrať najvýhodnejšiu ponuku a na čo si dať pozor.

Čo je dôležité pri výbere poistenia finančnej straty?

V našej kalkulačke nájdete ponuky od viacerých poisťovní, ktoré túto poistku ponúkajú. Podmienky majú nastavené rôzne, preto určite odporúčame, aby ste si jednotlivé ponuky porovnali. Vďaka tomu budete mať vyššiu šancu, že si nájdete také poistenie, aké najviac zodpovedá vašim požiadavkám.

Zvažujte najmä nasledujúce atribúty:

 • dĺžka poistnej doby,
 • poistná suma,
 • limit plnenia,
 • možnosť náhrady spoluúčasti,
 • cena.

Všetky tieto dôležité údaje nájdete v našej online kalkulačke GAP poistenia. Na jednom mieste tak uvidíte dostupné ponuky pre vaše vozidlo s prehľadne zobrazenými všetkými informáciami, ktoré sú pri výbere dôležité. Máme pre vás aj podrobný postup ako si dojednať poistenie finančnej straty kompletne cez internet.

Dobré vedieť: Aj napriek tomu, že auto časom stráca na hodnote, v prípade vyplatenia poistného plnenia z tohto typu poistenia sa neberie do úvahy vek vozidla. Poisťovňa vyplatí rozdiel medzi kúpnou cenou a trhovou hodnotou, akú malo auto tesne pred poistnou udalosťou, resp. totálnou škodou.

Čo všetko kryje GAP poistenie?

Poistná ochrana sa z tejto poistky vzťahuje na prípady, kedy prišlo k totálnej škode na vozidle pri havárii alebo živelnej udalosti. Tiež kryje aj prípady odcudzenia vozidla.

Príklady poistných udalostí, pri ktorých nastala totálna škoda:

 • Auto bolo pri havárií kompletne zničené bez možnosti opravy.
 • Prišlo k silnému zemetraseniu, ktoré spôsobilo pád stromov priamo na automobil.
 • V elektrickej výbave vozidla nastal skrat, ktorý zapríčinil požiar. Ten sa nepodarilo uhasiť dostatočne skoro a auto sa úplne zničilo.
 • Vozidlo bolo odcudzené a polícii sa ho nepodarilo vypátrať.

Výluky z GAP poistenia

S výnimkami z poistného plnenia sa stretnete pri každom poistení. Toto sú najznámejšie výluky z poistenia finančnej straty:

 • Pre autá, ktoré sú využívané v autoškolách, taxislužbách, autopožičovniach a na preteky, nie je možné toto poistenie dojednať. Tiež sa nedá uzatvoriť pre aplikácie zdieľanej ekonomiky, napríklad Bolt a pod..
 • Ak vodič spôsobil na aute totálnu škodu úmyselne, pri trestnej činnosti, pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok, poisťovňa nevyplatí poistné plnenie.

Výluk z GAP poistenia je, samozrejme, viac. Každá poisťovňa ich určuje podľa vlastnej politiky, preto odporúčame, aby ste sa s nimi oboznámili ešte pred uzatvorením poistenia. Ich kompletný zoznam nájdete vo Všeobecných poistných podmienkach.

Užitočné tipy ku GAP poisteniu

 • Hoci vám táto poistka bude kryť chrbát v prípade krádeže vášho vozidla, najlepšie je, ak sa vám niečo také nikdy nestane. Prečítajte si, ako správne zabezpečiť vaše auto.
 • Pamätajte na to, že nárok na vyplatenie poistného plnenia vám vznikne iba v prípade totálnej škody. Pri poškodeniach častí auta, ťukancoch, škrabancoch a iných nepríjemnostiach sa môžete spoľahnúť na havarijné poistenie. Keď nechce vaše auto havarijne poistiť, zvážte pripoistenia k PZP.
 • Ak si nie ste istý, či sa poistenie finančnej straty oplatí pre váš automobil, alebo sa chcete niečo opýtať, poraďte sa s odborníkom. Naši špecialisti zo zákazníckeho servisu sú k dispozícii na telefóne aj prostredníctvom e-mailu.

Porovnajte si ceny GAP poistenia a dojednajte si ho za výhodnú cenu online!