pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Najlepšie online zákonné poistenie pre vozidlá Tatra

Online poistenie má samé výhody. Ľahko a spoľahlivo nájdete a uzatvoríte najlacnejšie PZP pre automobil značky Tatra. K zvolenému poisteniu si môžete online uzavrieť aj havarijné poistenie.

Logo - Tatra

Príbeh značky Tatra

Tatra je česká spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1850 v Kopřivnici v Moravsko-slezskom kraji, kde sídli dodnes. Po Daimler-Benz a Peugeote je treťou najstaršou automobilkou na svete. Spoločnosť ukončila výrobu osobných automobilov v roku 1999 a v súčasnosti sa zameriava len na výrobu terénnych automobilov. Spoločnosť založil Ignác Šustala ako malú rodinnú firmu, ktorá najskôr vyrábala kočiare a bričky. V roku 1897 Tatra vyrobila prvý osobný automobil, model s názvom Präsident, a o rok neskôr vyrobila prvý terénny automobil, ktorý mal nosnosť 2,5 t. Výrazný zlom vo vývoji značky prišiel v roku 1923, kedy automobilka začala vyrábať terénne automobily podľa tzv. tatrováckej automobilovej koncepcie. Táto legendárna koncepcia sa s menšími úpravami pri výrobe ťažkých nákladných automobilov používa dodnes. Celosvetovo sa nákladné automobily tejto značky preslávili na súťaži Rallye Dakar, ktorá je považovaná za najťažšiu ralley sveta. Najväčšiu zásluhu na tom má pilot Karel Loprais, ktorý na súťaži šesťkrát vyhral prvé miesto a päťkrát sa umiestnil na druhom mieste. Hlavnou divíziou spoločnosti je v súčasnosti výroba ťažkých nákladných automobilov, ktoré sú primárne určené pre využitie v náročných podmienkach.

Modely značky Tatra

  • Tatra 603
  • Tatra 613
  • Tatra 700
  • Tatra 815
  • a ďalšie modely

Nájdite výhodné PZP pre značku Tatra pohodlne a rýchlo

Pre lepšiu predstavu uvádzame reprezentatívny príklad zmluvného poistenia pre automobil Tatra 815, zostavený podľa technických parametrov a údajov o poistníkovi (fyzická osoba, rok narodenia 1978, trvalé bydlisko Pezinok, bez škodových udalostí).

Logo Tatra
Tatra 815
15 825 cm3 / 208 kW, nafta
22 000 kg, rok výroby 2013
Najdrahšie PZP:
200 €
Priemerná cena PZP:
186 €
Najlacnejšie PZP:
179 €

Rozdiel priemernej
a najlacnejšej ceny:
7 €
Ročná úspora PZP:
3 %

Vyskúšajte online zákonné poistenie pre značku Tatra aj vy!

Celý proces uzatvorenia poistenia online je veľmi intuitívny a rýchly. Po zadaní požadovaných údajov do kalkulačky sa vám automaticky vygeneruje porovnanie cien PZP pre automobil značky Tatra. Jednu z ponúk si vyberiete, uzatvoríte poistenie a uhradíte poistné. Vaše poistenie sa tak stáva platným a svoju zákonnú povinnosť máte splnenú.

Tip: Aj pre terénne vozidlá poskytujú poisťovne možnosť uzatvoriť si rôzne pripoistenia. Pre zvýšenie zabezpečenia vášho auta odporúčame PZP pre vozidlo značky Tatra rozšíriť aj o ďalšie poistné riziká, ako je napríklad stret so zverou alebo vyčíňanie prírodných živlov.


Porovnajte si ceny a využite výhody online PZP!