pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

S poistením liečebných nákladov vám neželané výdavky nehrozia

17.06.2019 | Autor: Katarína Zelinková

Pri každej ceste do zahraničia vás chráni európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP). Nekryje však ošetrenia v súkromných zdravotníckych zariadeniach, nadštandardné lekárske úkony a ďalšie podobné prípady. Najideálnejšia je preto kombinácia európskeho zdravotného preukazu a poistenia liečebných nákladov, ktorá vám zaistí kompletnú poistnú ochranu v prípade úrazu, ochorenia alebo iných zdravotných komplikácii.

Ak sa vám v zahraničí prihodí úraz či náhle ochoriete a necháte sa ošetriť v súkromnej nemocnici alebo budete potrebovať nadštandardnú zdravotnú starostlivosť, európsky preukaz vám stačiť nebude. Budete musieť rátať s doplatkami (spoluúčasťou), ktoré sú v každej krajine individuálne, spravidla však nie sú najnižšie. Spoluúčasť býva najčastejšie spojená s hospitalizáciou, kúpou vybraných liekov alebo ošetrením u zubára. Ďalšími z nákladov, ktoré nie sú kryté európskym preukazom poistenca, je tiež repatriácia, náklady na prevoz do SR a tiež zákroky v súkromných nemocniciach. V mnohých známych letoviskách verejné zdravotnícke zariadenia zastúpené nie sú alebo môže nastať urgentná situácia, kedy je práve súkromná nemocnica najbližšou dostupnou možnosťou. Cestovné poistenie však štandardne pokrýva všetky tieto služby a navyše má klient k dispozícii aj asistenčné služby, ktoré môžu napríklad pomôcť s dohovorom v cudzom jazyku. Navyše môže poistenie na cesty kryť aj iné riziká, ako napríklad stratu batožiny, zodpovednosť za škodu alebo v prípade ročného variantu aj storno poplatky pri zrušení zájazdu.

Úraz môže byť drahší, než si myslíte

Veľmi častými komplikáciami, s ktorými sa dovolenkári stretávajú v Egypte, sú tráviace a žalúdočné ťažkosti. Ošetrenie týchto problémov a potrebné lieky v tejto destinácii váš môžu stáť od 120 do 230 €. Ak si v Taliansku nedáte pozor na slnko a potrápi vás úpal, lekár si od vás vypýta 240 €. Pri dovolenkovaní v Rakúsku môžete byť nešikovný aj vy a nepríjemné vykĺbenie ramena vás vyjde na 1 800 €. Zápal slepého čreva, ktorý si vyžaduje operáciu a následnú hospitalizáciu, taktiež nie je nič príjemné a rovnako ani cena, ktorú by ste museli zaplatiť za ošetrenie v USA. Tam by sa celková suma mohla vyšplhať až na 30 000 €. Ľahko sa teda môže stať, že úraz či iné zdravotné ťažkosti vašu dovolenku o dosť predražia a výrazne narušia váš rozpočet. Jedine s komerčným cestovným poistením však budete mať istotu, že sa tak nestane a všetky potrebné výdavky za vás uhradí poisťovňa.

Poistite sa aj na poslednú chvíľu cestou na letisko

Ďalšou výhodou cestovného poistenia je tá, že si ho môžete za pár minút uzatvoriť pohodlne cez internet. Ak si večer pred odchodom náhle spomeniete, že poistený ešte nie ste, panikáriť nemusíte. Stačí si sadnúť k počítaču, otvoriť stránku pre online cestovné poistenie, vyplniť potrebné údaje, vybrať si a uhradiť poistné. Potom si už len naplno užiť vašu dovolenku.


Dovolenkujte bez stresov a uzatvorte si najvýhodnejšie cestovné poistenie kompletne online.