pon-pia: 08:00-17:00
0850 555 000

Ročné cestovné poistenie už aj s dlhodobým, neprerušeným pobytom!

15.08.2013 | Autor: Vladimír Cvik

Ak patríte k vášnivým cestovateľom, ktorým sotva stačí krátka, letná dovolenka, potom vás nasledujúca informácia určite poteší! Pripravili sme si pre vás totiž ďalšiu novinku – začali sme poskytovať aj ročné cestovné poistenie s dlhodobým pobytom! Ak chcete vedieť, aké sú výhody tohto poistenia, čítajte a dozviete sa viac!

Celoročné cestovné poistenie má hneď niekoľko výhod!

Ako už prezrádza samotný názov, ide o cestovné poistenie platné počas celého roka, určené najmä pre klientov cestujúcich do zahraničia často alebo dlhodobo. Len málo kto však vie, že celoročné cestovné poistenie sa neviaže na kalendárny, ale technický rok, teda na 12 po sebe nasledujúcich mesiacov. V praxi to znamená, že ak si celoročné cestovné poistenie uzatvoríte napríklad 25. augusta platí vám až do 24. augusta nasledujúceho roka, teda 365 dní.

Celoročné cestovné poistenie je však výhodné aj z cenového hľadiska. Keďže jeho cena nie je kalkulovaná dennou sadzbou, ako je to v prípade krátkodobého cestovného poistenia, môžete na cestovnom poistení počas roka v konečnom dôsledku ušetriť aj niekoľko desiatok eur. Veľká výhoda ročného poistenia spočíva okrem iného aj v tom, že na neho nemusíte myslieť pred každým vašim vycestovaním.

Ročné poistenie – opakované výjazdy verzus dlhodobý pobyt?

Celoročné poistenie si u nás môžete uzatvoriť v dvoch základných variantoch – prvým je poistenie s opakovanými výjazdmi, druhým zasa poistenie s nepretržitým pobytom.

Poistenie s opakovanými výjazdmi je platné 12 mesiacov, počas ktorých môžete absolvovať ľubovoľný počet zahraničných ciest. Keďže poistenie s opakovanými výjazdmi kryje vždy prvých 90 dní vášho pobytu v zahraničí, po prekročení tohto limitu je nutný váš návrat na Slovensko. Až po ňom môžete následne znovu vycestovať a budete opäť krytí poistením. Tento typ poistenia je vhodný najmä pre tých z vás, ktorí cestujú do zahraničia krátkodobo a viackrát do roka, napríklad na dovolenky, služobné cesty či nákupy.

Druhý variant predstavuje tiež poistenie platné 12 mesiacov, no s tým rozdielom, že váš pobyt v zahraničí je bez prerušenia (výjazdu). V zahraničí tak môžete zostať celý rok bez nutnosti vycestovania po prvých 90 dňoch. Ročné cestovné poistenie bez prerušenia pobytu je vhodné najmä pre ľudí dlhodobo pracujúcich alebo študujúcich v zahraničí, pre ktorých môže pravidelné navracanie sa na Slovensko predstavovať pomerne veľkú komplikáciu.

Ak plánujete zostať v zahraničí viac ako 3 mesiace alebo len neviete aké dlhé obdobie sa v cudzine zdržíte, celoročné cestovné poistenie s dlhodobým pobytom je pre vás tým najvýhodnejším riešením!


Uzatvorte si ročné cestovné poistenie za najlepšiu cenu ešte dnes!