pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Najvýhodnejšie zákonné poistenie pre značku Mazda

Online poistenie je pre vás dostupné 24 hodín denne 7 dní v týždni. Zákonnú poistku pre automobil značky Mazda si tak môžete uzatvoriť kedykoľvek, nemusíte na nič čakať.

Logo - Mazda

Čo by vás mohlo zaujímať o značke Mazda

Značka Mazda pôvodne vznikla pod názvom Toyo Cork Kogyo Co., Ltd v skratke Toyo Kogyo, v roku 1920 v Hirošime. Za krátko sa však dostala až na pokraj bankrotu, pred ktorým ju nakoniec zachránili štedré investície japonskej banky Hiroshima Saving a miestnych bussinesmanov. V roku 1931 strojárenský podnik vyrobil svoju prvú trojkolku, ktorá dostala názov Mazda – Go. Koncom tridsiatych rokov sa podnik zameral na zbrojárenskú výrobu a až do konca druhej svetovej vojny zásoboval cisársku armádu puškami. Po skončení druhej svetovej vojny sa postupne vrátil k výrobe automobilov. Prvý osobný automobil, ktorý podnik Toyo Kogyo vyrobil, bola Mazda R360. Výrazný zlom nastal v roku 1967, kedy podnik prišiel na trh s novou radou automobilov zvanou Cosmo. Vozidlá z tejto rady boli vybavené motorom s rotačným piestom typu Wankel. Inovatívna rada Cosmo bola natoľko úspešná, že sa vyrábala až do roku 1996. Práve s touto radou dokázala značka Mazda preraziť na trhu a postupne utvrdiť svoje stále miesto. Zaujímavosťou je, že všetky automobily sa vždy vyrábali pod označením Mazda, no až v roku 1984 bola automobilka oficiálne premenovaná.

Aktuálne modely značky Mazda

  • Mazda2
  • Mazda3
  • Mazda6
  • Mazda CX-3
  • Mazda CX-5
  • Mazda MX-5

Vzorový príklad online výpočtu zmluvného poistenia pre automobil Mazda

Vzorová ponuka PZP pre automobil Mazda3 je vypočítaná na základe reálnych technických parametrov vozidla a údajov o poistníkovi - fyzická osoba, rok narodenia 1978, trvalé bydlisko Pezinok, bez škodových udalostí.

Logo Mazda
Mazda3
1998 cm3 / 88 kW, benzín
1815 kg, rok výroby 2015
Najdrahšie PZP:
193 €
Priemerná cena PZP:
136 €
Najlacnejšie PZP:
99 €

Rozdiel priemernej
a najlacnejšej ceny:
37 €
Ročná úspora PZP:
27 %

Získajte najvýhodnejšie zákonné poistenie pre automobil Mazda

Na uzatvorenie poistenia online potrebujete iba základné údaje o vás a vašom vozidle a pár minút času. Po zadaní potrebných údajov vám kalkulačka automaticky vygeneruje porovnanie cien všetkých dostupných ponúk. Následne si vyberiete tú najvýhodnejšiu, uzatvoríte poistenie a uhradíte poistné.

Tip: Pri nehode môže dôjsť nie len k poškodeniu vozidla, ale aj k úrazu posádky. PZP pre automobil Mazda si môžete rozšíriť aj formou pripoistenia úrazu posádky a zaistiť tak vyššiu bezpečnosť posádky.


Porovnajte si ceny a uzatvorte výhodné PZP online!