pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Obhliadka cez mobilný telefón je už možná aj na Slovensku

24.06.2019 | Autor: Katarína Zelinková

Keď sa stane škodová udalosť, už nemusíte čakať kým likvidátor poistnej udalostí príde osobne. V poisťovni Union už môžete škodu cez telefón nie len nahlásiť ale aj zdokumentovať prostredníctvom kamery na svojom mobilnom telefóne.

Novinka, ktorú poisťovňa Union práve zaviedla výrazne zrýchli celý proces šetrenia poistnej udalosti. Keď vznikne škodová udalosť, na jej zdokumentovanie klientovi postačí jeho mobilný telefón. Už nebude musieť čakať, kým likvidátor poistnej udalosti prípade na miesto škody, aby ju zdokumentoval osobne. Union svojim klientom prináša túto službu ako prvá Slovenku. Cieľom je zjednodušenie a urýchlenie riešenia poistných udalostí, pričom nová aplikácia má taktiež viesť k eliminácii nepríjemností spojených s celým procesom vyriešenia škodovej udalosti.

Ako na to?

Aplikáca funguje na operačných systémoch Android aj iOS a prostredníctvom wifi pripojenia. Keď na majetku vznikne škoda, klient ohlási poistnú udalosť poisťovni a dohodne si presný čas telefonátu s likvidátorom. Počas telefonátu na kameru nasníma miesto škody a likvidátor môže poistnú udalosť ihneď zdokumentovať. 

Na zdokumentovanie rozsahu poistnej udalosti bude v Union stačiť niekoľkominútový telefonát. Klient navyše ani nemusí vyjsť z domu a poistné plnenie tiež môže od poisťovne dostať v omnoho kratšom čase. Novú aplikáciu si klient inštalovať nemusí, pre spustenie je potrebné len povoliť vstup do mobilného telefónu. Po vypnutí bude prístup automaticky zamietnutý. 

Zavedením novej praktickej aplikácie dokazuje Union svoju pozíciu inovátora na poistnom trhu. Uvedenie tejto novinky je ďalším dôkazom, že na slovenskom poistnom trhu stále pribúdajú inovácie a ďalšie praktické riešenia, ktoré klientom majú zjednodušiť a urýchliť všetky procesy a postupy spojené s dojednaním poistenia a následným uplatnením nároku na náhradu škody.

Zdroj: union.sk


Váš majetok si u nás už môžete kompletne poistiť online!