pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Zmena v evidencii vozidla sa už zaobíde bez vypisovania žiadosti

01.08.2019 | Autor: Katarína Zelinková

Prihlasujete nové vozidlo, odhlasujete alebo nahlasujete zmenu držiteľa? Po novom už na dopravnom inšpektoráte nebudete vypisovať papierovú žiadosť. Na vykonanie požadovanej zmeny v evidencii už budete potrebovať len váš občiansky preukaz a ostatné príslušné doklady a prípadné splnomocnenia.

Jednoduchšie zmeny v evidencii vozidiel

Táto zmena je platná od 1.8.2019 a nie je pochýb o tom, že určite poteší mnohých občanov. Na dopravnom inšpektoráte už len predložíte všetky potrebné dokumenty a všetky ostatné úkony za vás vykoná poverený pracovník. So zbytočnými papierovačkami sa tak môžeme rozlúčiť. Eliminácia predkladania papierových žiadostí je vítanou zmenou, ktorá môže sprehľadniť a zautomatizovať procesy súvisiace so zmenami v evidencii vozidiel.

Hoci je zrušenie vypisovania žiadostí vítanou zmenou, pred návštevou dopravného inšpektorátu sa predsa len vybavte dávkou trpezlivosti. Tým, že sa úkon vypísania potrebných údajov preniesol z občana na policajta, sa môže stať, že proces zaevidovania zmien v evidencii bude trvať o niečo dlhšie.


Na papierovačky môžete zabudnúť aj pri PZP. Uzatvorte si povinné zmluvné poistenie pohodlne a rýchlo cez internet.